Таг: притисоци

1 216 / 16 НАПИСИ
НЀ БРКААТ ОД РАБОТА ЗА ДА ГО ЗАДУШАТ ШТРАЈКОТ, ОБВИНУВААТ РАБОТНИЦИТЕ ОД КУМАНОВСКИ „СТИЛ КОН“

НЀ БРКААТ ОД РАБОТА ЗА ДА ГО ЗАДУШАТ ШТРАЈКОТ, ОБВИНУВААТ РАБОТНИЦИТЕ ОД КУМАНОВСКИ „СТИЛ КОН“

Со закани и бркање од работа, раководството на фабриката за челични конструкции „Стил Кон“ во Куманово ги тера вработените да го прекинат штрајкот што ...
КИРАЦОВСКИ ГИ ХРАБРЕШЕ ВРАБОТЕНИТЕ ДА ПРИЈАВАТ ПРИТИСОЦИ, ДИРЕКТОРИТЕ НЕГО ГО ОБВИНИЈА ЗА ПРИТИСОК

КИРАЦОВСКИ ГИ ХРАБРЕШЕ ВРАБОТЕНИТЕ ДА ПРИЈАВАТ ПРИТИСОЦИ, ДИРЕКТОРИТЕ НЕГО ГО ОБВИНИЈА ЗА ПРИТИСОК

Посетата на дополнителниот заменик министер за информатичко општество и администрација Александар Кирацовски ја наелектризира атмосферата во jaвните и ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ НА ПРИТИСОЦИ ОД МЕДУМИТЕ ВРЗ СУДОТ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ НА ПРИТИСОЦИ ОД МЕДУМИТЕ ВРЗ СУДОТ

Претседателот на Судскиот совет на Република Македонија Зоран Караџовски се пожали на притисоци врз судската бранша, за кои тој вели дека почнале по н ...
ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

Здравко Савески и Владимир Куновски не смеат да излегуваат од дома и поркај тоа што во петокот судот им го укина куќниот притвор. „Четири дена по у ...
ПОЧИНАТИОТ КОСТА КРПАЧ БЕШЕ СВЕДОК, СЈО ИМА ДОКАЗИ ЗА ПРИТИСОЦИТЕ ВРЗ НЕГО

ПОЧИНАТИОТ КОСТА КРПАЧ БЕШЕ СВЕДОК, СЈО ИМА ДОКАЗИ ЗА ПРИТИСОЦИТЕ ВРЗ НЕГО

„Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, најостро ги дем ...
„МОСТ“: ПОЧНАА ПРИТИСОЦИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

„МОСТ“: ПОЧНАА ПРИТИСОЦИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

Граѓанската асоцијација „Мост“ од 17 февруари до 3 април забележала повеќе предизборни прекршоци. Имало подготвување на списоци на потенцијални гласач ...
1 216 / 16 НАПИСИ