Таг: пожари

1 2 3 12 10 / 111 НАПИСИ
ВО ЕДЕН ДЕН ИЗГОРЕА ДВЕ КУЌИ ВО ТЕТОВСКО ПОРАДИ НЕИСЧИСТЕНИ ОЏАЦИ

ВО ЕДЕН ДЕН ИЗГОРЕА ДВЕ КУЌИ ВО ТЕТОВСКО ПОРАДИ НЕИСЧИСТЕНИ ОЏАЦИ

Во Тетовскиот регион во пожар изгореа два куќи. Едната беше целосно пеплосана, а кај втората изгоре покривот. И во двата случаи немаше жртви ниту повр ...
ПОЖАР МЕЃУ ГЕВГЕЛИЈА И БОГДАНЦИ, СЕ ДВИЖИ КОН КУЌИТЕ ВО СЕЛО ЃАВОТО

ПОЖАР МЕЃУ ГЕВГЕЛИЈА И БОГДАНЦИ, СЕ ДВИЖИ КОН КУЌИТЕ ВО СЕЛО ЃАВОТО

Денеска попладне изби пожар во шума на место Погана помеѓу Гевгелија и Богданци. Центарот за управување со кризи (ЦУК) соопшти дека  и покрај интервен ...
ШПАНЕЦ КОЈ ИСТРЧУВА ОД ГОЛЕМ ОГАН СТАНА СИМБОЛ НА БОРБАТА ПРОТИВ КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОЖАРИ ВО ЗАПАДНА ЕВРОПА

ШПАНЕЦ КОЈ ИСТРЧУВА ОД ГОЛЕМ ОГАН СТАНА СИМБОЛ НА БОРБАТА ПРОТИВ КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОЖАРИ ВО ЗАПАДНА ЕВРОПА

Драматичната снимка од Шпанец кој бега од голем оган откако се обидел да го спаси своето село стана симбол на катастрофалните пожари кои пустошат низ ...
ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУРАНИ ВО ГОЛЕМИТЕ ПОЖАРИ ВО ПОРТУГАЛИЈА, ШПАНИЈА И ФРАНЦИЈА, НАД 300 ПОЧИНАТИ ОД ЖЕГАТА

ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУРАНИ ВО ГОЛЕМИТЕ ПОЖАРИ ВО ПОРТУГАЛИЈА, ШПАНИЈА И ФРАНЦИЈА, НАД 300 ПОЧИНАТИ ОД ЖЕГАТА

Илјадници пожарникари се борат со шумските пожари во Португалија, Шпанија и југозападна Франција, во топлотниот бран кој не покажува знаци на смирувањ ...
КОЛОРАДО ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ ПОЖАРИТЕ КОИ УНИШТИЈА СТОТИЦИ ДОМОВИ

КОЛОРАДО ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ ПОЖАРИТЕ КОИ УНИШТИЈА СТОТИЦИ ДОМОВИ

Гувернерот на Колорадо, Џеред Полис, прогласи вонредна состојба, додека десетици илјади луѓе се евакуираат, а стотици домови се уништени во големите п ...
ПРИРОДНИТЕ КАТАСТРОФИ НЕ ПОЗНАВААТ ГРАНИЦИ – ПОЖАРИТЕ И ПОПЛАВИТЕ ШТО ПУСТОШЕА НИЗ ЕВРОПА ГИ ОБЕДИНУВААТ ДРЖАВИТЕ ВО БОРБАТА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

ПРИРОДНИТЕ КАТАСТРОФИ НЕ ПОЗНАВААТ ГРАНИЦИ – ПОЖАРИТЕ И ПОПЛАВИТЕ ШТО ПУСТОШЕА НИЗ ЕВРОПА ГИ ОБЕДИНУВААТ ДРЖАВИТЕ ВО БОРБАТА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

Пожарите кои летоска пустошеа по Медитеранот и Балканот, големата еколошка катастрофа што ја предизвикаа и напорите за обнова се дискутираат во јавнос ...
ОД ДЕНЕС СЕ УКИНУВА ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ШУМА

ОД ДЕНЕС СЕ УКИНУВА ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ШУМА

Повторно се дозволува движење на граѓани во шумите. Владата врз основа на препораките на Главниот штаб за управување со кризи, на вчерашната седница д ...
ЧАДОТ ОД ПОЖАРОТ СПОЕН СО КОВИД-19 Е СМРТОНОСНА КОМБИНАЦИЈА, ВЕЛАТ НАУЧНИЦИ ОД ХАРВАРД

ЧАДОТ ОД ПОЖАРОТ СПОЕН СО КОВИД-19 Е СМРТОНОСНА КОМБИНАЦИЈА, ВЕЛАТ НАУЧНИЦИ ОД ХАРВАРД

Научници од Универзитетот Харвард објавија дека пронашле докази оти изложеноста на зголемено ниво на загадување со ситни честички пронајдени во чадот ...
ПОЖАРОТ КАЈ САРАЈ НЕ СЕ ИЗГАСИ НИ СО 17 ТОНИ ВОДА, ГОРНО МЕЛНИЧАНИ БАРА ХЕЛИКОПТЕРИ

ПОЖАРОТ КАЈ САРАЈ НЕ СЕ ИЗГАСИ НИ СО 17 ТОНИ ВОДА, ГОРНО МЕЛНИЧАНИ БАРА ХЕЛИКОПТЕРИ

Се уште е активен пожарот кај селото Раовиќ и Буковиќ во скопската општина Сарај, рече денеска Надица В'чкова од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ...
МВР И ФРАНЦУСКИ ЕКСПЕРТИ ГО ГАСНАТ ПОЖАРОТ КОЈ СЕ ШИРИ КОН МАТКА КАЈ СКОПЈЕ

МВР И ФРАНЦУСКИ ЕКСПЕРТИ ГО ГАСНАТ ПОЖАРОТ КОЈ СЕ ШИРИ КОН МАТКА КАЈ СКОПЈЕ

Во моментов има три активни пожари во земјава, а педестина припадници на Министерството за внатрешни работи (МВР) и неколкумина француски експерти за ...
1 2 3 12 10 / 111 НАПИСИ