Таг: погреб

1 2 3 4 5 30 / 44 НАПИСИ
ИСКАЗОТ НА ЕДЕН ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „РЕКЕТ“ ЈА СТАВИ ЈАНЕВА ВО ПРИТВОР

ИСКАЗОТ НА ЕДЕН ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „РЕКЕТ“ ЈА СТАВИ ЈАНЕВА ВО ПРИТВОР

Специјалната обвинителка Катица Јанева е третото осомничено лице во истрагата именувана „Рекет“ и како и прво и второосомничените Бојан Јовановски-Бок ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ДОБИ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА, УТРЕ ЌЕ БИДЕ ОДНЕСЕНА НА ПОГРЕБОТ НА МАЈКА СИ ВО ГЕВГЕЛИЈА

КАТИЦА ЈАНЕВА ДОБИ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА, УТРЕ ЌЕ БИДЕ ОДНЕСЕНА НА ПОГРЕБОТ НА МАЈКА СИ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Специјалната обвинителка Катица Јанева доби мерка притвор во траење од 30 дена, како трета осомничена во случајот „Рекет“, покрај Бојан Јовановски-Бок ...
УДРИЛ СО КОЛА ВО ПОГРЕБНА ПОВОРКА, 10 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕТОВСКО

УДРИЛ СО КОЛА ВО ПОГРЕБНА ПОВОРКА, 10 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕТОВСКО

Жител на Мала Речица возејќи својот автомобил удрил во 10 пешаци и сите ги повредил. Според СВР Тетово вчера во 13 часот и 30 минути, на локалниот пат ...
СОЈУЗНАТА ДРЖАВА ВАШИНГТОН ГО ЛЕГАЛИЗИРАШЕ ПРОЦЕСОТ НА ДОБИВАЊЕ ЃУБРИВО ОД ЧОВЕЧКИ ТЕЛА

СОЈУЗНАТА ДРЖАВА ВАШИНГТОН ГО ЛЕГАЛИЗИРАШЕ ПРОЦЕСОТ НА ДОБИВАЊЕ ЃУБРИВО ОД ЧОВЕЧКИ ТЕЛА

Вашингтон стана прва сојузна држава во САД која легализираше компостирање на човечки остатоци. Според новиот закон, луѓето ќе можат да изберат нивното ...
УТРЕ ПОГРЕБ, ЗАДУТРЕ КОМЕМОРАЦИЈА НА ФДУ ЗА ЗЛАТКО СЛАВЕНСКИ

УТРЕ ПОГРЕБ, ЗАДУТРЕ КОМЕМОРАЦИЈА НА ФДУ ЗА ЗЛАТКО СЛАВЕНСКИ

Режисерот и професор на Факултетот за драмски уметности (ФДУ) Златко Славенски, кој почина вчера на 53 години, утре ќе биде погребан на градските гроб ...
ВО ВТОРНИК КОМЕМОРАЦИЈА ЗА БИЛЈАНА БЕЛИЧАНЕЦ ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР

ВО ВТОРНИК КОМЕМОРАЦИЈА ЗА БИЛЈАНА БЕЛИЧАНЕЦ ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР

Комеморацијата за починатата актерка Билјана Беличанец ќе се одржи во вторник во 10 часот во нејзиниот матичен Драмски театар. Погребот ќе се изврши в ...
ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО ПОЛСКА, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГО ИСПРАТИЈА УБИЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГДАЊСК

ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО ПОЛСКА, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГО ИСПРАТИЈА УБИЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГДАЊСК

Полски и европски политичари се придружија на илјадници Полјаци на испраќањето и погребот на градоначалникот на Гдањск, Павел Адамович, кој беше фатал ...
ПОСЛЕ 20 ГОДИНИ, КОНЕЧНО ПОГРЕБАН СТУДЕНТОТ ЧИЕ БРУТАЛНО УБИСТВО ЈА ПРОМЕНИ АМЕРИКА

ПОСЛЕ 20 ГОДИНИ, КОНЕЧНО ПОГРЕБАН СТУДЕНТОТ ЧИЕ БРУТАЛНО УБИСТВО ЈА ПРОМЕНИ АМЕРИКА

Метју Шепард, 21-годишен студент од Вајоминг, вчера конечно беше погребан во Националната катедрала во Вашингтон, точно 20 години откако беше брутално ...
БУШ И ОБАМА ДОЈДОА НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА МЕКЕЈН, ТРАМП ОТИДЕ НА ГОЛФ

БУШ И ОБАМА ДОЈДОА НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА МЕКЕЈН, ТРАМП ОТИДЕ НА ГОЛФ

Поранешните американски претседатели Барак Обама и Џорџ Буш, некогашни ривали на сенаторот Џон Мекејн му оддоа почит на комеморацијата во саботата, со ...
В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ БИДАТ КОМЕМОРАЦИЈАТА И ПОГРЕБОТ НА ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ

В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ БИДАТ КОМЕМОРАЦИЈАТА И ПОГРЕБОТ НА ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ

Комеморацијата за актерот Ванчо Петрушевски кој почина денес на 67 години, ќе се одржи в понеделник во 10 часот во неговиот матичен Драмски театар, ни ...
1 2 3 4 5 30 / 44 НАПИСИ