Таг: покана

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ТАНЦОВИОТ ТЕАТАР НА РИСИМКИН ЌЕ НАСТАПИ ВО ПРЕСТИЖНИОТ ФРАНЦУСКИ ТЕАТАР ШАЈО

ТАНЦОВИОТ ТЕАТАР НА РИСИМКИН ЌЕ НАСТАПИ ВО ПРЕСТИЖНИОТ ФРАНЦУСКИ ТЕАТАР ШАЈО

Скопје танцовиот театар во 2021 ќе настапи во Националниот театар за современ танц Шајо во Париз, престижен француски театар, еден од симболите на све ...
ИЗБОРИ НЕ СЕ РЕШЕНИЕ, АКО НЕКОЈ ИМА ДРУГА АЛТЕРНАТИВА ЗА ЕУ И НАТО НЕКА ЈА КАЖЕ, РЕЧЕ АХМЕТИ НА ПРИЕМОТ ЗА ПОКАНАТА ОД НАТО

ИЗБОРИ НЕ СЕ РЕШЕНИЕ, АКО НЕКОЈ ИМА ДРУГА АЛТЕРНАТИВА ЗА ЕУ И НАТО НЕКА ЈА КАЖЕ, РЕЧЕ АХМЕТИ НА ПРИЕМОТ ЗА ПОКАНАТА ОД НАТО

Предвремени избори не се решение за излез од политичката криза, изјави лидерот на ДУИ Али Ахмети. „Политичките партии треба да најдат енергија за д ...
СО ПЕНКАЛО СРУШИВМЕ РЕЖИМ, СО ПЕНКАЛО СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

СО ПЕНКАЛО СРУШИВМЕ РЕЖИМ, СО ПЕНКАЛО СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

Срушивме режим со пенкало, денес пенкалото го употребивме за да станеме членка на НАТО, рече денеска премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата во Бр ...
ПОКАНАТА ЗА НАТО Е ПРИЗНАНИЕ ЗА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ДО ДЕНЕСКА, РЕЧЕ ЗАЕВ НА СВЕЧЕНОСТА ВО БРИСЕЛ

ПОКАНАТА ЗА НАТО Е ПРИЗНАНИЕ ЗА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ДО ДЕНЕСКА, РЕЧЕ ЗАЕВ НА СВЕЧЕНОСТА ВО БРИСЕЛ

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг официјално му ја врачи на премиерот Зоран Заев поканата за почеток на преговори со Алијансата, по одлука ...
НЕМА ДА СТАНЕТЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО АКО НЕ СЕ СМЕНИ ИМЕТО, РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ

НЕМА ДА СТАНЕТЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО АКО НЕ СЕ СМЕНИ ИМЕТО, РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг кажа дека ако Поранешната Југословенска Република Македонија не го смени името, нема да биде примена во ...
НАТО ЈА ПОКАНИ МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ 30. ЧЛЕНКА

НАТО ЈА ПОКАНИ МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ 30. ЧЛЕНКА

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг кажа дека 29-те членки на НАТО денеска на Самитот во Брисел се договориле да ја поканат Македонија да по ...
МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ДОБИВА ПОКАНА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ДОБИВА ПОКАНА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО

Извесно е дека Македонија на Самитот на НАТО во Брисел денес ќе добие покана за пристапни преговори со Алијансата, во процедура иста како и за приемот ...
ИЗВЕСНО Е ДЕКА НА 11 ЈУЛИ ЌЕ ДОБИЕМЕ ПОКАНА ОД НАТО, РЕКОА ШЕКЕРИНСКА И ПЕНДАРОВСКИ ПРЕД САМИТОТ ВО БРИСЕЛ

ИЗВЕСНО Е ДЕКА НА 11 ЈУЛИ ЌЕ ДОБИЕМЕ ПОКАНА ОД НАТО, РЕКОА ШЕКЕРИНСКА И ПЕНДАРОВСКИ ПРЕД САМИТОТ ВО БРИСЕЛ

Извесно е дека Македонија на 11 јули на Самитот на НАТО во Брисел ќе добие покана за пристапни преговори, во процедура иста како и за приемот на Црна ...
ПОКАНА ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ, ВЛЕЗ ВО НАТО ПО ФИНАЛИЗИРАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, МУ РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

ПОКАНА ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ, ВЛЕЗ ВО НАТО ПО ФИНАЛИЗИРАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, МУ РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

Ја очекуваме и официјално поканата да станеме  30. полноправна членка на НАТО на Самитот за две недели, изјави премиерот Зоран Заев на заедничката пре ...
СТОЛТЕНБЕРГ УТРЕ ЌЕ ГО ОБЈАВИ ТОА ШТО МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ГО ЧЕКААТ СО ГОДИНИ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО

СТОЛТЕНБЕРГ УТРЕ ЌЕ ГО ОБЈАВИ ТОА ШТО МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ГО ЧЕКААТ СО ГОДИНИ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ЗА ПОКАНАТА ВО НАТО

Националниот координатор за НАТО Стево Пендаровски вели дека утре чекаме официјална најава од седиштето на НАТО во Брисел дека на Македонија ќе и биде ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ