Таг: приведени

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ НА ДЕВЕ БАИР ПРОБАЛЕ ДА НАПАДНАТ ПОЛИЦАЈЦИ

ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ НА ДЕВЕ БАИР ПРОБАЛЕ ДА НАПАДНАТ ПОЛИЦАЈЦИ

На граничниот премин Деве Баир се приведени тројца бугарски државјани кои се обиделе физички да нападнат полицајци, соопшти Министерството за внатрешн ...
ЗА ГРАБЕЖОТ НА УНИ БАНКА ПРИВЕДЕНИ ПОЛИЦАЕЦ И НАРКОБОС КОЈ СВОЕВОЛНО ИЗЛЕГОЛ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

ЗА ГРАБЕЖОТ НА УНИ БАНКА ПРИВЕДЕНИ ПОЛИЦАЕЦ И НАРКОБОС КОЈ СВОЕВОЛНО ИЗЛЕГОЛ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

Две лица, од кои еден полицаец од Сарај, но и неодамна фатен наркобос од Грчец со иницијали С.Б., кој требало да биде во куќен притвор, приведени се в ...
ПОЛИЦИЈАТА ПРЕКИНА СВАДБА ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ СВАДБАРИ

ПОЛИЦИЈАТА ПРЕКИНА СВАДБА ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ СВАДБАРИ

Полицијата денеска прекинала сведба во Кочани. Околу 14 часот во ОВР Кочани било пријавено организирање свадбена прослава на улица Шукри Шаин. По приј ...
НЕ 50, ТУКУ 97 ИЛЕГАЛНИ ЅИДАРИ ОТКРИЛА И ПРИВЕЛА ПОЛИЦИЈАТА НА ГРАДИЛИШТЕТО НА „ЛИМАК“, ВО ОБВИНИТЕЛСТВО ЌЕ БИДАТ ПРИЈАВЕНИ И 15 ПОДИЗВЕДУВАЧИ

НЕ 50, ТУКУ 97 ИЛЕГАЛНИ ЅИДАРИ ОТКРИЛА И ПРИВЕЛА ПОЛИЦИЈАТА НА ГРАДИЛИШТЕТО НА „ЛИМАК“, ВО ОБВИНИТЕЛСТВО ЌЕ БИДАТ ПРИЈАВЕНИ И 15 ПОДИЗВЕДУВАЧИ

Како што навлегувала во внатрешноста на градилиштето на турската фирма „Лимак“ кое се наоѓа зад трговскиот центар Рамстор, полицијата денеска откривал ...
ПРИВЕДЕНИ 50 ЅИДАРИ, РАБОТЕЛЕ ИЛЕГАЛНО НА ГРАДИЛИШТЕТО НА ТУРСКАТА КОМПАНИЈА „ЛИМАК“ ЗАД РАМСТОР

ПРИВЕДЕНИ 50 ЅИДАРИ, РАБОТЕЛЕ ИЛЕГАЛНО НА ГРАДИЛИШТЕТО НА ТУРСКАТА КОМПАНИЈА „ЛИМАК“ ЗАД РАМСТОР

Полицијата од регионалниот центар за гранични работи Север приведе 50 странски градежни работници на градилиштето зад „Рамстор мол“, кои работеле подо ...
ПРИВЕДЕНИ 13-МИНА ВО СКОПЈЕ ОТИ ПРАВЕЛЕ ДОМАШНИ ЗАБАВИ

ПРИВЕДЕНИ 13-МИНА ВО СКОПЈЕ ОТИ ПРАВЕЛЕ ДОМАШНИ ЗАБАВИ

Синоќа во Скопје се приведени 13 лица бидејќи правеле домашни забави што е спротивно на мерките за заштита од коронавирусот донесени од Владата. Како ...
ЛИБАНЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ НЕСОВЕСНОСТА НА ВЛАДАТА ШТО ДОВЕДЕ ДО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 137 ЛУЃЕ

ЛИБАНЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ НЕСОВЕСНОСТА НА ВЛАДАТА ШТО ДОВЕДЕ ДО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 137 ЛУЃЕ

Десетици демонстранти беа разбркани со солзавец од полицијата, на синоќешните антивладини протести во близина на парламентот во Бејрут. Демонстрантите ...
322 ЛИЦА НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ВЕЛИГДЕНСКИОТ ВИКЕНД

322 ЛИЦА НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ВЕЛИГДЕНСКИОТ ВИКЕНД

За време на продолжениот празничен викенд 322 лица на територијата на цела држава не ја почитувале забраната за движење заради заштита од коронавирусо ...
ПО 5.000 ЕВРА КАЗНА ЗА ТРОЈЦАТА ЖИТЕЛИ НА ЧЕНТО КОИ БЕА ПРИВЕДЕНИ ОТИ НЕ ГО ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

ПО 5.000 ЕВРА КАЗНА ЗА ТРОЈЦАТА ЖИТЕЛИ НА ЧЕНТО КОИ БЕА ПРИВЕДЕНИ ОТИ НЕ ГО ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог лицата, кои во вторникот беа приведени во скопската населба Ченто оти не го почитуваа полицискиот ...
ПРИВЕДЕНИ 18 ЛИЦА КОИ ДАВАЛЕ ОТПОР, 74 ГРАЃАНИ СЕ ОПОМЕНАТИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

ПРИВЕДЕНИ 18 ЛИЦА КОИ ДАВАЛЕ ОТПОР, 74 ГРАЃАНИ СЕ ОПОМЕНАТИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Полицијата синоќа привела 18 лица кои давале отпор при опоменувањето дека не го почитуваат полицискиот час и под итно треба да се упатат дома. Од Вини ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ