Таг: перење пари

1 2 3 20 / 23 НАПИСИ
ОДБИЕНА ЖАЛБАТА НА СЈО, НЕМА ПРИТВОР ЗА ДВАЈЦАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ПОШТЕНСКА БАНКА“ ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

ОДБИЕНА ЖАЛБАТА НА СЈО, НЕМА ПРИТВОР ЗА ДВАЈЦАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО „ПОШТЕНСКА БАНКА“ ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на решението да не им се одреди мерка притвор на двајца од осомничени ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОШТЕНСКА БАНКА“ НА СЈО ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

НЕМА ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОШТЕНСКА БАНКА“ НА СЈО ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

Нема притвор за Томе Главчев, Ратко Димитровски и Коле Смилевски, осомничени во истрагата за перење 5 милиони евра во случајот „Поштенска банка“, за к ...
СЈО ОТВОРИ НОВА ИСТРАГА „ПОШТЕНСКА БАНКА“ СО ДЕВЕТ ОСОМНИЧЕНИ ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

СЈО ОТВОРИ НОВА ИСТРАГА „ПОШТЕНСКА БАНКА“ СО ДЕВЕТ ОСОМНИЧЕНИ ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

Специјалното обвинителство (СЈО) отвори нова голема истрага за перење пари од времето на Љубчо Георгиевски како премиер, Марјан Ѓорчев како вицепремие ...
ВРАНИШКОВСКИ СЕ ЖАЛИ ВО АПЕЛАЦИЈА ЗА СЕДУМТЕ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ

ВРАНИШКОВСКИ СЕ ЖАЛИ ВО АПЕЛАЦИЈА ЗА СЕДУМТЕ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ

Свештеникот Зоран Вранишковски и група други свештеници од неговата црква Православна охридска архиепископија денеска беа во Апелациониот суд Скопје к ...
ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГИ ЗАСТАПУВА КОМУЊАР, ПОВЕЌЕ МИ СЕ ДОПАЃААТ ОНИЕ ОД ЈУГ, МУ КАЖАЛ ГРУЕВСКИ НА ЈАНАКИЕСКИ ДЕКА АВТОПАТОТ ТРЕБА ДА ГО ГРАДИ ГРЧКИ „АКТОР“

ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГИ ЗАСТАПУВА КОМУЊАР, ПОВЕЌЕ МИ СЕ ДОПАЃААТ ОНИЕ ОД ЈУГ, МУ КАЖАЛ ГРУЕВСКИ НА ЈАНАКИЕСКИ ДЕКА АВТОПАТОТ ТРЕБА ДА ГО ГРАДИ ГРЧКИ „АКТОР“

Во прислушуван разговор што го цитираше обвинителкaта Фатиме Фетаи од СЈО на денешниот прес за новата истрага именувана „Актор“, првоосомничениот Нико ...
СЈО СО ИСТРАГИ ЗА МИЛОШОСКИ ЗА НЕЗАКОНСКА ПРОДАЖБА НА ОПШТИНСКИ ИМОТ И ЗА СЛУЧАЈОТ „АКТОР“

СЈО СО ИСТРАГИ ЗА МИЛОШОСКИ ЗА НЕЗАКОНСКА ПРОДАЖБА НА ОПШТИНСКИ ИМОТ И ЗА СЛУЧАЈОТ „АКТОР“

Покрај истрагата за пропаднатиот попис во 2011 година, Специјалното јавно обвинителство денеска презентираше уште две истраги, „Моќник“ за пратеникот ...
НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

  Никола Додевски, адвокат на осомничениот експремиер Никола Груевски во сите истраги што ги води СЈО против него како и во судскиот процес за ...
САМО ДИМИТРИЕВ ДОЈДЕ ВО СЈО, ГРУЕВСКИ, ПРОТОЃЕР И ДИМОВСКИ НЕ ГИ НАШЛЕ

САМО ДИМИТРИЕВ ДОЈДЕ ВО СЈО, ГРУЕВСКИ, ПРОТОЃЕР И ДИМОВСКИ НЕ ГИ НАШЛЕ

Денеска на распит во Специјалното јавно обвинителство беше бившиот премиер Емил Димитриев за случајот „Талир“ на СЈО, во кој лидерот Никола Груевски и ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ГО ЗАТВОРИ СЛУЧАЈОТ „АКТОР“ ОТИ НЕ НАШЛО НИШТО, ПОТВРДИ ГРЧКАТА КОМПАНИЈА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ГО ЗАТВОРИ СЛУЧАЈОТ „АКТОР“ ОТИ НЕ НАШЛО НИШТО, ПОТВРДИ ГРЧКАТА КОМПАНИЈА

Грчката компанија „Актор“ соопшти дека македонското обвинителство во 2014 година направило ревизија по обвинувањата за измама и перење пари при изград ...
ГРЧКИ „АКТОР“ ОБВИНЕТ ЗА ПЕРЕЊЕ НА 50 МИЛИОНИ ЕВРА НА АВТОПАТОТ ВО МАКЕДОНИЈА

ГРЧКИ „АКТОР“ ОБВИНЕТ ЗА ПЕРЕЊЕ НА 50 МИЛИОНИ ЕВРА НА АВТОПАТОТ ВО МАКЕДОНИЈА

Агенцијата на Европската унија за борба против корупција (ОЛАФ) ја обвини грчката компанија „Актор“ за  измама и перење пари во износ од 50 милиони ев ...
1 2 3 20 / 23 НАПИСИ