Таг: оштетување

ОШТЕТЕН КРОВОТ НА ЦРКВАТА ВО МАТЕЈЧЕ, ИСКОРНАТИ И СКРШЕНИ ОЛОВНИ ПЛОЧИ

ОШТЕТЕН КРОВОТ НА ЦРКВАТА ВО МАТЕЈЧЕ, ИСКОРНАТИ И СКРШЕНИ ОЛОВНИ ПЛОЧИ

Оштетен е кровот на црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во манастирскиот комплекс Матејче, во Општина Липково. Од покривот се откорнати плочи од ...
ОШТЕТЕНИ БИСТИ НА БОРЦИ ОД НОБ ВО БИТОЛА

ОШТЕТЕНИ БИСТИ НА БОРЦИ ОД НОБ ВО БИТОЛА

Оштетени се три спомен бисти на борци од НОБ во Градскиот парк во Битола. Непознати сторители ја обезглавиле бистата на Стерјо П. Ѓорѓиевски (1922-194 ...
ЖИТЕЛ ОД СЕЛО ГЕРМИЈАН ГИ ОШТЕТИЛ ГРАНИЧНИТЕ КАМЕЊА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

ЖИТЕЛ ОД СЕЛО ГЕРМИЈАН ГИ ОШТЕТИЛ ГРАНИЧНИТЕ КАМЕЊА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

36- годишниот Б. М. од пограничното битолско село Гермијан е осомничен дека ги оштетил и поместил граничните камења на македонското-грчката граница, с ...
СО ПРЕГОРЕНО МАСЛО ГО ИСПРСКАЛЕ УЧИЛИШТЕТО ВО СЕЛО БЕРАНЦИ

СО ПРЕГОРЕНО МАСЛО ГО ИСПРСКАЛЕ УЧИЛИШТЕТО ВО СЕЛО БЕРАНЦИ

Вандали со прегорено масло синоќа го испрскале подрачното основно училиште „Кочо Рацин“ во село Беранци, Општина Могила. Оштетени се фасадата, влезнат ...
ИСЕЧЕНИ АВТОМАТИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ЈАВНИТЕ ТОАЛЕТИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД

ИСЕЧЕНИ АВТОМАТИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ЈАВНИТЕ ТОАЛЕТИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД

Во строгиот центар на Охрид, синоќа се исечени автоматите за влез во јавните тоалети. „Не престанува континуираното оштетување на јавните тоалети в ...
5 / 5 НАПИСИ