Таг: преговори

1 10 11 12 13 120 / 127 НАПИСИ
НИМИЦ ЌЕ ГИ ПОСЕТИ СКОПЈЕ И АТИНА ВО НАРЕДНИТЕ 10 ДЕНА, ОБЈАВИ ГРЧКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА

НИМИЦ ЌЕ ГИ ПОСЕТИ СКОПЈЕ И АТИНА ВО НАРЕДНИТЕ 10 ДЕНА, ОБЈАВИ ГРЧКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА

Посредникот на ОН Метју Нимиц во наредните десет дена ќе ги посети Атина и Скопје за со нив да го разгледа ова прашањето за името, соопшти грчката тел ...
ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

Германските социјалдемократи (СПД) денес гласаа за започнување формални коалициски разговори со конзервативците на канцеларката Ангела Меркел, придвиж ...
ИМАТЕ СИЛЕН ИДЕНТИТЕТ, НЕ ЧЕКАЈТЕ УШТЕ 25 ГОДИНИ ДА ДОНЕСЕТЕ ОДЛУКА ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ НИМИЦ

ИМАТЕ СИЛЕН ИДЕНТИТЕТ, НЕ ЧЕКАЈТЕ УШТЕ 25 ГОДИНИ ДА ДОНЕСЕТЕ ОДЛУКА ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ НИМИЦ

Посредникот на Обединетите нации Метју Нимиц вели дека сега е моментот да се донесе одлука за името и дека неговиот нов пакет предлози не го загрозува ...
ТЕРМИНОТ „МАКЕДОНИЈА“ ЌЕ БИДЕ СОДРЖАН ВО ПРЕДЛОГОТ ЗА РЕШЕНИЕ НА ИМЕТО, ИЗЈАВИ НИМИЦ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

ТЕРМИНОТ „МАКЕДОНИЈА“ ЌЕ БИДЕ СОДРЖАН ВО ПРЕДЛОГОТ ЗА РЕШЕНИЕ НА ИМЕТО, ИЗЈАВИ НИМИЦ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

Посредникот на Обединетите нации Метју Нимиц вели дека во предлог решението за името ќе биде содржан терминот „Македонија“ бидејќи над 100 земји веќе ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ НАСТАПИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ НАСТАПИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

Северна Кореја ќе испрати свои спортисти на претстојните Зимски олимписки игри во Пјонгчанг, соопштија официјални лица на Јужна Кореја. Историската ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ ДОБИЕ ВЛАДА ДУРИ ПО НОВА ГОДИНА

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ДОБИЕ ВЛАДА ДУРИ ПО НОВА ГОДИНА

Разговорите за формирање на владејачка коалиција во Германија помеѓу конзервативците на Ангела Меркел и социјалдемократите (СДП), најверојатно, ќе поч ...
ПОДОБРО НОВИ ИЗБОРИ ОТКОЛКУ МАЛЦИНСКА ВЛАДА, КАЖА МЕРКЕЛ ПО КРАХОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ

ПОДОБРО НОВИ ИЗБОРИ ОТКОЛКУ МАЛЦИНСКА ВЛАДА, КАЖА МЕРКЕЛ ПО КРАХОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ

Ангела Меркел навести дека попрво би одела на нови избори, отколку да се обиде да состави малцинска влада, откако пропаднаа преговорите со посакуванит ...
МЕРКЕЛ НЕ УСПЕА ДА ЈА ДОГОВОРИ КОАЛИЦИЈАТА „ЈАМАЈКА“

МЕРКЕЛ НЕ УСПЕА ДА ЈА ДОГОВОРИ КОАЛИЦИЈАТА „ЈАМАЈКА“

Германската канцеларка Ангела Меркел изрази жалење откако преговорите за формирање на таканаречената коалиција „Јамајка“ пропаднаа, што би можело да д ...
ЛЕКАРИТЕ БАРААТ ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТАТА ПОВИСОКО ОД 5 ОТСТО

ЛЕКАРИТЕ БАРААТ ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТАТА ПОВИСОКО ОД 5 ОТСТО

За лекарите е неприфатливо платите догодина да им се зголемат само за пет отсто, како што е предвидено со предлог буџетот за 2018 година, кој што Мини ...
ВРАТАТА E ОТВОРЕНА ЗА БРИТАНИЈА ДА ОСТАНЕ ВО ЕУ, ВЕЛИ ДОНАЛД ТУСК

ВРАТАТА E ОТВОРЕНА ЗА БРИТАНИЈА ДА ОСТАНЕ ВО ЕУ, ВЕЛИ ДОНАЛД ТУСК

Претседателот на Советот на Европа Доналд Туск вели дека сѐ уште има надеж Брегзит да не се случи и покрај официјалните разговори за разделба на Европ ...
1 10 11 12 13 120 / 127 НАПИСИ