Таг: позитивни

1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ
ВКУПНО 18 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, ОД КОИ 5 ИЗМИНАТИОВ МЕСЕЦ, УШТЕ 329 ПОЗИТИВНИ ОД 3.045 ТЕСТОВИ

ВКУПНО 18 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, ОД КОИ 5 ИЗМИНАТИОВ МЕСЕЦ, УШТЕ 329 ПОЗИТИВНИ ОД 3.045 ТЕСТОВИ

Вкупно 18 починати од ковид-19, од кои 5 во периодот од 20 септември до 2 октомври, и 329 позитивни од 3.045 тестирања се регистрирани во зиминативе 2 ...
ВКУПНО 13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, ОД КОИ 5 ВО СЕПТЕМВРИ, УШТЕ 421 ПОЗИТИВЕН ОД 2.900 ТЕСТОВИ

ВКУПНО 13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, ОД КОИ 5 ВО СЕПТЕМВРИ, УШТЕ 421 ПОЗИТИВЕН ОД 2.900 ТЕСТОВИ

Вкупно 13 починати од ковид-19, од кои 5 во септември, и уште 421 позитивен од 2.900 тестови се регистрирани изминативе 24 часа, соопшти Министерствот ...
ВКУПНО 20 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 8 ОД СЕПТЕМВРИ, УШТЕ 412 ПОЗИТИВНИ ОД 3.567 ТЕСТОВИ

ВКУПНО 20 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 8 ОД СЕПТЕМВРИ, УШТЕ 412 ПОЗИТИВНИ ОД 3.567 ТЕСТОВИ

Изминативе 24 часа починаа 12 лица, а регистрирани се плус 8 болни кои починале од 1 септември до 8 октомври. Починатите 12 лица се 6 од Скопје (73г, ...
ЕДНО ЛИЦЕ ПО ТРЕТ ПАТ СЕ ЗАРАЗИЛО СО КОВИД-19, А 522 ЛИЦА ДВА ПАТИ

ЕДНО ЛИЦЕ ПО ТРЕТ ПАТ СЕ ЗАРАЗИЛО СО КОВИД-19, А 522 ЛИЦА ДВА ПАТИ

Од почетокот на коронакризата во земјава, едно лице по третпат се заразило од ковид-19, а вкупно се регистрирани 522 реинфекции, заклучно со 19 септем ...
ИМА 0,01 ОТСТО ПОЗИТИВНИ УЧЕНИЦИ, НЕМА ИНТЕРНА ТРАНСМИСИЈА НА КОВИД ВО ШКОЛИТЕ, НИКОМУ НЕ НОСИ ДОБРО ПОСОЧУВАЊЕ СО ПРСТ КОЈ Е ЗАРАЗЕН, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

ИМА 0,01 ОТСТО ПОЗИТИВНИ УЧЕНИЦИ, НЕМА ИНТЕРНА ТРАНСМИСИЈА НА КОВИД ВО ШКОЛИТЕ, НИКОМУ НЕ НОСИ ДОБРО ПОСОЧУВАЊЕ СО ПРСТ КОЈ Е ЗАРАЗЕН, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

До вчера се регистрирани 14 ковид позитивни ученици, што претставува 0,01 од вкупниот број на ученици кои посетуваат настава со физичко присуство, а т ...
ЕДЕН ПОЧИНАТ И УШТЕ 378 БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 7.647 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО

ЕДЕН ПОЧИНАТ И УШТЕ 378 БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 7.647 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО

Во последните 24 часа регистрирани се 378 случаи на ковид-19 од 7.647 тестирања (или 4,9 отсто од број на тетсирани), а починато е едно 71-годишно лиц ...
НА ПОЧЕТОКОТ НА ЈУЛИ ИМАШЕ 6, А НА ПОЧЕТОКОТ НА АВГУСТ 229 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ТЕТОВО

НА ПОЧЕТОКОТ НА ЈУЛИ ИМАШЕ 6, А НА ПОЧЕТОКОТ НА АВГУСТ 229 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ТЕТОВО

Бројот на заболени со ковид-19 во Тетово драстично се зголемува, алармираат од Центарот за јавно здравје. Зголемениот број на лица кои времено се дојд ...
УШТЕ 37 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 3.658 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ, АКТИВНИ СЕ 627 БОЛНИ

УШТЕ 37 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 3.658 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ, АКТИВНИ СЕ 627 БОЛНИ

Нема починати од ковид-19 во последните 24 часа, а регистрирани се 37 нови случаи од 3.658 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите пози ...
УШТЕ 37 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 4.264 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

УШТЕ 37 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 4.264 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

  Уште 37 нови случаи на ковид-19 се регистрирани Во последните 24 часа од 4.264 тестирања, и тоа во Тетово – 13, Скопје – 12, Велес – 3, Гост ...
9 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ПО 4 ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО, НЕМА ПОЧИНАТИ

9 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ПО 4 ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО, НЕМА ПОЧИНАТИ

Девет нови случаи се регистрирани последните 24 часа од направени 1.973 тестирања и тоа по четири во Скопје и Тетово и еден во Кичево. Не се регистрир ...
1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ