Таг: пензија

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
ПЕНДАРОВСКИ СЕ ОТКАЖА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПЕНЗИЈА, ЌЕ КОРИСТИ КАНЦЕЛАРИЈА СО ТРОЈЦА ВРАБОТЕНИ

ПЕНДАРОВСКИ СЕ ОТКАЖА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПЕНЗИЈА, ЌЕ КОРИСТИ КАНЦЕЛАРИЈА СО ТРОЈЦА ВРАБОТЕНИ

Поранешниот претседател Стево Пендаровски нема да користи претседателска пензија и ќе се врати на академската кариера. Од неговиот тим за државната аг ...
СЕКОЈА РАБОТА Е ТЕШКА, НО МОЖЕ ДА БИДЕ И ЛЕСНА АКО СЕ ОДНЕСУВАТЕ ЧЕСНО И ОДГОВОРНО КОН НЕА, РЕЧЕ ШТИПСКИОТ АКТЕР РАДЕ РОГОЖАРОВ ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕТО

СЕКОЈА РАБОТА Е ТЕШКА, НО МОЖЕ ДА БИДЕ И ЛЕСНА АКО СЕ ОДНЕСУВАТЕ ЧЕСНО И ОДГОВОРНО КОН НЕА, РЕЧЕ ШТИПСКИОТ АКТЕР РАДЕ РОГОЖАРОВ ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕТО

Познатиот штипски театарски и филмски актер, музичар и телевизиски шоумен, Раде Рогожаров по претставата „Демонот од Дебар Mаало“ што се изведе во чес ...
ДВАЈЦА ОД ТРОЈЦАТА ПИЛОТИ НА АВИОНИТЕ ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР ЗАМИНАА ВО ПЕНЗИЈА, НОВИ ЌЕ СЕ ВРАБОТУВААТ ПО ИЗБОРИТЕ

ДВАЈЦА ОД ТРОЈЦАТА ПИЛОТИ НА АВИОНИТЕ ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР ЗАМИНАА ВО ПЕНЗИЈА, НОВИ ЌЕ СЕ ВРАБОТУВААТ ПО ИЗБОРИТЕ

Двајца од тројцата пилоти на авионите за гасење пожар на Дирекцијата за заштита и спасување  (ДЗС) заминаа во пензија. Со тоа, сега Дирекцијата има са ...
ПУБЛИКАТА Е СЕКОГАШ ВО ПРАВО, ВЕЛИ АКТЕРОТ НИНО ЛЕВИ, КОЈ СЕ ПЕНЗИОНИРАШЕ ПО 34 ГОДИНИ ВО МНТ

ПУБЛИКАТА Е СЕКОГАШ ВО ПРАВО, ВЕЛИ АКТЕРОТ НИНО ЛЕВИ, КОЈ СЕ ПЕНЗИОНИРАШЕ ПО 34 ГОДИНИ ВО МНТ

Актерот Нино Леви од Македонскиот народен театар (МНТ) на 18 јануари се пензионираше, но, вели, за актер нема пензија, продолжува со играње претстави. ...
СО СЕКОЕ РАСКАЖУВАЊЕ НИЗ ШТО СÈ ПОМИНАВ ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА МИ СЕ СКРАТУВА ЖИВОТОТ, РЕЧЕ РОДИЛКАТА ОД ДЕБАР ВЕАПОСКА НА СУДЕЊЕТО КОЕ ПОЧНА ОДНОВО

СО СЕКОЕ РАСКАЖУВАЊЕ НИЗ ШТО СÈ ПОМИНАВ ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА МИ СЕ СКРАТУВА ЖИВОТОТ, РЕЧЕ РОДИЛКАТА ОД ДЕБАР ВЕАПОСКА НА СУДЕЊЕТО КОЕ ПОЧНА ОДНОВО

Во Основниот суд во Струга денеска одново започна судењето за родилката од Дебар, Јилдаз Веапоска, која при породување во Струшката болница остана без ...
ВО 2016 ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА ИМАЛА 16, А ОД ДЕКЕМВРИ ЌЕ ОСТАНАТ САМО 5 СУДИИ

ВО 2016 ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА ИМАЛА 16, А ОД ДЕКЕМВРИ ЌЕ ОСТАНАТ САМО 5 СУДИИ

Претседателот на Апелациониот суд во Штип Кирче Донев од денеска исполнува услов за пензија, па од вкупно седум, овој многу важен (второстепен) суд ос ...
ВО ФРАНЦИЈА СЕ БЛОКИРААТ РАФИНЕРИИ И СЕ ОЧЕКУВААТ 260 ПРОТЕСТИ ПОРАДИ НАЈАВЕНИТЕ ПЕНЗИСКИ РЕФОРМИ

ВО ФРАНЦИЈА СЕ БЛОКИРААТ РАФИНЕРИИ И СЕ ОЧЕКУВААТ 260 ПРОТЕСТИ ПОРАДИ НАЈАВЕНИТЕ ПЕНЗИСКИ РЕФОРМИ

Испораките на гориво се блокирани од сите француски рафинерии, додека демонстрантите се обидуваат да го запрат животот во Франција поради владините пл ...
СЕ ПЕНЗИОНИРААТ 40 ДОКТОРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕ ОДОБРУВА НОВИ ВРАБОТУВАЊА

СЕ ПЕНЗИОНИРААТ 40 ДОКТОРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕ ОДОБРУВА НОВИ ВРАБОТУВАЊА

Доктори одат во пензија, а Министерството за финансии не ни одобрува нови вработувања, вели директорот на Велешката болница д-р Божидар Бојаџиев. До к ...
ДОАЈЕНКАТА СОЊА МИХАЈЛОВА ОДИ В ПЕНЗИЈА, БИТОЛСКИ ТЕАТАР ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕН СО ПЕРФОРМАНС ОД ТОМА ЗДРАВКОВИЌ ДО „ДЕНИЦИЈА“

ДОАЈЕНКАТА СОЊА МИХАЈЛОВА ОДИ В ПЕНЗИЈА, БИТОЛСКИ ТЕАТАР ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕН СО ПЕРФОРМАНС ОД ТОМА ЗДРАВКОВИЌ ДО „ДЕНИЦИЈА“

Една од најуспешните актерки што битолското глумиште ја имало, Соња Михајлова, заминува во пензија. Тоа го соопшти од сцената за време на роденденскио ...
СТОТИНА ПРИВАТНИ ОРДИНАЦИИ ЌЕ СЕ ЗАТВОРАТ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА ОТИ МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРААТ 

СТОТИНА ПРИВАТНИ ОРДИНАЦИИ ЌЕ СЕ ЗАТВОРАТ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА ОТИ МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРААТ 

Стотина лекари од приватни ордоинации во неколку градови во земјава до крајот на годинава треба да заминат во пензија. Ако тие, како носители на дејно ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ