Таг: помош

1 9 10 11109 / 109 НАПИСИ
СЀ УШТЕ ИМА СЕМЕЈСТВА КОИ СЕ СРАМАТ ОД ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ, ВЕЛАТ ТИКВЕШКИТЕ АКТИВИСТИ

СЀ УШТЕ ИМА СЕМЕЈСТВА КОИ СЕ СРАМАТ ОД ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ, ВЕЛАТ ТИКВЕШКИТЕ АКТИВИСТИ

Во Тиквешијата сѐ уште постојат стигма и предрасуди кога се во прашање лицата со посебни потреби, сѐ уште има семејства што се срамат поради хендикепи ...
134 ТЕТОВЦИ И ПО СМРТТА ПРИМАЛЕ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ

134 ТЕТОВЦИ И ПО СМРТТА ПРИМАЛЕ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ

Министерката за труд и социјална политика, Фросина Ташевска-Ременски, соопшти дека за 134 починати лица од Тетово и од Тетовско и по нивната смрт се и ...
ПОМОШ ВО ХРАНА ЗА СТОТИНА ДОМАЌИНСТВА ШТО ГЛАДУВААТ ВО СТРУМИЦА

ПОМОШ ВО ХРАНА ЗА СТОТИНА ДОМАЌИНСТВА ШТО ГЛАДУВААТ ВО СТРУМИЦА

Стотина домакинства од Струмица кои секојдневно се соочуваат со глад и сиромаштија добија пакети со прехрамбени производи по повод Меѓународниот ден н ...
200 ЕВРА ПО СЕМЕЈСТВО ОД ЦРВЕН КРСТ ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

200 ЕВРА ПО СЕМЕЈСТВО ОД ЦРВЕН КРСТ ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Граѓаните од поплавените подрачја ќе добијат околу 200 евра по семејство од средствата собрани на двете сметки на Црвен крст, односно од сметката на Ф ...
МАКЕДОНИЈА ПАК ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ, ОВОЈ ПАТ ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

МАКЕДОНИЈА ПАК ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ, ОВОЈ ПАТ ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

Владата на Македонија повторно ќе се задолжи за да обезбеди пари за справување со штетите од поплавите, објави вчера премиерот Емил Димитриев. Тој нај ...
МНР ОД СТРАНЦИТЕ БАРА ЏИПОВИ И ЧАМЦИ ПОМОШ ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

МНР ОД СТРАНЦИТЕ БАРА ЏИПОВИ И ЧАМЦИ ПОМОШ ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Министерството за надворешни работи од земјите кои имаат амбасади во Скопје побарало да обезбедат хуманитарна помош со прецизна спецификација за справ ...
ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Холандска донација на медицинска помош, вредна повеќе од 500.000 евра неделава ќе пристигне во Скопје, соопшти холандската амбасада во Скопје. „Ште ...
НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД ПОМОШТА, САМО СМЕТКАТА НА ЦРВЕН КРСТ ПОД КОНТРОЛА

НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД ПОМОШТА, САМО СМЕТКАТА НА ЦРВЕН КРСТ ПОД КОНТРОЛА

За собирање парична помош за поплавените, во земјава и во странство се отврени дузина сметки, но отчет за тоа колку пари се собрани и за што ќе се кор ...
20 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО, СЕ ОТВОРААТ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ

20 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО, СЕ ОТВОРААТ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ

20 луѓе загинаа во синоќешното невреме во скопскиот регион, а 13 од нив се идентификувани и предадени на семејствата, потврдија од Управувачкиот комит ...
1 9 10 11109 / 109 НАПИСИ