Таг: приговори

1 2 326 / 26 НАПИСИ
КАВГА ЗА ТРЕТИОТ ПРИГОВОР НА БЕСА ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА НА ДИК

КАВГА ЗА ТРЕТИОТ ПРИГОВОР НА БЕСА ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА НА ДИК

Жестока групна кавга во која викаа сите девет члена на Државната изборна комисија ја прекина денешната седница на која од 11 часот ДИК почна да ги раз ...
ЈАВНА СЕДНИЦА НА ДИК ОД 11 ЧАСОТ ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ И БЕСА

ЈАВНА СЕДНИЦА НА ДИК ОД 11 ЧАСОТ ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ И БЕСА

Државната изборна комисија денеска со почеток во 11 часот ќе ја одржи јавната седница на која Комисијата ќе ги разгледува и ќе одлучува по приговорите ...
БИТОЛСКИТЕ ВМРОВЦИ СЕ СОБРАА ПРЕД ПАРТИЈА ЧЕКАЈЌИ ГО ДИК

БИТОЛСКИТЕ ВМРОВЦИ СЕ СОБРАА ПРЕД ПАРТИЈА ЧЕКАЈЌИ ГО ДИК

Битолските ВМРО-вци попладнево се собраа пред Комитетот на ВМРО ДПМНЕ во Битола во исчекување Државната изборна комисија (ДИК) да ги соопшти конечните ...
ДИК УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ И НА БЕСА

ДИК УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ И НА БЕСА

Државната изборна комисија (ДИК) за утре ја закажа седницата на која треба да расправа и да одлучува по приговорите од партиите што се однесуваат на т ...
ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА БЕЈЛИ СЕ МЕША ВО РАБОТАТА НА ДИК, РЕАГИРААТ ОД АМБАСАДАТА НА САД

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА БЕЈЛИ СЕ МЕША ВО РАБОТАТА НА ДИК, РЕАГИРААТ ОД АМБАСАДАТА НА САД

Амбасадата на САД во Скопје реагираше по извештаите во дел од македонските медиуми дека амбасадорот Џес Бејли се меша во работата на Државната изборна ...
ПО НАЛОГ НА АЕК КАБЕЛСКИ ОПЕРАТОР НЕМА ДА ТУЖИ ЗА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ ЛИЦЕ СО НАРУШЕН ПСИХОФИЗИЧКИ РАЗВОЈ

ПО НАЛОГ НА АЕК КАБЕЛСКИ ОПЕРАТОР НЕМА ДА ТУЖИ ЗА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ ЛИЦЕ СО НАРУШЕН ПСИХОФИЗИЧКИ РАЗВОЈ

Кабелскиот оператор, кој пред околу една година склучил договор со 27- годишен клиент без деловна способност, со видливи болести церебрална парализа, ...
1 2 326 / 26 НАПИСИ