Таг: помилување

1 2 3 20 / 26 НАПИСИ
КИМ КАРДАШИЈАН СЕ СРЕТНА СО ТРАМП ЗА ДА ПОБАРА ПОМИЛУВАЊЕ НА ЗАТВОРЕНИЧКА

КИМ КАРДАШИЈАН СЕ СРЕТНА СО ТРАМП ЗА ДА ПОБАРА ПОМИЛУВАЊЕ НА ЗАТВОРЕНИЧКА

Ким Кардашијан-Вест се сретна со Доналд Трамп за да продискутираат за евентуално помилување на 63-годишна жена, која служи доживотна казна затвор. ...
ТРЕБА ДА СЕ ПРОВЕРИ ДАЛИ ИВАНОВ ИМАЛ ПРАВО ДА ПОМИЛУВА И НА КОЈ ЧЛЕН СЕ ПОВИКАЛ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ЏОЛЕВ

ТРЕБА ДА СЕ ПРОВЕРИ ДАЛИ ИВАНОВ ИМАЛ ПРАВО ДА ПОМИЛУВА И НА КОЈ ЧЛЕН СЕ ПОВИКАЛ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ЏОЛЕВ

Неизвесно е дали повикувањето на обвинетите во судските предмети на Специјалното јавно обвинителство дека еднаш се веќе помилувани од претседателот Ѓо ...
ИВАНОВ ПОМИЛУВА 26 ОСУДЕНИ ЛИЦА

ИВАНОВ ПОМИЛУВА 26 ОСУДЕНИ ЛИЦА

Претседателот Ѓорге Иванов донел одлука за помилување на нови 26 лица од понатамошно издржување на затворските казни. Одлуката на Иванов е објавена ...
КАМБОВСКИ: КАТИЦА ИТНО ДА ГИ ВИКНЕ АБОЛИРАНИТЕ СВЕДОЦИ

КАМБОВСКИ: КАТИЦА ИТНО ДА ГИ ВИКНЕ АБОЛИРАНИТЕ СВЕДОЦИ

Сведоците на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) што останаа во милост на претседателот Ѓорге Иванов имаат обрска пред законот да сведочат и смеат ...
СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА НА ИВАНОВ НЕ ПОМИНУВА ЗА ЕУ И НАТО

СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА НА ИВАНОВ НЕ ПОМИНУВА ЗА ЕУ И НАТО

Селективната аболиција на претседателот Ѓорге Иванов, потврдена со одлуката за  поништување на помилувањата за 22 политичари, не помина кај странските ...
КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

„Владејачките ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, со засилувањето на членот 11 кој не постои во Законот за помилување, преку вметнување на член 11-а во Законот за помил ...
ХАЈНДЛ ОВОЈ ПАТ ДОАЃА СО КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИВАНОВ

ХАЈНДЛ ОВОЈ ПАТ ДОАЃА СО КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИВАНОВ

Специјалниот пратеник за Македонија на германското Министерство за надворешни работи, Јоханес Хајндл денеска доаѓа во Скопје на средба со претседатело ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ СЕ СОМНЕВА ДЕКА НА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМ Е ПОВРЕДЕНО ПРАВОТО НА ШТРАЈК

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ СЕ СОМНЕВА ДЕКА НА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМ Е ПОВРЕДЕНО ПРАВОТО НА ШТРАЈК

  Народниот правобранител Иџет Мемети основано се сомнева дека на затворениците во Македонија им е повредено правото на штрајк, изјавија за СА ...
КАТИЦА ЗА ФАЈНЕНШАЛ ТАЈМС: ПОМИЛУВАНИТЕ ОД ИВАНОВ ЌЕ ГИ ГОНИМЕ И ЗА ДРУГ КРИМИНАЛ

КАТИЦА ЗА ФАЈНЕНШАЛ ТАЈМС: ПОМИЛУВАНИТЕ ОД ИВАНОВ ЌЕ ГИ ГОНИМЕ И ЗА ДРУГ КРИМИНАЛ

„Ако претседателот има намера да продолжи со помилувањата на луѓе кои се обвинети, тој ќе има многу работа, оти ние нема да сопреме“ изјавила специјал ...
ИВАНОВ ИМ ОДГОВОРИЛ НА ЗАТВОРЕНИЧКИТЕ ДЕКА НЕ ПОМИЛУВА КРИМИНАЛЦИ

ИВАНОВ ИМ ОДГОВОРИЛ НА ЗАТВОРЕНИЧКИТЕ ДЕКА НЕ ПОМИЛУВА КРИМИНАЛЦИ

Претседателот Ѓорге Иванов на затвореничките од Идризово што бараа да ги помилува и да им ги намали затворските казни им одговорил дека нема намера да ...
1 2 3 20 / 26 НАПИСИ