Таг: прободен

ПИСАТЕЛОТ САЛМАН РУЖДИ ИЗБОДЕН НА ПРЕДАВАЊЕ ВО ЊУЈОРК

ПИСАТЕЛОТ САЛМАН РУЖДИ ИЗБОДЕН НА ПРЕДАВАЊЕ ВО ЊУЈОРК

Салман Ружди, писателот чии книги доведоа до смртни закани од Иран во 1980-тите, денеска беше нападнат кога требаше да одржи предавање во библиотека в ...
ГОСТИВАРСКИОТ ОБВИНИТЕЛ БИЛ ПРОБОДЕН СО НОЖ ОТИ ИМ БЛЕНДИРАЛ НА НАПАЃАЧИТЕ ДА СЕ ТРГНАТ ОД СРЕД ПАТ, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ГОСТИВАРСКИОТ ОБВИНИТЕЛ БИЛ ПРОБОДЕН СО НОЖ ОТИ ИМ БЛЕНДИРАЛ НА НАПАЃАЧИТЕ ДА СЕ ТРГНАТ ОД СРЕД ПАТ, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Обвинителот од Гостивар кој вчера беше прободен со нож бил нападнат бидејќи им блендирал на напаѓачите да се тргнат од патот. Како што соопштуваат од ...
ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ГОСТИВАР ПРОБОДЕН СО НОЖ ПО КАВГА ВО СООБРАЌАЈ, ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ГОСТИВАР ПРОБОДЕН СО НОЖ ПО КАВГА ВО СООБРАЌАЈ, ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

Утрово извршен е обид за убиство на јавен обвинител од Гостивар поради кавга околу недоразбирање во сообраќај. Како што соопштуваат од Основното ја ...
УБИЕН 59-ГОДИШЕН КАВАДАРЧАНЕЦ, СЕ ОБИДЕЛ ДА РАЗДВОИ ДВЕ ЛИЦА КОИ СЕ ТЕПАЛЕ, ПА БИЛ ПРОБОДЕН СО НОЖ

УБИЕН 59-ГОДИШЕН КАВАДАРЧАНЕЦ, СЕ ОБИДЕЛ ДА РАЗДВОИ ДВЕ ЛИЦА КОИ СЕ ТЕПАЛЕ, ПА БИЛ ПРОБОДЕН СО НОЖ

Вчера во Кавадарци убиен е 59-годишен маж (З.П) кој се обидувал да раздвои две лица кои се тепале. Полицијата го лишила од слобода како осомничен кава ...
ИЗБОДЕН ДО СМРТ ПОЛИЦАЕЦ ОД ВЕЛЕС, ПРИВЕДЕНА ПАРТНЕРКАТА СО КОЈА ЖИВЕЕЛ 

ИЗБОДЕН ДО СМРТ ПОЛИЦАЕЦ ОД ВЕЛЕС, ПРИВЕДЕНА ПАРТНЕРКАТА СО КОЈА ЖИВЕЕЛ 

Ноќеска околу 2.15 часот во Велес убиен е полицаец А.Р  откако бил прободен со нож. Убиство се случило во домот на неговата партнерка со која живеел в ...
ПРИВЕДЕН И ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ НА 17-ГОДИШНИОТ ЗЛАТКО, КОЈ БЕШЕ ИЗБОДЕН НА „РЕКОРД“

ПРИВЕДЕН И ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ НА 17-ГОДИШНИОТ ЗЛАТКО, КОЈ БЕШЕ ИЗБОДЕН НА „РЕКОРД“

Приведен е и третиот напаѓач на 17-годишниот Златко, кој на 1 март беше нападнат на автобуската постојка „Рекорд“ во Скопје, соопштија од Министерство ...
ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НАПАЃАЧОТ ШТО ПРОБОДЕ ЛЕКАР ОД КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НАПАЃАЧОТ ШТО ПРОБОДЕ ЛЕКАР ОД КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА

Министерството за внатрешни работи потврди дека вчеравечер лекар од Клиниката за токсикологија бил нападнат пред Клиничкиот центар и бил повреден со о ...
ДОКТОР ОД КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА ПРОБОДЕН СО НОЖ НА ВЛЕЗОТ НА КЛИНИЧКИ

ДОКТОР ОД КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА ПРОБОДЕН СО НОЖ НА ВЛЕЗОТ НА КЛИНИЧКИ

Доктор од Клиниката за токсикологија вчера вечер околу 19.30 часот е прободен со нож од непознато лице. Повредениот лекар е хоспитализиран на Клиникат ...
8 / 8 НАПИСИ