Таг: палата

РУСИЈА НАПРАВИ МУЗЕЈ ОД ПАЛАТАТА НА ПОСЛЕДНИОТ РУСКИ ЦАР НИКОЛАЈ ВТОРИ

РУСИЈА НАПРАВИ МУЗЕЈ ОД ПАЛАТАТА НА ПОСЛЕДНИОТ РУСКИ ЦАР НИКОЛАЈ ВТОРИ

Палатата „Александар“, последната резиденција на последниот руски цар Николај Втори, го доби сјајот кој го имала во раните 1920-ти, пред да биде уништ ...
РУСКИ ОЛИГАРХ ИЗЈАВИ ДЕКА Е СОПСТВЕНИК НА ПАЛАТАТА ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, ЗА КОЈА НАВАЛНИ ТВРДИ ДЕКА Е НА ПУТИН

РУСКИ ОЛИГАРХ ИЗЈАВИ ДЕКА Е СОПСТВЕНИК НА ПАЛАТАТА ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, ЗА КОЈА НАВАЛНИ ТВРДИ ДЕКА Е НА ПУТИН

Рускиот олигарх Аркадиј Ротенберг изјави дека тој е сопственикот на раскошната палата на брегот на Црно Море, а не Владимир Путин, како што тврди прит ...
СО ТЕРАСАТА НА ГОСТИЛНИЦАТА „АМАНЕТ“ БЕА ЗАРОБЕНИ ДВЕ КАНДЕЛАБРИ, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ, СОПСТВЕНИЦИТЕ НАЈАВУВААТ ТУЖБА

СО ТЕРАСАТА НА ГОСТИЛНИЦАТА „АМАНЕТ“ БЕА ЗАРОБЕНИ ДВЕ КАНДЕЛАБРИ, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ, СОПСТВЕНИЦИТЕ НАЈАВУВААТ ТУЖБА

Со летната тераса на гостилницата „Аманет“ во палатата „Емануел Чучков“ заробени беа две канделабри, па поради тоа било поништено одобрението кое го и ...
СО „СУБВЕРЗИЈА ВО ЦРВЕНО“ НА ПРЉА ОТВОРЕН МАКЕДОНСКИОТ ПАВИЛЈОН ВО ВЕНЕЦИЈА

СО „СУБВЕРЗИЈА ВО ЦРВЕНО“ НА ПРЉА ОТВОРЕН МАКЕДОНСКИОТ ПАВИЛЈОН ВО ВЕНЕЦИЈА

Македонскиот павилјон на 58. Венециско биенале на уметноста со проектот „Субверзија во црвено“ на уметницата Нада Прља се отвори вчера во палатата Рот ...
4 / 4 НАПИСИ