Таг: плацеви на Водно

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
СУДОТ МУ КОНФИСКУВАШЕ НА ГРУЕВСКИ СÈ ШТО ИМА ОД СТАНОВИ И ПЛАЦЕВИ, ГИ ОСТАВИ ДВАТА НА ИМЕ МАЈКА МУ

СУДОТ МУ КОНФИСКУВАШЕ НА ГРУЕВСКИ СÈ ШТО ИМА ОД СТАНОВИ И ПЛАЦЕВИ, ГИ ОСТАВИ ДВАТА НА ИМЕ МАЈКА МУ

Освен затворската казна од 7 години во предметот „Плацеви на Водно“, судот денеска му го конфискуваше целиот имот на поранешниот премиер Никола Груевс ...
7 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА ПЛАЦЕВИТЕ И СТАНОВИТЕ НА ВОДНО, ЗА МИЈАЛКОВ ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ И ЗА КАМЧЕВ ЕДНА ГОДИНА ЗА ПОМАГАЊЕ

7 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА ПЛАЦЕВИТЕ И СТАНОВИТЕ НА ВОДНО, ЗА МИЈАЛКОВ ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ И ЗА КАМЧЕВ ЕДНА ГОДИНА ЗА ПОМАГАЊЕ

Во предметот „Плацеви на Водно“, избеганиот Никола Груевски, кој ја ограбил ВМРО-ДПМНЕ за 1.360.000 евра кои ги пуштил во оптек и ги испрал за да купи ...
КОГА БЕШЕ ВО БЕГСТВО МИЈАЛКОВ, ВО КОЛАТА МУ БЕА НАЈДЕНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ТРАМПА НА ПЛАЦЕВИТЕ НА ВОДНО СО АПАРТМАНИ ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА СТЕФАНОВА ВО ЗАВРШНИОТ ЗБОР

КОГА БЕШЕ ВО БЕГСТВО МИЈАЛКОВ, ВО КОЛАТА МУ БЕА НАЈДЕНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ТРАМПА НА ПЛАЦЕВИТЕ НА ВОДНО СО АПАРТМАНИ ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА СТЕФАНОВА ВО ЗАВРШНИОТ ЗБОР

Откако тројца од обвинетите Орце Камчев, Ненад Јосифовиќ и Ристо Новачевски - кум на Груевски детално го потврдија обвинителниот акт за предметот „Пла ...
АКО ГО ПРИФАТИ СУДОТ РАЗГОВОРОТ ШТО ГО СНИМАЛ ГРУЕВСКИ СО КАМЧЕВ, ТОГАШ ДА СЕ ПРИФАТИ И РАЗГОВОРОТ ВО КОЈ СЕ ФАЛИ ДЕКА НАШОЛ ЗЕМЈИШТЕ ЗА ЏАБАЛ’К, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА СТЕФАНОВА НА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“

АКО ГО ПРИФАТИ СУДОТ РАЗГОВОРОТ ШТО ГО СНИМАЛ ГРУЕВСКИ СО КАМЧЕВ, ТОГАШ ДА СЕ ПРИФАТИ И РАЗГОВОРОТ ВО КОЈ СЕ ФАЛИ ДЕКА НАШОЛ ЗЕМЈИШТЕ ЗА ЏАБАЛ’К, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА СТЕФАНОВА НА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“

Обвинителката Лиле Стефанова му предложи на судот да се замрзнат, а по завршувањето на постапката и да се запленат трите апартмана од 750 метри квадра ...
МИЈАЛКОВ МИ ПОБАРА ФИРМА ЗА ДА СЕ ПРЕФРЛИ ИМОТ НА ГРУЕВСКИ, ЈАС СУМ СОПСТВЕНИК САМО НА ХАРТИЈА, СВЕДОЧЕШЕ ЗЕТОТ НА КАМЧЕВ ЗА ПЛАЦЕВИТЕ И СТАНОВИТЕ НА ВОДНО

МИЈАЛКОВ МИ ПОБАРА ФИРМА ЗА ДА СЕ ПРЕФРЛИ ИМОТ НА ГРУЕВСКИ, ЈАС СУМ СОПСТВЕНИК САМО НА ХАРТИЈА, СВЕДОЧЕШЕ ЗЕТОТ НА КАМЧЕВ ЗА ПЛАЦЕВИТЕ И СТАНОВИТЕ НА ВОДНО

По обвинетиот Сашо Мијалков, кој тврдеше дека никој од него не побарал да помогне да се прикрие незаконски имот, на денешното судење за „Плацеви на Во ...
ТОЛКУ ПАРИ ДА СНЕМА ОД ПАРТИСКАТА КАСА И НИКОЈ ДА НЕ ЗАБЕЛЕЖИ, НЕ МИ Е ВЕРНО ТОА, СВЕДОЧЕШЕ МИЈАЛКОВ НА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО ЗА ГРУЕВСКИ“

ТОЛКУ ПАРИ ДА СНЕМА ОД ПАРТИСКАТА КАСА И НИКОЈ ДА НЕ ЗАБЕЛЕЖИ, НЕ МИ Е ВЕРНО ТОА, СВЕДОЧЕШЕ МИЈАЛКОВ НА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО ЗА ГРУЕВСКИ“

По признанијата од страна на обвинетите во „Плацеви на Водно" Ристо Новачевски, Орце Камчев и Ненад Јосифовиќ на минатото рочиште, кога со сведочењата ...
ГРУЕВСКИ ГИ ЗАМЕНИ ПЛАЦЕВИТЕ НА ВОДНО СО ТРИ СТАНА ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“ ОД 750 КВАДРАТА, СВЕДОЧЕШЕ КАМЧЕВ

ГРУЕВСКИ ГИ ЗАМЕНИ ПЛАЦЕВИТЕ НА ВОДНО СО ТРИ СТАНА ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“ ОД 750 КВАДРАТА, СВЕДОЧЕШЕ КАМЧЕВ

По сведочењата на обвинетите Ристо Новачевски, кум на Никола Груевски, и на Ненад Јосифовиќ, на денешното судење за „Плацеви на Водно“ сведочеше и обв ...
ПО КУМОТ НОВАЧЕВСКИ, И ОБВИНЕТИОТ ЈОСИФОВИЌ СВЕДОЧЕШЕ ДЕКА „СИРАХ ИНЖЕНЕРИНГ“ Е ФОРМИРАНА ЗА ПОТРЕБИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗА ГРАДЕЖНИШТВО И НЕДВИЖНОСТИ

ПО КУМОТ НОВАЧЕВСКИ, И ОБВИНЕТИОТ ЈОСИФОВИЌ СВЕДОЧЕШЕ ДЕКА „СИРАХ ИНЖЕНЕРИНГ“ Е ФОРМИРАНА ЗА ПОТРЕБИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗА ГРАДЕЖНИШТВО И НЕДВИЖНОСТИ

По Ристо Новачевски, кумот на Никола Груевски, кој го откри избеганиот експремиер како вистински сопственик на плацевите што си ги купи на Водно од па ...
КУМОТ НОВАЧЕВСКИ СВЕДОЧЕШЕ И КАКО ГРУЕВСКИ ПРЕКУ НЕГО КУПИЛ ПЛАЦ ВО КРУШЕВО ЗА ВИКЕНДИЧКА

КУМОТ НОВАЧЕВСКИ СВЕДОЧЕШЕ И КАКО ГРУЕВСКИ ПРЕКУ НЕГО КУПИЛ ПЛАЦ ВО КРУШЕВО ЗА ВИКЕНДИЧКА

По сведочењето како избеганиот експремиер Никола Груевски како скриен газда на „Сирах инженеринг“ од Скопје, фирма ќерка на „Сирах лимитед“ од Белизе, ...
КАМЧЕВ МИ ПРЕФРЛИ 11 ИЛЈАДИ ЕВРА И ВЕДНАШ МУ ГИ ВРАТИВ ЗА ДА ИЗГЛЕДА ПОРЕАЛНА ПРОДАЖБАТА НА „СИРАХ“ КОЈА ГО ИМАШЕ ЗЕМЈИШТЕТО НА ВОДНО, СВЕДОЧИ КУМОТ НА ГРУЕВСКИ

КАМЧЕВ МИ ПРЕФРЛИ 11 ИЛЈАДИ ЕВРА И ВЕДНАШ МУ ГИ ВРАТИВ ЗА ДА ИЗГЛЕДА ПОРЕАЛНА ПРОДАЖБАТА НА „СИРАХ“ КОЈА ГО ИМАШЕ ЗЕМЈИШТЕТО НА ВОДНО, СВЕДОЧИ КУМОТ НА ГРУЕВСКИ

Откaко призна и опиша како Никола Груевски како скриен газда на „Сирах инженеринг“ од Скопје, фирма ќерка на „Сирах лимитед“ од Белизе, ги купил плаце ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ