Таг: отповикување

1 2 322 / 22 НАПИСИ
ДЕМОКРАТИТЕ ЈА ПОЧНАА ПОСТАПКАТА ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП ПОРАДИ СКАНДАЛОТ СО УКРАИНА

ДЕМОКРАТИТЕ ЈА ПОЧНАА ПОСТАПКАТА ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП ПОРАДИ СКАНДАЛОТ СО УКРАИНА

Демократската партија почна и официјална истрага за отповикување на претседателот Доналд Трамп поради обвинувањата дека вршел притисок врз странска др ...
МУГАБЕ ОДБИ ДА ЈА ПРЕДАДЕ ВЛАСТА

МУГАБЕ ОДБИ ДА ЈА ПРЕДАДЕ ВЛАСТА

Роберт Мугабе одби да ја предаде власта и изјави дека е подготвен да остане претседател на Зимбабве уште неколку недели, како што се засилува притисок ...
1 2 322 / 22 НАПИСИ