Таг: пожарникар

ВО ПОЖАР ВО САД ЗАГИНАА 10 РОДНИНИ НА ПОЖАРНИКАРОТ КОЈ ДОШОЛ ДА ГАСИ

ВО ПОЖАР ВО САД ЗАГИНАА 10 РОДНИНИ НА ПОЖАРНИКАРОТ КОЈ ДОШОЛ ДА ГАСИ

Во пожар во куќа во североисточна Пенсилванија вчера рано наутро загинаа седум возрасни и три деца, на ужас на еден пожарникар волонтер кој дошол да с ...
ЕДЕН ПОЖАРНИКАР И ДЕСЕТИНА ГОСТИ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПО ПОЖАРОТ ВО ХОТЕЛ „БУШИ“ ВО СКОПСКАТА ЧАРШИЈА

ЕДЕН ПОЖАРНИКАР И ДЕСЕТИНА ГОСТИ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПО ПОЖАРОТ ВО ХОТЕЛ „БУШИ“ ВО СКОПСКАТА ЧАРШИЈА

Десетина гости во хотелот „Буши“ во Скопската чаршија и еден пожарникар се повредени во денешниот пожар. Раководителката на итната медицинска помош Ми ...
ТРЕБА ХРАБРОСТ ЗА ПОЖАРНИКАР, ЗАТОА СМЕ 700, А ИМА 170.000 АДМИНИСТРАТИВЦИ, ВЕЛИ КОМАНДИРОТ НА БИТОЛСКАТА ПОЖАРНА ПОПОВСКИ КОЈ СЕ ПЕНЗИОНИРА ПО 6.000 ИЗГАСНАТИ ПОЖАРИ

ТРЕБА ХРАБРОСТ ЗА ПОЖАРНИКАР, ЗАТОА СМЕ 700, А ИМА 170.000 АДМИНИСТРАТИВЦИ, ВЕЛИ КОМАНДИРОТ НА БИТОЛСКАТА ПОЖАРНА ПОПОВСКИ КОЈ СЕ ПЕНЗИОНИРА ПО 6.000 ИЗГАСНАТИ ПОЖАРИ

За пожарникар потребно е срце и голема љубов кон професијата, вели командирот на Територијалната противпожарна единица од Битола Костадин Поповски, ко ...
ВОЗ УДРИ ВО КОЛА ПРЕД „ПОРЦЕЛАНКА“ КАЈ ВЕЛЕС, ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПОЖАРНИКАР КОЈ ОДЕЛ НА РАБОТА

ВОЗ УДРИ ВО КОЛА ПРЕД „ПОРЦЕЛАНКА“ КАЈ ВЕЛЕС, ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПОЖАРНИКАР КОЈ ОДЕЛ НА РАБОТА

Утрово, товарниот воз кој возел од Велес кон Прилеп удрил во патнички автомобил. Сообраќајката се случила утрово во 6.40 часот пред влезот во некогашн ...
ЗАГИНА ПОЖАРНИКАР ПРИ ГАСЕЊЕ НА ОПОЖАРЕН ОЏАК ВО ШТИП

ЗАГИНА ПОЖАРНИКАР ПРИ ГАСЕЊЕ НА ОПОЖАРЕН ОЏАК ВО ШТИП

Пожарникарот Ѓорѓи Џонов ( 57 ) загинал при гасење на опожарен оџак на зграда на улицата Солидарност во штипската населба  Автокоманда. Несреќата се с ...
ПОЖАРНИКАРОТ КОЈ ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА СО ПОЖАРНА, ЗА ВРЕМЕ НА ДЕЖУРСТВА ХОНОРАРНО РАЗВЕЗУВАЛ НАСТАВНИЦИ ВО УНИФОРМА

ПОЖАРНИКАРОТ КОЈ ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА СО ПОЖАРНА, ЗА ВРЕМЕ НА ДЕЖУРСТВА ХОНОРАРНО РАЗВЕЗУВАЛ НАСТАВНИЦИ ВО УНИФОРМА

Радовишкиот пожарникар кој во септември за својата свадба се послужи со противпожарно возило да оди по невеста со дозвола од неговиот командир, сега е ...
6 / 6 НАПИСИ