Таг: пасош

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
ЌЕ СЕ ГЛАСА И СО ЛИЧНА КАРТА ИЛИ ПАСОШ ЧИЈА ВАЖНОСТ ИСТЕКЛА ВО ПЕРИОД ОД 9 МЕСЕЦИ ДО ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

ЌЕ СЕ ГЛАСА И СО ЛИЧНА КАРТА ИЛИ ПАСОШ ЧИЈА ВАЖНОСТ ИСТЕКЛА ВО ПЕРИОД ОД 9 МЕСЕЦИ ДО ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

На престојните претседателски и паламентарните избори на 24 април и на 8 мај ќе може да се гласа со лична карта или пасош чијашто важност истекла во п ...
СКОПЈАНИ МОЖАТ ДА ПРОВЕРАТ ОНЛАЈН ДАЛИ ПАСОШОТ ИМ Е ГОТОВ

СКОПЈАНИ МОЖАТ ДА ПРОВЕРАТ ОНЛАЈН ДАЛИ ПАСОШОТ ИМ Е ГОТОВ

Министерството за внатрешни работи соопшти дека граѓаните на Град Скопје од денеска (25 февруари) можат да го проверат статусот на нивниот пасош, одно ...
ОСУДЕН РУСИНОТ КОЈ ДОЛЕТА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС ОД КОПЕНХАГЕН БЕЗ ПАСОШ И АВИОНСКА КАРТА

ОСУДЕН РУСИНОТ КОЈ ДОЛЕТА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС ОД КОПЕНХАГЕН БЕЗ ПАСОШ И АВИОНСКА КАРТА

Русинот кој се качи на лет од Данска до Лос Анџелес минатиот ноември без билет, пасош или виза, беше прогласен за виновен во федерален суд во САД за н ...
ПО ПЕТ ЧАСА СЕ ЧЕКА ДА СЕ ЗЕМАТ НОВИТЕ ПАСОШИ И ЛИЧНИ КАРТИ НА ШАЛТЕРИТЕ ВО МТВ

ПО ПЕТ ЧАСА СЕ ЧЕКА ДА СЕ ЗЕМАТ НОВИТЕ ПАСОШИ И ЛИЧНИ КАРТИ НА ШАЛТЕРИТЕ ВО МТВ

И по пет часа се чека да се подигнат новите лични документи во кои стои уставното име на земјава, Северна Македонија, на шалтерите во зградата на Маке ...
СО СААТИ СЕ ЧЕКА ЗА НОВИ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, СПАСОВСКИ ТВРДИ СИТЕ ЌЕ ЗАВРШАТ СО СЛИКАЊЕ ДО 31 ЈАНУАРИ

СО СААТИ СЕ ЧЕКА ЗА НОВИ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, СПАСОВСКИ ТВРДИ СИТЕ ЌЕ ЗАВРШАТ СО СЛИКАЊЕ ДО 31 ЈАНУАРИ

Со саати се чека во пунктот за вадање нови лични документи без закажување пред салата во Полициската станица „Пролет“ во центарот на Скопје. Овој пунк ...
ГЕРМАНИЈА ГО ОЛЕСНУВА ПАТОТ ДО ГЕРМАНСКИ ПАСОШ, ЌЕ ДОЗВОЛУВА И ДВОЈНО ДРЖАВЈАНСТВО

ГЕРМАНИЈА ГО ОЛЕСНУВА ПАТОТ ДО ГЕРМАНСКИ ПАСОШ, ЌЕ ДОЗВОЛУВА И ДВОЈНО ДРЖАВЈАНСТВО

Странец кој е добро интегриран во Германија полесно ќе доаѓа до германски пасош. Германската влада денеска го усвои предлог законот со кој не само што ...
НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ АКО ДО ФЕВРУАРИ 2024 НЕ ГИ СМЕНИ ЛИЧНИТЕ ДОКУМЕНТИ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ АКО ДО ФЕВРУАРИ 2024 НЕ ГИ СМЕНИ ЛИЧНИТЕ ДОКУМЕНТИ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека ќе нема никакви казни за граѓаните кои до февруари 2024 нема да ги сменат личните документи ...
ЗА КРАЈ НА ОКТОМВРИ Е ПРВИОТ СЛОБОДЕН ТЕРМИН ЗА ЗАКАЖУВАЊЕ ЗА НОВИ ПАСОШИ, ЛИЧНИ КАРТИ И ВОЗАЧКИ СО „СЕВЕРНА“ ИЛИ  „НМК“

ЗА КРАЈ НА ОКТОМВРИ Е ПРВИОТ СЛОБОДЕН ТЕРМИН ЗА ЗАКАЖУВАЊЕ ЗА НОВИ ПАСОШИ, ЛИЧНИ КАРТИ И ВОЗАЧКИ СО „СЕВЕРНА“ ИЛИ „НМК“

Повикувачкиот центар на МВР за закажување термин за лични документи е пребукиран, но операторите се јавуваат по упорно вртење од неколку пати. Првиот ...
ПОКАНЕТ НА СУД ЗА СООБРАЌАЕН ПРЕКРШОК ЧОВЕК КОГО ДРЖАВАТА ГО ВОДИ ЗА УМРЕН ОТКАКО БРАТ МУ БЛИЗНАК ПОЧИНАЛ ВО ЧЕШКА СО ПАСОШОТ ШТО МУ ГО УКРАЛ

ПОКАНЕТ НА СУД ЗА СООБРАЌАЕН ПРЕКРШОК ЧОВЕК КОГО ДРЖАВАТА ГО ВОДИ ЗА УМРЕН ОТКАКО БРАТ МУ БЛИЗНАК ПОЧИНАЛ ВО ЧЕШКА СО ПАСОШОТ ШТО МУ ГО УКРАЛ

И покрај тоа што Граѓанскиот суд Скопје го прогласи за мртов братот-близнак на скопјанецот Афет Џелилов, кој починал во Чешка со пасошот што му го укр ...
ГРАЃАНИ ПРОПУШТААТ ТЕРМИН ЗА ВАДЕЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ОТИ МОРА ДА ОДНЕСАТ УВЕРЕНИЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА ИМЕТО НА УЛИЦАТА КОЕ ГО ЧЕКААТ СО ДЕНОВИ

ГРАЃАНИ ПРОПУШТААТ ТЕРМИН ЗА ВАДЕЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ОТИ МОРА ДА ОДНЕСАТ УВЕРЕНИЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА ИМЕТО НА УЛИЦАТА КОЕ ГО ЧЕКААТ СО ДЕНОВИ

Граѓани не можат во закажаниот термин да извадат нов пасош, лична карта или возачка дозвола оти потребно е да приложат уверение од Град Скопје за имет ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ