Таг: Отворено првенство на Австралија

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
СИНЕР ВО ФИНАЛЕТО, ЃОКОВИЌ ПОРАЗЕН НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА ПРВПАТ ОД 2018

СИНЕР ВО ФИНАЛЕТО, ЃОКОВИЌ ПОРАЗЕН НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА ПРВПАТ ОД 2018

Јаник Синер ќе се бори за својата прва гренд слем титула откако го победи актуелниот шампион Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Отвореното првенство на ...
ЃОКОВИЌ ИЗГУБИ САМО ТРИ ГЕМА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, ШТО Е НАЈУБЕДЛИВАТА ПОБЕДА НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ ОД 1993

ЃОКОВИЌ ИЗГУБИ САМО ТРИ ГЕМА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, ШТО Е НАЈУБЕДЛИВАТА ПОБЕДА НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ ОД 1993

Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Отвореното првенство на Австралија со безмилосната победа над 20. носител Адријан Манарино, при што из ...
СЕ РАСПЛАКАВ ЗАШТО ДОЖИВЕАВ ЕМОТИВЕН КОЛАПС, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО 10. ТРИУМФ ВО АВСТРАЛИЈА

СЕ РАСПЛАКАВ ЗАШТО ДОЖИВЕАВ ЕМОТИВЕН КОЛАПС, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО 10. ТРИУМФ ВО АВСТРАЛИЈА

Новак Ѓоковиќ изјави дека се расплакал во ложата на својот тим по победата во финалето на Отвореното првенство на Австралија зашто доживеал емотивен к ...
ДЕСЕТТИ ТРИУМФ НА ЃОКОВИЌ НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА ЗА РЕКОРДНАТА 22. ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА

ДЕСЕТТИ ТРИУМФ НА ЃОКОВИЌ НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА ЗА РЕКОРДНАТА 22. ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА

Новак Ѓоковиќ по десетти пат триумфираше на Отвореното првенство на Австралија и го израмни рекордот на Рафаел Надал од 22 освоени гренд слем титули. ...
БЕЛОРУСИНКАТА САБАЛЕНКА КАКО НЕУТРАЛЕН ИГРАЧ ЈА ОСВОИ ПРВАТА ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА ВО АВСТРАЛИЈА

БЕЛОРУСИНКАТА САБАЛЕНКА КАКО НЕУТРАЛЕН ИГРАЧ ЈА ОСВОИ ПРВАТА ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА ВО АВСТРАЛИЈА

Белоруската тенисерка Арина Сабаленка ја освои првата гренд слем титула во кариерата откако со пресврт победи во финалето на Отвореното првенство на А ...
ЃОКОВИЌ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА 10. ТИТУЛА НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА

ЃОКОВИЌ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА 10. ТИТУЛА НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА АВСТРАЛИЈА

Новак Ѓоковиќ се пласираше во своето десетто финале на Отвореното првенство на Австралија, што следува една година откако беше депортиран од земјата. ...
ГРКОТ ЦИЦИПАС ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН И МОЖЕ ДА СТАНЕ НОВ СВЕТСКИ РЕКЕТ БРОЈ ЕДЕН

ГРКОТ ЦИЦИПАС ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН И МОЖЕ ДА СТАНЕ НОВ СВЕТСКИ РЕКЕТ БРОЈ ЕДЕН

Гркот Стефанос Циципас се пласираше во финалето на Отвореното првенство на Австралија откако го совлада рускиот тенисер Карен Хачанов со 7:6, 6:4, 6:7 ...
ШАМПИОНОТ НАДАЛ ПОРАЗЕН ВО ВТОРОТО КОЛО НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН ОД 65. ИГРАЧ НА СВЕТОТ

ШАМПИОНОТ НАДАЛ ПОРАЗЕН ВО ВТОРОТО КОЛО НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН ОД 65. ИГРАЧ НА СВЕТОТ

Рафаел Надал ја заврши одбраната на титулата на Отвореното првенство на Австралија уште во второто коло откако беше поразен од Американецот Мекензи Ме ...
ЕДНА ГОДИНА ПО ДЕПОРТАЦИЈАТА НА ЃОКОВИЌ, НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН ЌЕ МОЖАТ ДА ИГРААТ И ТЕНИСЕРИ СО КОВИД

ЕДНА ГОДИНА ПО ДЕПОРТАЦИЈАТА НА ЃОКОВИЌ, НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН ЌЕ МОЖАТ ДА ИГРААТ И ТЕНИСЕРИ СО КОВИД

Од учесниците на претстојното Отворено првенство на Австралија нема да се бара ковид тест и ќе можат да играат дури и ако биле заразени, изјави директ ...
ЃОКОВИЌ ЌЕ ДОБИЕ ВИЗА И ЌЕ МОЖЕ ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН 2023

ЃОКОВИЌ ЌЕ ДОБИЕ ВИЗА И ЌЕ МОЖЕ ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН 2023

Новак Ѓоковиќ ќе добие виза од австралиската влада, со што ќе му биде овозможено да игра на Отвореното првенство на Австралија во јануари, една година ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ