Таг: помирување

1 2 10 / 13 НАПИСИ
СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ ПОБАРА 26 МАРТ ДА БИДЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ДЕН НА БРАНИТЕЛИТЕ, НА 20-ГОДИШНИНАТА ОД ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА ТЕТОВСКОТО КАЛЕ

СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ ПОБАРА 26 МАРТ ДА БИДЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ДЕН НА БРАНИТЕЛИТЕ, НА 20-ГОДИШНИНАТА ОД ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА ТЕТОВСКОТО КАЛЕ

На денешен ден се навршуваат дваесет години од успешната полициско-воена акција со која безбедносните сили на Македонија го ослободија тетовското Кале ...
КЛЕКНУВАЊЕТО НА ВИЛИ БРАНТ ВО ВАРШАВА ЗНАЧЕШЕ СЕБЕОТКРИВАЊЕ НА ГЕРМАНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ ХАЈКО МАС

КЛЕКНУВАЊЕТО НА ВИЛИ БРАНТ ВО ВАРШАВА ЗНАЧЕШЕ СЕБЕОТКРИВАЊЕ НА ГЕРМАНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ ХАЈКО МАС

Педесет години откако тогашниот канцелар Вили Брант клекна пред меморијалот за Варшавското Гето, германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас к ...
ЕПТЕН ПОМИРЕНИ

ЕПТЕН ПОМИРЕНИ

1 Дај пратениците нека ги изгласаат уставните измени и нека кршат глава. Додека Грција не го ратификува нашето членство во НАТО нека исклучат и телеви ...
ТЕЛОТО ЗА ПОМИРУВАЊЕ ДО 5 ДЕКЕМВРИ ЌЕ ИЗЛЕЗЕ СО РЕШЕНИЕ, РЕЧЕ ПРАТЕНИКОТ РАМЧИЛОВИЌ

ТЕЛОТО ЗА ПОМИРУВАЊЕ ДО 5 ДЕКЕМВРИ ЌЕ ИЗЛЕЗЕ СО РЕШЕНИЕ, РЕЧЕ ПРАТЕНИКОТ РАМЧИЛОВИЌ

Работната група за помирување која е дел од интерпарламентарното тело за помирување, реформа и интеграција освен за настаните на 27 април 2017 година, ...
СОБРАНИСКОТО ТЕЛО НЕМА ПРЕДЛОГ КАКО ДА СЕ ИЗВЕДЕ ПОМИРУВАЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

СОБРАНИСКОТО ТЕЛО НЕМА ПРЕДЛОГ КАКО ДА СЕ ИЗВЕДЕ ПОМИРУВАЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Три работни групи ќе се формираат во состав на собраниското интерпартиско тело за помирување, една за реформа, друга за интеграција, а трета за помиру ...
СОБРАНИЕТО ГО ОДБИ ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, ТЕЛОТО ЗА ПОМИРУВАЊЕ ЌЕ СЕ СОСТАНЕ В СРЕДА

СОБРАНИЕТО ГО ОДБИ ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, ТЕЛОТО ЗА ПОМИРУВАЊЕ ЌЕ СЕ СОСТАНЕ В СРЕДА

Собранието не го прифати предлог законот за амнестија за учесниците во организираниот напад на Собранието на 27 април 2016 година поднесен од пратенич ...
ПРАТЕНИЧКИТЕ РЕМЕНСКИ И АЛЕКСАНДРОВА ЌЕ КОПРЕТСЕДАВААТ СО СОБРАНИСКОТО ТЕЛО ЗА ПОМИРУВАЊЕ

ПРАТЕНИЧКИТЕ РЕМЕНСКИ И АЛЕКСАНДРОВА ЌЕ КОПРЕТСЕДАВААТ СО СОБРАНИСКОТО ТЕЛО ЗА ПОМИРУВАЊЕ

Во Собранието се формираше меѓупартиското парламентарно тело за помирување. Во телото ќе членуваат потпретседателите на Собранието, координаторите на ...
ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДЛОЖИ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, СЕ БАРА АМНЕСТИРАЊЕ И НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДЛОЖИ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, СЕ БАРА АМНЕСТИРАЊЕ И НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ го поднесе во Собранието предлог законот за амнестија на учесниците и организаторите на нападот во Собранието на 27 април лани. Се предлага ...
ЗАРАЗНА АМНЕЗИЈА

ЗАРАЗНА АМНЕЗИЈА

1 Премиерот Зоран Заев, кога беше лидер на опозицијата во 2016 година, сите прес конференции на кои ги пушташе бомбите со прислушкуваните разговори ка ...
ДА НАЈДЕМЕ НАЧИН ДА СЕ ПОМИРИМЕ, АМА ДА НЕ ЈА УРНИСАМЕ ПРАВНАТА ДРЖАВА, ВЕЛИ ЗАЕВ

ДА НАЈДЕМЕ НАЧИН ДА СЕ ПОМИРИМЕ, АМА ДА НЕ ЈА УРНИСАМЕ ПРАВНАТА ДРЖАВА, ВЕЛИ ЗАЕВ

Треба да најдеме начин да се помириме, но со барањето за амнестија за нападот во Собранието на 27 април 2016 година, не смееме да ја урнисаме правната ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ