Таг: проект

1 3 4 5 6 7 50 / 66 НАПИСИ
СО 45 ИЛЈАДИ ШВАЈЦАРСКИ ФРАНЦИ ВЕЛЕС ЌЕ ГРАДИ ПРИСТАПНИ ПАТЕКИ ЗА ЛИЦАТА СО ОГРАНИЧЕНА МОБИЛНОСТ

СО 45 ИЛЈАДИ ШВАЈЦАРСКИ ФРАНЦИ ВЕЛЕС ЌЕ ГРАДИ ПРИСТАПНИ ПАТЕКИ ЗА ЛИЦАТА СО ОГРАНИЧЕНА МОБИЛНОСТ

Со швајцарски пари Велес ќе гради пристапни патеки за лицата со ограничена мобилност. Ова е резултат на едномесечниот процес на одлучување на повеќе к ...
ЗА ИЗГРАДБА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ЌЕ ИМА ДЕБАТА ВО ПАРЛАМЕНТОТ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

ЗА ИЗГРАДБА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ЌЕ ИМА ДЕБАТА ВО ПАРЛАМЕНТОТ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

За изградба на Клиничкиот центар во Скопје следната недела ќе има дебата во Собранието, кажа премиерот Зоран Заев за делот на капитални инвестиции кои ...
ВО ЗГРАДАТА НА ЕЛЕМ ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДИРЕКТОРОТ Е НАПРАВЕНА СОБА ЗА ДОВЕРЛИВИ РАЗГОВОРИ И ЗА РЕЛАКСАЦИЈА

ВО ЗГРАДАТА НА ЕЛЕМ ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДИРЕКТОРОТ Е НАПРАВЕНА СОБА ЗА ДОВЕРЛИВИ РАЗГОВОРИ И ЗА РЕЛАКСАЦИЈА

Новата деловна барокна зграда на АД ЕЛЕМ која почна да се гради во 2013 година не може да добие употребна дозвола оти минатото раководство во текот на ...
ЗИПЛАЈНОТ ОД КАЛЕ ДО ПАРК КОЈ ГО НАЈАВИ ШИЛЕГОВ УШТЕ НЕ СЕ ГРАДИ ОТИ БИЛ УТНАТ ПРОЕКТОТ

ЗИПЛАЈНОТ ОД КАЛЕ ДО ПАРК КОЈ ГО НАЈАВИ ШИЛЕГОВ УШТЕ НЕ СЕ ГРАДИ ОТИ БИЛ УТНАТ ПРОЕКТОТ

Зиплајнот кој треба да се спушта од тврдината Кале до Градскиот парк во Скопје, не се гради уште, оти првиот проект бил утнат па се правел нов. Од ...
НА ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ИМ ТРЕБА ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ЧАС ФИСКУЛТУРА НЕДЕЛНО, БАРААТ РОДИТЕЛИТЕ ВО ТЕТОВО

НА ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ИМ ТРЕБА ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ЧАС ФИСКУЛТУРА НЕДЕЛНО, БАРААТ РОДИТЕЛИТЕ ВО ТЕТОВО

Во спортската сала на Текстилното училиште во Тетово во тек е еден необичен спортски натпревар. Десетина деца, со невешти чекори, трчаат по кошакарска ...
НАРЕДНАТА ЕСЕН ЌЕ ИМАМЕ ПРОЕКТ ЗА ИЗГРАДБА НА ТУНЕЛИТЕ ПОД КАЛЕ, КАЖА ШИЛЕГОВ КОЈ ДЕНЕС НАЈАВИ СТАРТ НА ПРОЕКТОТ

НАРЕДНАТА ЕСЕН ЌЕ ИМАМЕ ПРОЕКТ ЗА ИЗГРАДБА НА ТУНЕЛИТЕ ПОД КАЛЕ, КАЖА ШИЛЕГОВ КОЈ ДЕНЕС НАЈАВИ СТАРТ НА ПРОЕКТОТ

Најдоцна до септември 2019 ќе биде готов проктот за изградба на тунелите под Кале, по што ќе се распише тендер за изведувач. Градоначалникот Петре Шил ...
ГРЧКИОТ ТИЛОС ПРВ ОСТРОВ НА МЕДИТЕРАНОТ КОЈ ЌЕ ДОБИВА СТРУЈА ИСКЛУЧИВО ОД ВЕТЕР И СОНЦЕ

ГРЧКИОТ ТИЛОС ПРВ ОСТРОВ НА МЕДИТЕРАНОТ КОЈ ЌЕ ДОБИВА СТРУЈА ИСКЛУЧИВО ОД ВЕТЕР И СОНЦЕ

Кога сечилата од турбината ќе почнат да се вртат со сила од 800 киловати, малиот грчки остров Тилос ќе стане прв на Медитеранот каде ќе се користат ис ...
ИЗГРАДБАТА НА НОВИОТ ТЕАТАР ВО ТЕТОВО ЧИНИ 13.5 МИЛИОНИ ЕВРА, А ЗА ЕНТЕРИЕРОТ ЌЕ ТРЕБААТ УШТЕ 26 МИЛИОНИ ЕВРА

ИЗГРАДБАТА НА НОВИОТ ТЕАТАР ВО ТЕТОВО ЧИНИ 13.5 МИЛИОНИ ЕВРА, А ЗА ЕНТЕРИЕРОТ ЌЕ ТРЕБААТ УШТЕ 26 МИЛИОНИ ЕВРА

Пред четири години на просторот веднаш до Центарoт за култура „Иљо Антески Смок“ во Тетово започна со градба новиот повеќенаменски објект во кој е пре ...
МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ЌЕ РАБОТАТ НА 37 ПРЕКУГРАНИЧНИ ПРОЕКТИ ЗА КОИ ЕУ ОДОБРИ 36,2 МИЛИОНИ ЕВРА

МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ЌЕ РАБОТАТ НА 37 ПРЕКУГРАНИЧНИ ПРОЕКТИ ЗА КОИ ЕУ ОДОБРИ 36,2 МИЛИОНИ ЕВРА

Македонија и Грција во наредните две години заедно ќе потрошат 36,2 милиони евра што Европската Унија ги одобри за реализација на 37 проекти од програ ...
ШИЛЕГОВ И АЛАЃОЗОВСКИ СЕ ДОГОВОРИЈА УНИВЕРЗАЛНА ДА ЈА РЕНОВИРААТ ДОГОДИНА

ШИЛЕГОВ И АЛАЃОЗОВСКИ СЕ ДОГОВОРИЈА УНИВЕРЗАЛНА ДА ЈА РЕНОВИРААТ ДОГОДИНА

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов и министерот за култура Роберт Алаѓозовски денеска потпишаа договор дека догодина ќе почнат да ја реновираат Уни ...
1 3 4 5 6 7 50 / 66 НАПИСИ