Таг: противпожарна единица

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ГОДИНАВА ИМАЛЕ НАД 500 ИНТЕРВЕНЦИИ, СЕКОЈ ДЕН ГАСНАТ БАРЕМ ЕДЕН ПОЖАР

ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ГОДИНАВА ИМАЛЕ НАД 500 ИНТЕРВЕНЦИИ, СЕКОЈ ДЕН ГАСНАТ БАРЕМ ЕДЕН ПОЖАР

Од почетокот на оваа година, тетовските пожарникари интервенирале над 500 пати, а во најголем број случаи гаснеле пожари во Општина Тетово и останатит ...
КУМАНОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЛАНИ СЕ СПРАВУВАЛЕ СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПОЖАРИ, НО И СПАСУВАЛЕ ЖИВОТНИ

КУМАНОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЛАНИ СЕ СПРАВУВАЛЕ СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПОЖАРИ, НО И СПАСУВАЛЕ ЖИВОТНИ

Територијалната противпожарна единица во Куманово минатата година имала 617 интервенции или во просек, 1,7 на ден. Најголем дел од нив биле на отворен ...
ПАК ГОРИ ОХРИДСКИОТ БРЕГ, ПОЖАР КАЈ „АНДОН ДУКОВ“

ПАК ГОРИ ОХРИДСКИОТ БРЕГ, ПОЖАР КАЈ „АНДОН ДУКОВ“

Пред околу два часа избувна голем пожар на охридскиот брег кај некогашниот автокамп „Андон Дуков“. Според првичните информации, горат нискостеблести р ...
ЌЕ БИДЕМЕ ПОЕФИКАСНИ АКО НЕ КУБУРИМЕ СО ПОЖАРНИКАРИ, ВЕЛАТ ОД БИТОЛСКАТА ПОЖАРНА

ЌЕ БИДЕМЕ ПОЕФИКАСНИ АКО НЕ КУБУРИМЕ СО ПОЖАРНИКАРИ, ВЕЛАТ ОД БИТОЛСКАТА ПОЖАРНА

Од битолската Противпожарна единица се пожалија дека за време на интервенцијата при денешниот пожар на улица „Љубојна“ биле вербално напаѓани и врз ни ...
ЈА ЗАПАЛИЛ КУЌАТА НА БРАТ МУ СО БЕНЗИН, ПОЖАРНАТА ПОВРЕДИЛА БИТОЛЧАНЕЦ ДОДЕКА ГАСНЕЛА

ЈА ЗАПАЛИЛ КУЌАТА НА БРАТ МУ СО БЕНЗИН, ПОЖАРНАТА ПОВРЕДИЛА БИТОЛЧАНЕЦ ДОДЕКА ГАСНЕЛА

Битолчанец ја запалил куќата на брат му со запалива течност на улицата „Љубојно“ во Битола. Од пожарот изгоре и куќата на соседот кој со три малолетни ...
ВИСОКОКАТНИЦИТЕ ВО ТЕТОВО ЌЕ ИЗГОРАТ ОТИ ПОЖАРНАТА ИМА СКАЛИ ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР САМО ДО ТРЕТИ КАТ

ВИСОКОКАТНИЦИТЕ ВО ТЕТОВО ЌЕ ИЗГОРАТ ОТИ ПОЖАРНАТА ИМА СКАЛИ ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР САМО ДО ТРЕТИ КАТ

Трагедијата која пред три недели се случи во Тетово, кога во пожер во нивната семејна куќа загинаа мајка со четири деца, повторно актуализира еден про ...
МАЈКАТА И ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА ИЗГОРЕЛЕ НА КАТОТ, СТАРИТЕ СЕ СПАСИЛЕ НА ПРИЗЕМЈЕТО

МАЈКАТА И ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА ИЗГОРЕЛЕ НА КАТОТ, СТАРИТЕ СЕ СПАСИЛЕ НА ПРИЗЕМЈЕТО

Цело Тетово е потресено од трагедијата која изутринава му се случи на семејството Зулбеари кога во пожар загина триесет и девет годишната Фатиме Зулбе ...
БАРАЈЌИ ГО МЛАДОЖЕНЕЦОТ СО ПОЖАРНОТО ВОЗИЛО, ПОЛИЦИЈАТА НАШЛА КОЦКАРСКИ АПАРАТ ВО ПОЖАРНАТА

БАРАЈЌИ ГО МЛАДОЖЕНЕЦОТ СО ПОЖАРНОТО ВОЗИЛО, ПОЛИЦИЈАТА НАШЛА КОЦКАРСКИ АПАРАТ ВО ПОЖАРНАТА

Радовишката противпожарна единица во своите простории чувала коцкарски апарат кој што функционирал на пари и жетони, а најверојатно бил користен од по ...
ТАЛЕСКИ ПОСИПАН СО ПАРИ ВЛАДИМИРКИ, ОПШТИНСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГИ ИЗБРИША СНИМКИТЕ ОД ГЕРИЛА АКЦИЈАТА

ТАЛЕСКИ ПОСИПАН СО ПАРИ ВЛАДИМИРКИ, ОПШТИНСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГИ ИЗБРИША СНИМКИТЕ ОД ГЕРИЛА АКЦИЈАТА

Битолаченец Иван Чулаковски, кој учествуваше во гаснењето на пожарот на Пелистер, со печатени пари од 360.000 евра таканаречени владимирки или транспо ...
ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА ВО РАДОВИШ СО ПОЖАРНА ПОДАРОК ОД БРИТАНИЈА

ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА ВО РАДОВИШ СО ПОЖАРНА ПОДАРОК ОД БРИТАНИЈА

Заменик командирот на радовишката противпожарна единица Александар Кулашик вчера правел свадба, а по невестата заминал со противпожарно возило марка „ ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ