Таг: погреб

1 3 4 544 / 44 НАПИСИ
ЏОРЏ МАЈКЛ ПОГРЕБАН ДЕНЕСКА ТРИ МЕСЕЦИ ОТКАКО УМРЕ

ЏОРЏ МАЈКЛ ПОГРЕБАН ДЕНЕСКА ТРИ МЕСЕЦИ ОТКАКО УМРЕ

Британскиот пејач Џорџ Мајкл бил погребан денеска во Лондон, кажа неговиот публицист. Приватниот погреб се одржал на гробиштата „Хајгејт“ во северен Л ...
МУЗИЧАРИТЕ ПЛАЧАТ ПО ХАРИЗМАТА И СТРАСТА НА ЃУМАР 

МУЗИЧАРИТЕ ПЛАЧАТ ПО ХАРИЗМАТА И СТРАСТА НА ЃУМАР 

Бела роза на празниот диригентски пулт, музичари од Оркестарот во солзи пред видеобимот со фотографија од својот омилен маестро Саша Николовски-Ѓумар, ...
ЕСМА ИСПРАТЕНА СО АПЛАУЗ

ЕСМА ИСПРАТЕНА СО АПЛАУЗ

Есма Реџепова денеска беше испратена со едноминутен аплауз на погребот на градските гробишта во Бутел откако кралицата на ромска музика почина вчера н ...
ПОЧИНА ДАР-МАР, ПОГРЕБОТ В ПОНЕДЕЛНИК

ПОЧИНА ДАР-МАР, ПОГРЕБОТ В ПОНЕДЕЛНИК

По тешко и долго боледување, синоќа почина Дарко Марковиќ Дар-Мар, легендарниот карикатурист, сатиричар, филмски режисер, сценарист и сценограф, анима ...
1 3 4 544 / 44 НАПИСИ