Таг: премиера

1 6 7 8 9 10 80 / 97 НАПИСИ
ТРИФУНОВСКИ ПОСТАВИ ПРЕТСТАВА ЗА МАСОНИ ВО ТУРСКИ ТЕАТАР

ТРИФУНОВСКИ ПОСТАВИ ПРЕТСТАВА ЗА МАСОНИ ВО ТУРСКИ ТЕАТАР

„Среќна Нова година“ во режија на Бојан Трифуновски е новата претстава на Турски театар, која премиерно ќе се изведе утревечер во 20 часот, во Театар ...
МАКЕДОНСКИОТ ФИЛМ „ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ ПРЕМИЕРНО НА СВЕТСКАТА ТВ МРЕЖА „ЕЈЧ-БИ-О“

МАКЕДОНСКИОТ ФИЛМ „ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ ПРЕМИЕРНО НА СВЕТСКАТА ТВ МРЕЖА „ЕЈЧ-БИ-О“

Македонскиот филм „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески на 31 јануари во 20, 30 часот ќе се прикаже на каналот „Синемакс“ на најголемата светска ТВ ...
„МАМА МИА“ ГО РАЗИГРА МНТ, ПРЕТСТАВИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ РАСПРОДАДЕНИ

„МАМА МИА“ ГО РАЗИГРА МНТ, ПРЕТСТАВИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ РАСПРОДАДЕНИ

Нема билети за декемвриските изведби на мјузиклот „Мама миа“ во Македонскиот народен театар (МНТ), чија премиера помина синоќа во полн салон со стоечк ...
РЕЖИСЕРОТ АЛЕКСОВСКИ ПРОБЛЕМАТИЗИРА КОЈ Е ВСУШНОСТ ЛУД СО ПРЕТСТАВАТА „ЛЕТ НАД КУКАВИЧЈОТО ГНЕЗДО“ ВО ДРАМСКИ

РЕЖИСЕРОТ АЛЕКСОВСКИ ПРОБЛЕМАТИЗИРА КОЈ Е ВСУШНОСТ ЛУД СО ПРЕТСТАВАТА „ЛЕТ НАД КУКАВИЧЈОТО ГНЕЗДО“ ВО ДРАМСКИ

„Лет над кукавичјото гнездо“, претставата по текстот на Кен Киси, во режија на Ристе Алексовски, премиерно се игра в петок во 20 часот во Драмски теат ...
МНТ НАЈАВУВА ДИСКО ШОУ СО МЈУЗИКЛОТ „МАМА МИА“

МНТ НАЈАВУВА ДИСКО ШОУ СО МЈУЗИКЛОТ „МАМА МИА“

Распродадени се премиерата в недела и следните две изведби за мјузиклот „Мама миа“ во Македонскиот народен театар (МНТ). Билетите чинат по 1.200 денар ...
„СНЕЖНАТА КРАЛИЦА“ ПРЕМИЕРНО ВО ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

„СНЕЖНАТА КРАЛИЦА“ ПРЕМИЕРНО ВО ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

„Снежната кралица“ според мотивите на Ханс Кристијан Андересен, по текст на Билјана Крајчевска и режија на Драгана Милошевски- Попова, е новата претст ...
ШТЕТА Е ШТО НЕМАМЕ КУКЛЕНИ РЕЖИСЕРИ, ВЕЛИ В.Д ДИРЕКТОРКАТА НА ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

ШТЕТА Е ШТО НЕМАМЕ КУКЛЕНИ РЕЖИСЕРИ, ВЕЛИ В.Д ДИРЕКТОРКАТА НА ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

Репертоарот во Театарот за деца и младинци не трпи и покрај тоа што двајца актери заминаа во други театари, а други двајца се на други работни позиции ...
ТОА НА М

ТОА НА М

„Исцелител“, дебито на Ѓорче Ставрески, е само вториот филм од млад автор кој без страв и срам се нурнува во актуелната македонска стварност на застој ...
ЗДРАВСТВОТО НИ Е ТОЛКУ ЛОШО ШТО НИКОЈ НЕ ВЕРУВА ВО МЕДИЦИНА, РЕЧЕ ЃОРЧЕ СТАВРЕСКИ ПО ПРЕМИЕРАТА НА „ИСЦЕЛИТЕЛ“

ЗДРАВСТВОТО НИ Е ТОЛКУ ЛОШО ШТО НИКОЈ НЕ ВЕРУВА ВО МЕДИЦИНА, РЕЧЕ ЃОРЧЕ СТАВРЕСКИ ПО ПРЕМИЕРАТА НА „ИСЦЕЛИТЕЛ“

Со стоечки овации беше испратена македонската премиера на „Исцелител“, дебито на Ѓорче Ставрески синоќа на затворањето на филмскиот фестивал Синед ...
„ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ СО СМЕА ГО ИЗЛЕЧИ СОЛУН

„ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ СО СМЕА ГО ИЗЛЕЧИ СОЛУН

Специјално од Солун за САКАМДАКАЖАМ.МК: Марина КОСТОВА Со многу смеа и аплауз вечерва на Солунскиот филмски фестивал помина светската премиера на „ ...
1 6 7 8 9 10 80 / 97 НАПИСИ