Таг: парцела

ДОСТА Е ОД ВЛАДЕЕЊЕ НА МАФИЈАТА – В САБОТА ПРОТЕСТ ПРОТИВ СПОРНАТА 17-КАТНИЦА СРЕДЕ БОЛНИЧКИОТ КОМПЛЕКС НА ВОЕНА БОЛНИЦА

ДОСТА Е ОД ВЛАДЕЕЊЕ НА МАФИЈАТА – В САБОТА ПРОТЕСТ ПРОТИВ СПОРНАТА 17-КАТНИЦА СРЕДЕ БОЛНИЧКИОТ КОМПЛЕКС НА ВОЕНА БОЛНИЦА

Неколку граѓански иницијативи в сабота ќе излезат на протест против изградбата на спорната 17-катница за 2.000 жители среде болничкиот комплекс на Вое ...
НЕ ДОАЃА ПРЕДВИД АД ХОК РЕШЕНИЕ ЗА ИЗМЕНИ ВО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА НА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ПО ПОВОД 17-КАТНИЦАТА КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА

НЕ ДОАЃА ПРЕДВИД АД ХОК РЕШЕНИЕ ЗА ИЗМЕНИ ВО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА НА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ПО ПОВОД 17-КАТНИЦАТА КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА

Апсолутно нема најава за ниту едно ад хок решение во Законот за заштита на културно наследство кој сѐ уште се работи, не доаѓа предвид, рече денеска м ...
„ЛИДЛ“ КУПИ ЗЕМЈИШТЕ ЗА 5,3 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ИНДУСТРИСКАТА ЗОНА РЕЧИЦА ВО КУМАНОВО

„ЛИДЛ“ КУПИ ЗЕМЈИШТЕ ЗА 5,3 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ИНДУСТРИСКАТА ЗОНА РЕЧИЦА ВО КУМАНОВО

Германската компанија „Лидл“ ја купи парцелата во индустриската зона Речица покрај автопатот Куманово-Табановце, за изградба на логистички дистрибутив ...
КОМПАНИЈАТА НА СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЌЕ СИ ОКРУПНИ ПАРЦЕЛА СО ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО ЦЕНА ОД 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

КОМПАНИЈАТА НА СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЌЕ СИ ОКРУПНИ ПАРЦЕЛА СО ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО ЦЕНА ОД 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

Компанијата „Сол Груп 5“, во која што сопственички удел има сопругата на премиерот Димитар Ковачевски, ќе си дооформи градежна парцела во Радовиш со д ...
ТРИТЕ КУЛИ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“ СЕ НА САМО ЕДНА ПАРЦЕЛА, ВО ПЛАНОТ НА ВМРО-ДМПНЕ КОЈ СДСМ НЕ ГО СМЕНИ, ИМА ПРЕДВИДЕНО 60-КАТНИЦИ НА УШТЕ ДВЕ ПАРЦЕЛИ

ТРИТЕ КУЛИ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“ СЕ НА САМО ЕДНА ПАРЦЕЛА, ВО ПЛАНОТ НА ВМРО-ДМПНЕ КОЈ СДСМ НЕ ГО СМЕНИ, ИМА ПРЕДВИДЕНО 60-КАТНИЦИ НА УШТЕ ДВЕ ПАРЦЕЛИ

Трите згради од 16, 20 и 22 ката за 1.200 жители во срцето на Скопје кои вчера ги презентираше инвеститорот „МГ Фешн“ се наоѓаат само на една градежна ...
ВАЛАНДОВО УРЕДУВА ПАРЦЕЛА ЗА НОВИ ГРОБИШТА ОТИ ВО ПОСТОЕЧКАТА СЕ ПОГРЕБУВААТ ВО КАРПИ

ВАЛАНДОВО УРЕДУВА ПАРЦЕЛА ЗА НОВИ ГРОБИШТА ОТИ ВО ПОСТОЕЧКАТА СЕ ПОГРЕБУВААТ ВО КАРПИ

Валандово ја почна постапката за уредување парцела за нови гробишта, откако жителите на овој град со години реагираат оти нема слободни гробни места в ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ САКА ДА МУ ЗЕМЕ 80 ОТСТО ОД ИМОТ ЛЕГАЛИЗИРАН ПО ЕВРО ЗА КВАДРАТ, А СОПСТВЕНИКОТ ПЛАТИЛ И ДАНОК

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ САКА ДА МУ ЗЕМЕ 80 ОТСТО ОД ИМОТ ЛЕГАЛИЗИРАН ПО ЕВРО ЗА КВАДРАТ, А СОПСТВЕНИКОТ ПЛАТИЛ И ДАНОК

Граѓанин од скопската населба Ѓорче Петров кој по законот за легализација си ја легализирал куќата, се соочува со опасност да му пропаднат сите пари ш ...
БАРОКНАТА КАТНА ГАРАЖА ВО ПАРК ЌЕ СТАНЕ СПОРТСКА САЛА САМО АКО СЕ СМЕНИ ПРАВИЛНИКОТ ЗА УРБАНИСТИЧКО ПЛАНИРАЊЕ

БАРОКНАТА КАТНА ГАРАЖА ВО ПАРК ЌЕ СТАНЕ СПОРТСКА САЛА САМО АКО СЕ СМЕНИ ПРАВИЛНИКОТ ЗА УРБАНИСТИЧКО ПЛАНИРАЊЕ

  Има две пречки поради кои доцни јавната анкета за нацрт- планот за скопскиот Градски парк со кој се брише барокната катна гаража, а на нејзи ...
ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ГРАДИ САЛА ШТО ЈА НЕМА ВО УРБАНИСТИЧКИОТ ПЛАН НА ПАРЦЕЛА НА ФИРМА ОД СКОПЈЕ 2014

ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ГРАДИ САЛА ШТО ЈА НЕМА ВО УРБАНИСТИЧКИОТ ПЛАН НА ПАРЦЕЛА НА ФИРМА ОД СКОПЈЕ 2014

Без да направи измена на Деталниот урбанистички план, градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски најави изградба на спортска сала на местото н ...
ВАЛАНДОВЧАНИ СЕ ТЕПААТ ЗА ГРОБНИ МЕСТА

ВАЛАНДОВЧАНИ СЕ ТЕПААТ ЗА ГРОБНИ МЕСТА

Нема слободни гробни места на гробиштата во Валандово. Со години валандовачни мака мачат кај да си ги погребаат починатите. Во последно време се закоп ...
10 / 10 НАПИСИ