Таг: пациентка

1 2 10 / 12 НАПИСИ
17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД ДЕМИР ХИСАР ПОЧИНА ОД КОВИД-19

17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД ДЕМИР ХИСАР ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Седумнаестгодишна девојка од село Сопотница, Демир Хисар утрово почина од ковид-19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје, соопшти Министерствот ...
ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА НЕ ОВОЗМОЖИЛА ЗДРАВСТВЕНА ЗАШТИТА НА ПАЦИЕНТКАТА ОД СТРУГА ШТО ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС, УТВРДИ ИНСПЕКТОРАТОТ

ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА НЕ ОВОЗМОЖИЛА ЗДРАВСТВЕНА ЗАШТИТА НА ПАЦИЕНТКАТА ОД СТРУГА ШТО ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС, УТВРДИ ИНСПЕКТОРАТОТ

Сè уште трае инспекцискиот надзор во Охридската општа болница, каде што не беше примена 66-годишната пациентка од Струга која потоа почина од коронави ...
НЕ КРИЈТЕ ГИ КОНТАКТИТЕ И ПАТУВАЊАТА ВО СТРАНСТВО, ГО ЗАГРОЗУВАТЕ МЕДИЦИНСКИОТ ПЕРСОНАЛ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА КАДЕ ШТО Е ПРВАТА ПОЧИНАТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

НЕ КРИЈТЕ ГИ КОНТАКТИТЕ И ПАТУВАЊАТА ВО СТРАНСТВО, ГО ЗАГРОЗУВАТЕ МЕДИЦИНСКИОТ ПЕРСОНАЛ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА КАДЕ ШТО Е ПРВАТА ПОЧИНАТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

Директорката на Кумановската болница Снежана Захариева, каде што е првата почината пациентка од коронавирусот, попладнево на својата фејсбук страна ап ...
ПРВАТА ПАЦИЕНТКА СО КОРОНАВИРУС ОЗДРАВЕНА ОДИ НА ДОМАШНО ЛЕКУВАЊЕ, СЕ ТЕСТИРААТ ТРИ ЛИЦА ОД ДЕБАР

ПРВАТА ПАЦИЕНТКА СО КОРОНАВИРУС ОЗДРАВЕНА ОДИ НА ДОМАШНО ЛЕКУВАЊЕ, СЕ ТЕСТИРААТ ТРИ ЛИЦА ОД ДЕБАР

Првата пациентка која беше заболена со коронавирус денеска заминува на домашно лекување, соопшти Министерството за здравство. Таа по вторпат била тест ...
ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО СО БОЛНАТА ОД КОРОНАВИРУС ПРЕНЕСЕН ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ПОРАДИ КАШЛИЦА И БОЛКИ ВО ГРАДИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО СО БОЛНАТА ОД КОРОНАВИРУС ПРЕНЕСЕН ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ПОРАДИ КАШЛИЦА И БОЛКИ ВО ГРАДИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Возачот на комбето со кое се превезуваше патничката заболена од коронавирус е пренесен во струмичката болница, бидејќи се пожалил симптоми на вирусот. ...
ДВАНАЕСЕТ ЛИЦА, ОД КОИ ДВЕ 4-ГОДИШНИ ДЕЦА СЕ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА, ПО ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУС ВО ЗЕМЈАВА

ДВАНАЕСЕТ ЛИЦА, ОД КОИ ДВЕ 4-ГОДИШНИ ДЕЦА СЕ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА, ПО ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУС ВО ЗЕМЈАВА

Дванаесет лица, од кои две деца на возраст од околу 4 години се во домашна изолација, по првиот случај на Македонка заразена со коронавирус, изјави ми ...
СОПАТНИЦИТЕ ОД КОМБЕТО НА МАКЕДОНКАТА СО КОРОНАВИРУС КОНТАКТИРАЛЕ САМО СО СЕМЕЈСТВАTA И ОСТАНУВААТ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

СОПАТНИЦИТЕ ОД КОМБЕТО НА МАКЕДОНКАТА СО КОРОНАВИРУС КОНТАКТИРАЛЕ САМО СО СЕМЕЈСТВАTA И ОСТАНУВААТ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Деветмината патници кои се возеле во комбето со 50-годишната Македонка заразена со коронавирус немале контакти со големи маси на луѓе, освен со семејс ...
ДЕВЕТМИНАТА СОПАТНИЦИ НА ПАЦИЕНТКАТА СО КОРОНАВИРУС СЕ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА ВО СКОПЈЕ И СТРУМИЦА СО ПОЛИЦИСКИ НАДЗОР

ДЕВЕТМИНАТА СОПАТНИЦИ НА ПАЦИЕНТКАТА СО КОРОНАВИРУС СЕ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА ВО СКОПЈЕ И СТРУМИЦА СО ПОЛИЦИСКИ НАДЗОР

Македонката заразена со коронавирус, во земјава влегла утрово околу 3 часот по полноќ на Табановце со комбе со уште осум патници и еден шофер. Четвори ...
50-ГОДИШНАТА ЖЕНА ЗАБОЛЕНА ОД КОРОНАВИРУСОТ БИЛА ВО ИТАЛИЈА ЕДЕН МЕСЕЦ, А ДВЕ НЕДЕЛИ БИЛА БОЛНА

50-ГОДИШНАТА ЖЕНА ЗАБОЛЕНА ОД КОРОНАВИРУСОТ БИЛА ВО ИТАЛИЈА ЕДЕН МЕСЕЦ, А ДВЕ НЕДЕЛИ БИЛА БОЛНА

Жена на 50-годишна возраст, која еден месец била во посета на Италија, е првиот случај на заразен од коронавирусот во Македонија. Како што кажа денеск ...
ЛЕКАРСКАТА КОМОРА СО МЕСЕЦИ ЗНАЕЛА ЗА СЛУЧАЈОТ СО ГИНЕКОЛОГОТ ШТО ЛАЖЕЛ ПАЦИЕНТКА ДЕКА Е БРЕМЕНА

ЛЕКАРСКАТА КОМОРА СО МЕСЕЦИ ЗНАЕЛА ЗА СЛУЧАЈОТ СО ГИНЕКОЛОГОТ ШТО ЛАЖЕЛ ПАЦИЕНТКА ДЕКА Е БРЕМЕНА

Лекарската комора на Македонија веќе неколку месеци знаела за случајот со гинекологот од Скопје кој девет месеци лажел своја пациентка дека е бремена, ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ