Таг: преговори

1 8 9 10 11 12 100 / 112 НАПИСИ
ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС НА ВЕЧЕРА КАЈ АКИ ОД КАМЕЊАНЕ ВО ВИЕНА

ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС НА ВЕЧЕРА КАЈ АКИ ОД КАМЕЊАНЕ ВО ВИЕНА

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас вечерва се на вечера во познатиот виенски ресторан „Соле“, п ...
НЕМА ПОМРДНУВАЊЕ ВО ПОЗИЦИИТЕ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО, КАЖА ЗАЕВ

НЕМА ПОМРДНУВАЊЕ ВО ПОЗИЦИИТЕ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО, КАЖА ЗАЕВ

Нема ништо ново од последната средба во Виена, односно нема помрднување во позициите меѓу Македонија и Грција околу спорт за името, кажа премиерот Зор ...
ПРАТЕНИКОТ МИЛОШОСКИ СО ВИДЕО СО БЕБЕТО ПОВИКА НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПРОМЕНА НА ИМЕТО

ПРАТЕНИКОТ МИЛОШОСКИ СО ВИДЕО СО БЕБЕТО ПОВИКА НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПРОМЕНА НА ИМЕТО

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи Антонијо Милошоски даде поддршка и најави дека ќе присуствува на денешниот протест ...
ГРЦИТЕ ИМААТ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ СЕКС ПОРАДИ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО

ГРЦИТЕ ИМААТ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ СЕКС ПОРАДИ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО

Истражување на Андролошкиот институт од Атина покажа дека преговорите меѓу Грција и Македонија за спорот за името го зголеми еротското расположение на ...
МАКЕДОНИЈА ЕДНАШ ГО СМЕНИ УСТАВОТ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ГРЧКИТЕ БАРАЊА

МАКЕДОНИЈА ЕДНАШ ГО СМЕНИ УСТАВОТ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ГРЧКИТЕ БАРАЊА

Премиерот Зоран Заев кажа дека како Влада ќе направат сè за да изнајдат решение на спорот со името, но не по секоја цена, а за промена на Уставот, как ...
НИМИЦ ЌЕ ГИ ПОСЕТИ СКОПЈЕ И АТИНА ВО НАРЕДНИТЕ 10 ДЕНА, ОБЈАВИ ГРЧКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА

НИМИЦ ЌЕ ГИ ПОСЕТИ СКОПЈЕ И АТИНА ВО НАРЕДНИТЕ 10 ДЕНА, ОБЈАВИ ГРЧКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА

Посредникот на ОН Метју Нимиц во наредните десет дена ќе ги посети Атина и Скопје за со нив да го разгледа ова прашањето за името, соопшти грчката тел ...
ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

Германските социјалдемократи (СПД) денес гласаа за започнување формални коалициски разговори со конзервативците на канцеларката Ангела Меркел, придвиж ...
ИМАТЕ СИЛЕН ИДЕНТИТЕТ, НЕ ЧЕКАЈТЕ УШТЕ 25 ГОДИНИ ДА ДОНЕСЕТЕ ОДЛУКА ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ НИМИЦ

ИМАТЕ СИЛЕН ИДЕНТИТЕТ, НЕ ЧЕКАЈТЕ УШТЕ 25 ГОДИНИ ДА ДОНЕСЕТЕ ОДЛУКА ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ НИМИЦ

Посредникот на Обединетите нации Метју Нимиц вели дека сега е моментот да се донесе одлука за името и дека неговиот нов пакет предлози не го загрозува ...
ТЕРМИНОТ „МАКЕДОНИЈА“ ЌЕ БИДЕ СОДРЖАН ВО ПРЕДЛОГОТ ЗА РЕШЕНИЕ НА ИМЕТО, ИЗЈАВИ НИМИЦ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

ТЕРМИНОТ „МАКЕДОНИЈА“ ЌЕ БИДЕ СОДРЖАН ВО ПРЕДЛОГОТ ЗА РЕШЕНИЕ НА ИМЕТО, ИЗЈАВИ НИМИЦ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

Посредникот на Обединетите нации Метју Нимиц вели дека во предлог решението за името ќе биде содржан терминот „Македонија“ бидејќи над 100 земји веќе ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ НАСТАПИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ НАСТАПИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

Северна Кореја ќе испрати свои спортисти на претстојните Зимски олимписки игри во Пјонгчанг, соопштија официјални лица на Јужна Кореја. Историската ...
1 8 9 10 11 12 100 / 112 НАПИСИ