Таг: помилување

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
БАЈДЕН ГИ ПОМИЛУВА СИТЕ ФЕДЕРАЛНИ ОСУДЕНИЦИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ МАРИХУАНА

БАЈДЕН ГИ ПОМИЛУВА СИТЕ ФЕДЕРАЛНИ ОСУДЕНИЦИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ МАРИХУАНА

Џо Бајден ги помилува сите Американци кои на национално ниво биле осудени за поседување мало количество марихуана. Се проценува дека корист од оваа ме ...
ПОМИЛУВАН АМЕРИКАНЕЦ КОЈ ПОМИНА 26 ГОДИНИ ВО ЗАТВОР ПОГРЕШНО ОСУДЕН ЗА УБИСТВО

ПОМИЛУВАН АМЕРИКАНЕЦ КОЈ ПОМИНА 26 ГОДИНИ ВО ЗАТВОР ПОГРЕШНО ОСУДЕН ЗА УБИСТВО

Маж од Северна Каролина, кој одлежа 26 години во затвор, иако беше погрешно осуден за убиство, доби целосно помилување од гувернерот на американската ...
КАЛИФОРНИЈА ИЗГЛАСА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА УБИЕЦОТ НА РОБЕРТ Ф. КЕНЕДИ

КАЛИФОРНИЈА ИЗГЛАСА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА УБИЕЦОТ НА РОБЕРТ Ф. КЕНЕДИ

Калифорнискиот Одбор за помилување изгласа ослободување затвор за убиецот на демократскиот претседателски кандидат од 1968 година Роберт Ф. Кенеди (РФ ...
ШПАНСКАТА ВЛАДА ГИ ПОМИЛУВА КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ КОИ ОРГАНИЗИРАА РЕФЕРЕНДУМ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

ШПАНСКАТА ВЛАДА ГИ ПОМИЛУВА КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ КОИ ОРГАНИЗИРАА РЕФЕРЕНДУМ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

Шпанската влада ги помилува деветтемина лидери на каталонските сепаратисти кои беа затворени за нивната улога во неуспешниот референдум за независност ...
РАПЕРИ И БИВШИОТ СОВЕТНИК СТИВ БЕНОН МЕЃУ 73 ЛИЦА ШТО ТРАМП ГИ ПОМИЛУВА ПРЕД ДА ЗАМИНЕ ОД БЕЛАТА КУЌА

РАПЕРИ И БИВШИОТ СОВЕТНИК СТИВ БЕНОН МЕЃУ 73 ЛИЦА ШТО ТРАМП ГИ ПОМИЛУВА ПРЕД ДА ЗАМИНЕ ОД БЕЛАТА КУЌА

Рапери и поранешни соработници се меѓу 73 лица што Доналд Трамп ги помилува во пресрет на денешното напуштање на Белата куќа. Неколку часа пред инауг ...
ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ЌЕ ГО ПОМИЛУВА ОСУДЕНИОТ УБИЕЦ КОЈ ГО ЗАПРЕ ЛАНСКИОТ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ЛОНДОНСКИОТ МОСТ

ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ЌЕ ГО ПОМИЛУВА ОСУДЕНИОТ УБИЕЦ КОЈ ГО ЗАПРЕ ЛАНСКИОТ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ЛОНДОНСКИОТ МОСТ

Осудениот убиец кој помогна да се запре терористичкиот напад на Лондонскиот мост во ноември 2019 би можел да излезе од затвор десет месеци пред целосн ...
ТРАМП РАЗМИСЛУВА ДА ГО ПОМИЛУВА СВИРКАЧОТ ЕДВАРД СНОУДЕН

ТРАМП РАЗМИСЛУВА ДА ГО ПОМИЛУВА СВИРКАЧОТ ЕДВАРД СНОУДЕН

Доналд Трамп изјави дека размислува да го помилува свиркачот Едвард Сноуден, чии спектакуларни откритија ја потресоа американската разузнавачка заедни ...
АМНЕСТИЈАТА НА ГРУЕВСКИ, ЈАНКУЛОСКА, МИЈАЛКОВ, ЈАНАКИЕСКИ, ПРОТОЃЕР И ОСТАНАТИТЕ ТРГНАТА ОД ДНЕВЕН РЕД, УСТАВНИОТ СУД ЌЕ ЧЕКА СОБРАНИЕТО ДА СЕ ИЗЈАСНИ

АМНЕСТИЈАТА НА ГРУЕВСКИ, ЈАНКУЛОСКА, МИЈАЛКОВ, ЈАНАКИЕСКИ, ПРОТОЃЕР И ОСТАНАТИТЕ ТРГНАТА ОД ДНЕВЕН РЕД, УСТАВНИОТ СУД ЌЕ ЧЕКА СОБРАНИЕТО ДА СЕ ИЗЈАСНИ

Уставниот суд на почетокот на денешната седница ја одложи точката за активирање на помилувањата на експретседателот Ѓорге Иванов на 16 април 2016 годи ...
ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ АБОЛИЦИЈА ОД ИВАНОВ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, БАРА УКИНУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ АБОЛИЦИЈА ОД ИВАНОВ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, БАРА УКИНУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

Потпретседателот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев за шпекулациите за можна аболиција од претседателот Ѓорге Иванов на осудените учесници во орг ...
ИВАНОВ НЕМА ЗАКОНСКО ПРАВО ДА ГИ ПОМИЛУВА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, КАЖА ЗАЕВ

ИВАНОВ НЕМА ЗАКОНСКО ПРАВО ДА ГИ ПОМИЛУВА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев вели дека законски не е можно претседателот да ги помилува осудените за нападот на Собранието на 27 април 2017, одговарајќи на но ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ