Таг: полициски час

1 2 3 14 10 / 139 НАПИСИ
ДОЗВОЛЕН Е ТРАНЗИТ ЗА СТРАНЦИ ВО ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ЌЕ СЕ ИСПИТУВА ЗОШТО ПАТНИЦИТЕ НА ТАБАНОВЦЕ ЧЕКАЛЕ ОДОБРЕНИЕ ОД ГЛАВНИОТ ШТАБ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

ДОЗВОЛЕН Е ТРАНЗИТ ЗА СТРАНЦИ ВО ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ЌЕ СЕ ИСПИТУВА ЗОШТО ПАТНИЦИТЕ НА ТАБАНОВЦЕ ЧЕКАЛЕ ОДОБРЕНИЕ ОД ГЛАВНИОТ ШТАБ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Надлежните институции ќе испитаат зошто патниците кои транзитираат низ земјата се задржуваат на граничните премини за време на полициски час, кога со ...
СТРАНЦИ КОИ ТРАНЗИТИРААТ НИЗ МАКЕДОНИЈА НЕ МОЖАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ЗЕМЈАВА ПОРАДИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ЌЕ ОСТАНАТ НА ГРАНИЦА ДО САБАЈЛЕ

СТРАНЦИ КОИ ТРАНЗИТИРААТ НИЗ МАКЕДОНИЈА НЕ МОЖАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ЗЕМЈАВА ПОРАДИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ЌЕ ОСТАНАТ НА ГРАНИЦА ДО САБАЈЛЕ

Српски граѓани и други странски државјани кои транзитираат низ Македонија, се жалат дека вечерва заглавиле на македонско-српската граница за излез од ...
АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ ДО 20 ЧАСОТ

АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ ДО 20 ЧАСОТ

Автобусите на ЈСП „Скопје“ од денеска ќе возат до 20 часот по одлуката на Владата за зголемување на полицискиот час, кој од денеска ќе трае од 20 до 5 ...
ОВИЕ ДВЕ НЕДЕЛИ БИДЕТЕ ДОМА, РЕЧЕ ЗАЕВ И СООПШТИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ И ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ НА КАФЕАНИТЕ И ФИТНЕС САЛИТЕ

ОВИЕ ДВЕ НЕДЕЛИ БИДЕТЕ ДОМА, РЕЧЕ ЗАЕВ И СООПШТИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ И ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ НА КАФЕАНИТЕ И ФИТНЕС САЛИТЕ

Од утре стапува на сила полициски час од 20 часот до 5 часот, кој ќе трае до 20 април, во пресрет на затоплувањето, празниците, а со цел да ги одморим ...
ОД УТРЕ ЗАТВОРАЊЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ, ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ

ОД УТРЕ ЗАТВОРАЊЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ, ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ

Целосно затворање на кафеаните и кафулињата и полициски час од 20 до 5 часот, било предложено на денешната седница на Централниот кризен штаб, дознава ...
ГРАЃАНИТЕ ШТО ЌЕ ОДАТ ВИКЕНДОВ НА ВАКЦИНАЦИЈА ВО БЕЛГРАД, НЕ СМЕАТ ДА ТРГААТ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС, ВЕЛИ ВЛАДАТА

ГРАЃАНИТЕ ШТО ЌЕ ОДАТ ВИКЕНДОВ НА ВАКЦИНАЦИЈА ВО БЕЛГРАД, НЕ СМЕАТ ДА ТРГААТ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Граѓаните кои викендов ќе одат на вакцинација во Србија, не смеат да тргнат на пат за време на полицискиот час. Во нашата редакција се јавија граѓа ...
НОВИ РЕСТРИКЦИИ НЕМА, ОСТАНУВА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ДО 6 АПРИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

НОВИ РЕСТРИКЦИИ НЕМА, ОСТАНУВА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ДО 6 АПРИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата на денешната седница одлучи да не се носат нови рестрикции за спречување на ширењето на ковид-19 и на сила да останат само сегашните мерки. Со ...
И НАТАМУ ЌЕ ВАЖИ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

И НАТАМУ ЌЕ ВАЖИ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Полицискиот час од 22 до 5 часот останува на сила од утре, соопшти Министерството за здравство.  Владата оваа мерка ја донесе на 10 март, по предлог н ...
НЕМА НОВИ МЕРКИ, ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ЧАСОТ ЌЕ ДАДЕ РЕЗУЛТАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НЕМА НОВИ МЕРКИ, ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ЧАСОТ ЌЕ ДАДЕ РЕЗУЛТАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Нема нови мерки против ковид-19, останува полицискиот час од 22 часот до 5 часот, е заклучокот од денешниот состанок на Комисијата за заразни болести, ...
УШТЕ Е РАНО ЗА НОВИ МЕРКИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ И ВЛАДАТА

УШТЕ Е РАНО ЗА НОВИ МЕРКИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ И ВЛАДАТА

Сè уште не се предвидува заострување на мерките против ковид-19. Иако дел од кризните штабови на општините бараат нови рестрикции бидејќи граѓаните се ...
1 2 3 14 10 / 139 НАПИСИ