Таг: погреб

1 2 3 4 5 20 / 44 НАПИСИ
АМДИ БАЈРАМ ИМАЛ КОРОНАВИРУС, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО АПЕЛИРА СЕМЕЈСТВОТО ДА ГИ ИЗБЕГНЕ ПОГРЕБНИТЕ РИТУАЛИ И ДА СОРАБОТУВА СО ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ

АМДИ БАЈРАМ ИМАЛ КОРОНАВИРУС, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО АПЕЛИРА СЕМЕЈСТВОТО ДА ГИ ИЗБЕГНЕ ПОГРЕБНИТЕ РИТУАЛИ И ДА СОРАБОТУВА СО ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ

Поранешниот пратеник Амди Бајрам, кој почина денес на 64 години, имал позитивен тест на ковид-19 кој е утврден посмртно, и затоа Центарот за јавно здр ...
СИ ГО ЗЕЛЕ УМРЕНИОТ ОД БОЛНИЦА, ГО ИЗМИЛЕ И ПОГРЕБАЛЕ БЕЗ ЗАШТИТА, ПА ДОЗНАЛЕ ДЕКА ИМА КОРОНАВИРУС

СИ ГО ЗЕЛЕ УМРЕНИОТ ОД БОЛНИЦА, ГО ИЗМИЛЕ И ПОГРЕБАЛЕ БЕЗ ЗАШТИТА, ПА ДОЗНАЛЕ ДЕКА ИМА КОРОНАВИРУС

Телото на 53-годишен скопјанец кој починал вчера, семејството го зело од болница и го погребало според сите верски и народни обичаи, без да се почитув ...
ЊУЈОРК СЕГА ИМА ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД КОЈА БИЛО ДРЖАВА, ПОЧИНАТИТЕ СЕ ПОГРЕБУВААТ ВО МАСОВНИ ГРОБНИЦИ

ЊУЈОРК СЕГА ИМА ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД КОЈА БИЛО ДРЖАВА, ПОЧИНАТИТЕ СЕ ПОГРЕБУВААТ ВО МАСОВНИ ГРОБНИЦИ

Американската сојузна држава Њујорк сега има повеќе заразени со коронавирус од која било земја на светот, не вклучувајќи ги САД. Во Њујорк досега с ...
БЕРГАМО СЕ МАЧИ ДА ГИ ПОГРЕБЕ МРТВИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ И НА ПОМОШ ЈА ПОВИКА ВОЈСКАТА

БЕРГАМО СЕ МАЧИ ДА ГИ ПОГРЕБЕ МРТВИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ И НА ПОМОШ ЈА ПОВИКА ВОЈСКАТА

Бергамо, провинција со 1,2 милиона жители во рамките на регионот Ломбардија, се мачи да ги погребе или кремира своите жители кои починале од коронавир ...
ПОЧИНА СПОРТСКИОТ НОВИНАР МИЛУТИН СТАНКОВИЌ

ПОЧИНА СПОРТСКИОТ НОВИНАР МИЛУТИН СТАНКОВИЌ

По кусо боледување, спортскиот новинар Милутин Станковиќ почина денеска во Скопје на 60 години. Еден од најпознатите новинари во кошарката, Станков ...
НАД 50 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ

НАД 50 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ

Бројката на загинати во стампедото што утрово се случи на погребот на најмоќниот ирански генерал Касем Солејмани порасна на 56, додека повеќе од 200 с ...
ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

Десетици луѓе загинаа во стампедо што се случи во иранскиот град Керман за време на погребот на генералот Касем Солејмани, кој беше убиен во американс ...
ИРАН ПОДГОТВИЛ 13 ПЛАНОВИ ЗА ДА ГО ОДМАЗДИ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, КОЈ ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ВО РОДНИОТ ГРАД

ИРАН ПОДГОТВИЛ 13 ПЛАНОВИ ЗА ДА ГО ОДМАЗДИ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, КОЈ ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ВО РОДНИОТ ГРАД

Лидерот на Иранската револуционерна гарда Хосеин Салами се закани дека ќе ги уништи местата поддржани од САД како одмазда за убиството на најмоќниот и ...
ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СИ ОДАТ ОД ИРАК ДОДЕКА СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ИРАНЦИ ГО ИСПРАЌААТ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СИ ОДАТ ОД ИРАК ДОДЕКА СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ИРАНЦИ ГО ИСПРАЌААТ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

Доналд Трамп му се закани на Ирак со сериозни санкции откако тамошниот парламент побара од американската војска да ја напушти земјата. Тензиите во ...
ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГО ИСПРАЌААТ УБИЕНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ, ИЗВИКУВАЈЌИ „СМРТ ЗА АМЕРИКА“

ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГО ИСПРАЌААТ УБИЕНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ, ИЗВИКУВАЈЌИ „СМРТ ЗА АМЕРИКА“

Илјадници луѓе се придружија на погребната поворка за најмоќниот ирански генерал Касем Солејмани, кој вчера беше убиен во американски воздушен напад, ...
1 2 3 4 5 20 / 44 НАПИСИ