Таг: пациенти

1 15 16 17 18 19 24 170 / 231 НАПИСИ
ПОТВРДЕНИ 36 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ТРОЈЦА ПОЧИНАА, 18 СЕ ОЗДРАВЕНИ

ПОТВРДЕНИ 36 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ТРОЈЦА ПОЧИНАА, 18 СЕ ОЗДРАВЕНИ

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа две пациентки од Куманово и Крушево на возраст од 85 и 77 години, а денеска во евиденци ...
ВО МАЈ ЌЕ СЕ НАМАЛАТ РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ, НО НЕМА НАЕДНАШ ДА СЕ ОТВОРАТ КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ВО МАЈ ЌЕ СЕ НАМАЛАТ РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ, НО НЕМА НАЕДНАШ ДА СЕ ОТВОРАТ КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Припремата на целокупните процеси за нормализирање на животот по намалувањето на рестриктивните мерки за превенција од ширење на коронавирусот ќе почн ...
ПОСЕБЕН ВЛЕЗ ЗА БРЗАТА ПОМОШ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, СЕ ПРОШИРУВААТ И АСФАЛТИРААТ СИТЕ УЛИЦИ ВО КОМПЛЕКСОТ

ПОСЕБЕН ВЛЕЗ ЗА БРЗАТА ПОМОШ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, СЕ ПРОШИРУВААТ И АСФАЛТИРААТ СИТЕ УЛИЦИ ВО КОМПЛЕКСОТ

Се прави посебен влез за возилата на Брза помош на Клиничкиот центар во Скопје. Откако на сила е вонредната состојба и на клиниките се откажани сите п ...
КАЈ БОЛНИТЕ СО КОВИД-19 НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА МНОГУ БРЗО СЕ ВЛОШУВА СОСТОЈБАТА

КАЈ БОЛНИТЕ СО КОВИД-19 НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА МНОГУ БРЗО СЕ ВЛОШУВА СОСТОЈБАТА

Поради пандемијата на коронавирус, илјадници луѓе во светот, меѓу кои и британскиот премиер Борис Џонсон, се хоспитализирани во одделенијата за интенз ...
ДОСЕГА ТРИЕСЕТ И СЕДУМ ЛИЦА СЕ ИЗЛЕКУВАНИ, ВКУПНО 30 ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУС, ЗАБОЛЕНИ 72 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ

ДОСЕГА ТРИЕСЕТ И СЕДУМ ЛИЦА СЕ ИЗЛЕКУВАНИ, ВКУПНО 30 ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУС, ЗАБОЛЕНИ 72 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здрав ...
ПАЦИЕНТИТЕ СО КОВИД-19 КОИ ПРИМААТ АНТИБИОТИК И АНИТИМАЛАРИК ИМААТ СТАБИЛНА КЛИНИЧКА СЛИКА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ПАЦИЕНТИТЕ СО КОВИД-19 КОИ ПРИМААТ АНТИБИОТИК И АНИТИМАЛАРИК ИМААТ СТАБИЛНА КЛИНИЧКА СЛИКА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

На Инфективната клиника во Скопје се хоспитализирани 67 пациенти, шест се на механичка вентилација, а 12 се со потешка клиничка слика. Има влошување н ...
ВО БОЛНИЦАТА ВО ОХРИД СЕ ПРИМЕНИ ШЕСТ ПАЦИЕНТИ СО СИМПТОМИ НА КОВИД-19, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ БАЛЕСКИ

ВО БОЛНИЦАТА ВО ОХРИД СЕ ПРИМЕНИ ШЕСТ ПАЦИЕНТИ СО СИМПТОМИ НА КОВИД-19, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ БАЛЕСКИ

На Инфективното одделение во Општата болница во Охрид има шест пациенти со симптоми на КОВИД-19 и за нив се чекаат резултатите од земените брисеви. Ди ...
ПЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 29 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ПЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 29 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Четворица пациенти починаа на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје, соопшти Министерството за здравство. Станува збор за: пациент од ...
ТРИЕСЕТ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД СКОПЈЕ, КУМАНОВО, ПРИЛЕП И КРИВА ПАЛАНКА

ТРИЕСЕТ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД СКОПЈЕ, КУМАНОВО, ПРИЛЕП И КРИВА ПАЛАНКА

Потврдени се 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 1, и со тоа вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица, соопшти Министерството за здравство ...
СЕ ТЕСТИРААТ НА КОВИД-19 НОВОРОДЕНЧЕТО НА ЗАБОЛЕНАТА КУМАНОВКА И ПОЧИНАТАТА РОДИЛКА ОД ОХРИД, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

СЕ ТЕСТИРААТ НА КОВИД-19 НОВОРОДЕНЧЕТО НА ЗАБОЛЕНАТА КУМАНОВКА И ПОЧИНАТАТА РОДИЛКА ОД ОХРИД, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

На коронавирус ќе се тестираат бебето на кумановката која е позитивна на коронавирус и која се породи на 30 март, а пост мортем ќе се земе брис и на р ...
1 15 16 17 18 19 24 170 / 231 НАПИСИ