Таг: Отворено првенство на Австралија

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ ИГРА ЗА РЕКОРДНАТА 21. ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА

НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ ИГРА ЗА РЕКОРДНАТА 21. ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА

Во отсуство на Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал в недела ќе може да испише историја и да ја освои рекордната 21. гренд слем титула. Неговиот противник во ф ...
ЃОКОВИЌ БИ МОЖЕЛ ДА СЕ ВРАТИ ВО АВСТРАЛИЈА И ПРЕД ИСТЕКОТ НА ТРИГОДИШНАТА ЗАБРАНА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ МОРИСОН

ЃОКОВИЌ БИ МОЖЕЛ ДА СЕ ВРАТИ ВО АВСТРАЛИЈА И ПРЕД ИСТЕКОТ НА ТРИГОДИШНАТА ЗАБРАНА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ МОРИСОН

Новак Ѓоковиќ би можел да се врати во Австралија порано од очекуваното, изјави премиерот Скот Морисон. Најдобриот светски тенисер вчера беше депортира ...
ЃОКОВИЌ ЗАСЕГА НЕМА ДА БИДЕ ДЕПОРТИРАН ОД АВСТРАЛИЈА, ЗАКАЖАНИ НОВИ СОСЛУШУВАЊА

ЃОКОВИЌ ЗАСЕГА НЕМА ДА БИДЕ ДЕПОРТИРАН ОД АВСТРАЛИЈА, ЗАКАЖАНИ НОВИ СОСЛУШУВАЊА

Австралија се согласи да ја одложи депортацијата на Новак Ѓоковиќ, на кого денеска по вторпат му беше укината визата, што беше дискреционо право на ми ...
ЃОКОВИЌ ПРЕД ДЕПОРТАЦИЈА, АВСТРАЛИЈА ПОВТОРНО МУ ЈА УКИНА ВИЗАТА

ЃОКОВИЌ ПРЕД ДЕПОРТАЦИЈА, АВСТРАЛИЈА ПОВТОРНО МУ ЈА УКИНА ВИЗАТА

Австралија по вторпат му ја укина визата на Новак Ѓоковиќ, кој сега се соочува со депортација. Тој уште еднаш ќе може да го предизвика ова на суд, во ...
ЃОКОВИЌ ГО ДОБИ ПРВИОТ ПРОТИВНИК НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, НО СÈ УШТЕ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ИГРА

ЃОКОВИЌ ГО ДОБИ ПРВИОТ ПРОТИВНИК НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, НО СÈ УШТЕ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ИГРА

Новак Ѓоковиќ е вклучен во распоредот за играње на Отвореното првенство на Австралија, но тоа и натаму не е гаранција дека ќе настапи на турнирот. Саг ...
ЃОКОВИЌ ПРИЗНА ДЕКА ЗГРЕШИЛ ШТО ОТИШОЛ НА ИНТЕРВЈУ ДВА ДЕНА ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОВИД-19

ЃОКОВИЌ ПРИЗНА ДЕКА ЗГРЕШИЛ ШТО ОТИШОЛ НА ИНТЕРВЈУ ДВА ДЕНА ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОВИД-19

Новак Ѓоковиќ призна дека ги прекршил правилата за изолација откако имал позитивен тест за коронавирус на 16 декември, опишувајќи го тоа како погрешна ...
АВСТРАЛИСКИТЕ ВЛАСТИ ИСТРАЖУВААТ ДАЛИ ЃОКОВИЌ ДАЛ ЛАЖНА ИЗЈАВА ДЕКА НЕ ПАТУВАЛ 14 ДЕНА ПРЕД ДОАЃАЊЕТО ВО МЕЛБУРН

АВСТРАЛИСКИТЕ ВЛАСТИ ИСТРАЖУВААТ ДАЛИ ЃОКОВИЌ ДАЛ ЛАЖНА ИЗЈАВА ДЕКА НЕ ПАТУВАЛ 14 ДЕНА ПРЕД ДОАЃАЊЕТО ВО МЕЛБУРН

Австралиските гранични власти истражуваат дали Новак Ѓоковиќ дал лажна изјава во Австралиската патна декларација, документ што задолжително се пополну ...
И ПОКРАЈ СÈ, САКАМ ДА ОСТАНАМ ВО АВСТРАЛИЈА И ДА ИГРАМ ТЕНИС, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО ИЗЛЕГУВАЊЕТО ОД ПРИТВОРОТ

И ПОКРАЈ СÈ, САКАМ ДА ОСТАНАМ ВО АВСТРАЛИЈА И ДА ИГРАМ ТЕНИС, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО ИЗЛЕГУВАЊЕТО ОД ПРИТВОРОТ

Новак Ѓоковиќ продолжил да тренира набргу откако денеска беше пуштен од имиграцискиот притвор во Мелбурн, што уследи по одлуката на федералниот суд да ...
ЃОКОВИЌ ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОРОТ, МИНИСТЕРОТ ЗА ИМИГРАЦИЈА УТРЕ ЌЕ РЕШИ ЗА ДЕПОРТАЦИЈАТА

ЃОКОВИЌ ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОРОТ, МИНИСТЕРОТ ЗА ИМИГРАЦИЈА УТРЕ ЌЕ РЕШИ ЗА ДЕПОРТАЦИЈАТА

Денеска нема да биде донесена конечна одлука дали на Ѓоковиќ ќе му се дозволи да остане во Австралија или ќе биде депортиран, објави весникот „Сиднеј ...
СУДОТ ВО МЕЛБУРН ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ДА МУ СЕ УКИНЕ ВИЗАТА НА ЃОКОВИЌ И НАРЕДИ ДА ГО ПУШТАТ ОД ПРИТВОР

СУДОТ ВО МЕЛБУРН ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ДА МУ СЕ УКИНЕ ВИЗАТА НА ЃОКОВИЌ И НАРЕДИ ДА ГО ПУШТАТ ОД ПРИТВОР

Новак Ѓоковиќ ја доби судската битка да остане во Австралија. Федералниот суд во Мелбурн нареди српскиот тенисер да биде пуштен од имиграцискиот притв ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ