Таг: Охридско Езеро

1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ
СО 4 МИЛИОНИ ЕВРА ЛЕТОВО ЌЕ СЕ САНИРА КОЛЕКТОРОТ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

СО 4 МИЛИОНИ ЕВРА ЛЕТОВО ЌЕ СЕ САНИРА КОЛЕКТОРОТ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Со 4 милиони евра од Владата ќе се санира колекторот на Охридското Езеро, велат ЈП „Про-аква“. Во јуни ќе се формира ново јавно претпријатие за управу ...
КОЛА ПАДНА ВО ЕЗЕРО ОД КЕЈОТ ВО ОХРИД

КОЛА ПАДНА ВО ЕЗЕРО ОД КЕЈОТ ВО ОХРИД

Кола падна во езерото утрово на Кејот Македонија во Охрид. Според првичните информации на дописникот на САКАМДАКАЖАМ.МК нема повредени. Полицијата ...
ОПШТИНА ОХРИД ДА НЕ ДОЗВОЛИ НОВИ ЛАГАДИНИ, ВЕЛАТ ОД ОХРИД СОС

ОПШТИНА ОХРИД ДА НЕ ДОЗВОЛИ НОВИ ЛАГАДИНИ, ВЕЛАТ ОД ОХРИД СОС

По вчерашното соопштение на локалната власт, во кое се вели дека таа држи до законот, а во врска со барањето на Охрид СОС од следната седница на Градс ...
ТРСКАТА ПАК ГОРЕШЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, ОД ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА ИМААТ ПАТРОЛИ НА ТЕРЕН

ТРСКАТА ПАК ГОРЕШЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, ОД ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА ИМААТ ПАТРОЛИ НА ТЕРЕН

Трската и синоќа гореше кај Подмолје на охридскиот дел од брегот на езерото. Ова се случува во континуитет повеќе од две недели и засега никој не одго ...
ВЛАДАТА ГИ ПРЕЗЕМА ОД ОПШТИНИТЕ ПЛАЖИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА

ВЛАДАТА ГИ ПРЕЗЕМА ОД ОПШТИНИТЕ ПЛАЖИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА

Наскоро државата ќе биде надлежна за плажите во Охрид и во Струга, најави денес во Охрид министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и додаде дека ...
МАРКО ПЕЈЧИНОСКИ, КОЈ СО НЕКРОЗА НА НОГАТА ГО ПРЕПЛИВА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО, БЕСПЛАТНО ЌЕ ТРЕНИРА ВО ОХРИДСКИОТ БАЗЕН

МАРКО ПЕЈЧИНОСКИ, КОЈ СО НЕКРОЗА НА НОГАТА ГО ПРЕПЛИВА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО, БЕСПЛАТНО ЌЕ ТРЕНИРА ВО ОХРИДСКИОТ БАЗЕН

Дванаесетгодишниот Марко Пејчиноски кој лани  на 28 август со некроза на ногата го преплива Охридското Езеро, на патеката од Свети Наум до Охрид, ќе м ...
ВО КАНАЛОТ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ УЛОВЕН Е ЗЛАТЕН КАРАС

ВО КАНАЛОТ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ УЛОВЕН Е ЗЛАТЕН КАРАС

Во каналот Билјанини Извори во Охрид попладнево уловен е златен карас, риба која е неавтохтона за Охридското Езеро и која може да направи хаос во живи ...
ОХРИД ЧЕТИРИ ГОДИНИ ГО ОДБЕЛЕЖУВА ДЕНОТ НА РИБАРИТЕ СО ЧОРБА ОД МОРСКА РИБА ОТИ Е ПОЕВТИНА ОД ОХРИДСКАТА

ОХРИД ЧЕТИРИ ГОДИНИ ГО ОДБЕЛЕЖУВА ДЕНОТ НА РИБАРИТЕ СО ЧОРБА ОД МОРСКА РИБА ОТИ Е ПОЕВТИНА ОД ОХРИДСКАТА

Охрид веќе четврта година го одбележува Денот на рибарите со правење чорба од морска риба, бидејќи таа е поевтина од охридската, а и нема веќе кој да ...
НУРКАЧОТ ПАСКАЛИ ГО СНИМИ ПОДВОДНИОТ СВЕТ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ЗА ВРЕМЕ НА СНЕЖНА ЛУЊА

НУРКАЧОТ ПАСКАЛИ ГО СНИМИ ПОДВОДНИОТ СВЕТ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ЗА ВРЕМЕ НА СНЕЖНА ЛУЊА

Познатиот охридски нуркач Никола Паскали го сними подводниот свет на Охридското Езеро додека над градот беснееше снежна луња. „Кога се нурка во ...
ЗАМРЗНА ОХРИДСКИОТ БРЕГ, МРАЗОТ ГИ ЗАРОБИ КАЈЧИЊАТА

ЗАМРЗНА ОХРИДСКИОТ БРЕГ, МРАЗОТ ГИ ЗАРОБИ КАЈЧИЊАТА

Утринава замрзна брегот на Охридското Езеро. Дебелината на мразот е неколку сантиметри. Од ниските температури кои утринава достигнаа и до минус 10 ...
1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ