Таг: пратенички прашања

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ ВО СКОПЈЕ, ВО ПАРТИЈА ПРАШАЈТЕ ДАЛИ ГО ПРОДАДОВТЕ НА РУСКИ ОЛИГАРСИ, ИМ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ ВО СКОПЈЕ, ВО ПАРТИЈА ПРАШАЈТЕ ДАЛИ ГО ПРОДАДОВТЕ НА РУСКИ ОЛИГАРСИ, ИМ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието. Тој на пра ...
ВИКНЕТЕ ГИ СИТЕ ДОСЕГАШНИ ПРЕМИЕРИ НА ЈАВНА РАСПРАВА, А ОВОЈ ШТО НЕ МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ЌЕ СЕ ОБРАТИ ПИСМЕНО, МУ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА МИЛОШОСКИ ВО СОБРАНИЕТО

ВИКНЕТЕ ГИ СИТЕ ДОСЕГАШНИ ПРЕМИЕРИ НА ЈАВНА РАСПРАВА, А ОВОЈ ШТО НЕ МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ЌЕ СЕ ОБРАТИ ПИСМЕНО, МУ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА МИЛОШОСКИ ВО СОБРАНИЕТО

На седницата за пратенички прашања денеска пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски побара од премиерот Димитар Ковачевски да се сложи во Собраниет ...
ЦАРОВСКА ИМ ЦИТИРАШЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДЕЛОВИ ОД ПРЕДИЗБОРНАТА ПРОГРАМА КАДЕ ШТО ВЕТУВААТ ДИГИТАЛНИ УЧЕБНИЦИ

ЦАРОВСКА ИМ ЦИТИРАШЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДЕЛОВИ ОД ПРЕДИЗБОРНАТА ПРОГРАМА КАДЕ ШТО ВЕТУВААТ ДИГИТАЛНИ УЧЕБНИЦИ

Министерката за образование и наука Мила Царовска од собраниска говорница денеска на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ им ги цитираше од нивната предизборна п ...
ГРАЃАНИТЕ КОИ НИКОГАШ НЕМАЛЕ ИЗВОД СЛАБО СЕ ПРИЈАВУВААТ, А ТИЕ ШТО ГО СТОРИЛЕ ТОА, СЕ ИЗНАЧЕКАА ДА ДОБИЈАТ ДОКАЗ ДЕКА СЕ РОДИЛЕ

ГРАЃАНИТЕ КОИ НИКОГАШ НЕМАЛЕ ИЗВОД СЛАБО СЕ ПРИЈАВУВААТ, А ТИЕ ШТО ГО СТОРИЛЕ ТОА, СЕ ИЗНАЧЕКАА ДА ДОБИЈАТ ДОКАЗ ДЕКА СЕ РОДИЛЕ

Сите оние лица кои се неевидентирани во Матичната книга на родени, а кои не се пријавија по јавните повици и не се опфатени во акцијата за пријавување ...
ЗА СИЛЈАНОВСКА РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ПАУНОВСКИ ПОРАДИ ПРКОС Е ШОКАНТНО, ЗАЕВ Ѝ ОДГОВОРИ ДЕКА НЕ БИЛ СОЛИДАРЕН СО РАМКОВНИТЕ ВРАБОТЕНИ

ЗА СИЛЈАНОВСКА РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ПАУНОВСКИ ПОРАДИ ПРКОС Е ШОКАНТНО, ЗАЕВ Ѝ ОДГОВОРИ ДЕКА НЕ БИЛ СОЛИДАРЕН СО РАМКОВНИТЕ ВРАБОТЕНИ

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова на седницата за пратенички прашања, побара од премиерот Зоран Заев да го објасни правниот основ ...
ВО СКОПЈЕ ЌЕ ВОВЕДЕМЕ ЕЛЕКТРИЧЕН ТРАМВАЈ ОД 100 МИЛИОНИ ЕВРА, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЧКО ПРАШАЊЕ ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО

ВО СКОПЈЕ ЌЕ ВОВЕДЕМЕ ЕЛЕКТРИЧЕН ТРАМВАЈ ОД 100 МИЛИОНИ ЕВРА, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЧКО ПРАШАЊЕ ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО

Во Скопје ќе се воведе електричен трамвај на гуми кој ќе чини 100 милиони евра, кажа денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на пратеничко прашање. ...
МИЛОШОСКИ ЛАЖЕ, НЕКА КАЖЕ КОЈ Е РЕКЕТИРАНИОТ БИЗНИСМЕН НАДВОР ОД ГОВОРНИЦАТА, КАЖА ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА ВО СОБРАНИЕТО

МИЛОШОСКИ ЛАЖЕ, НЕКА КАЖЕ КОЈ Е РЕКЕТИРАНИОТ БИЗНИСМЕН НАДВОР ОД ГОВОРНИЦАТА, КАЖА ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА ВО СОБРАНИЕТО

Да не се крие зад собраниската говорница и ако има сознанија за случајот „Рекет“ да ги пријави во обвинителството, одговори премиерот Зоран Заев на пр ...
ИМА ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ЗА КОКИ И КИКИ, МУ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЛОШОСКИ

ИМА ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ЗА КОКИ И КИКИ, МУ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЛОШОСКИ

Да, и до мене има допрено глас за тоа што се збори низ Скопје, одговори премиерот Зоран Заев на пратеничкото прашање Антонијо Милошоски дали чул дека ...
НА СИНОТ НА НАНО РУЖИН АДУТ МУ Е САМО ТАТКОТО, МУ РЕЧЕ МИЛОШОСКИ НА ЗАЕВ, ТОЈ МУ ВРАТИ ДЕКА НЕМУ КАКО МИНИСТЕР СОВЕТНИК МУ БИЛ МАЖОТ НА ЈАНКУЛОСКА

НА СИНОТ НА НАНО РУЖИН АДУТ МУ Е САМО ТАТКОТО, МУ РЕЧЕ МИЛОШОСКИ НА ЗАЕВ, ТОЈ МУ ВРАТИ ДЕКА НЕМУ КАКО МИНИСТЕР СОВЕТНИК МУ БИЛ МАЖОТ НА ЈАНКУЛОСКА

На денешната собраниска седница за пратенички прашања, премиерот Зоран Заев ги бранеше своите советници Александар Ружин и Љупчо Зафировски, одговарај ...
ДВЕ СЕДНИЦИ НЕ МОЖАМ ДА ПОСТАВАМ ПРАШАЊЕ, ПРОБЛЕМ ЛИ Е ШТО СУМ РОМ, СЕ ПОЖАЛИ АМДИ БАЈРАМ ВО СОБРАНИЕТО

ДВЕ СЕДНИЦИ НЕ МОЖАМ ДА ПОСТАВАМ ПРАШАЊЕ, ПРОБЛЕМ ЛИ Е ШТО СУМ РОМ, СЕ ПОЖАЛИ АМДИ БАЈРАМ ВО СОБРАНИЕТО

Пратеникот Амди Бајрам, по процедуралната забелешка на Зијадин Села дека е ставен дури 17. по ред да постави пратеничко прашање на денешната седница, ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ