Таг: Раул Гонсалес

БИВШИОТ ТРЕНЕР НА ВАРДАР РАУЛ ГОНСАЛЕС ГО ОДБЕЛЕЖА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО ПАРИЗ

БИВШИОТ ТРЕНЕР НА ВАРДАР РАУЛ ГОНСАЛЕС ГО ОДБЕЛЕЖА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО ПАРИЗ

Раул Гонсалес, шпанскиот тренер кој ги одведе ракометарите на Вардар до првата титула во Лигата на шампионите, беше гостин на приемот што македонската ...
РАУЛ ГОНСАЛЕС СИ ЗАМИНА ОД КЛУПАТА НА РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

РАУЛ ГОНСАЛЕС СИ ЗАМИНА ОД КЛУПАТА НА РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Раул Гонсалес од денеска веќе не е селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија. Шпанскиот стратег спогодбено ја раскинал соработката со ...
ЕЈУП ГОНСАЛЕС

ЕЈУП ГОНСАЛЕС

1 И сега што правиме? Што ли ќе прават со омразата балканските националисти откако еве,  Договорот од Преспа помина и во Парламентот на Грција? Еј, чо ...
МИРКУЛОВСКИ ГО ОТКАЖА НАСТАПОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО, РАУЛ ГО ПОДМЛАДУВА ТИМОТ

МИРКУЛОВСКИ ГО ОТКАЖА НАСТАПОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО, РАУЛ ГО ПОДМЛАДУВА ТИМОТ

Долго најавуваното подмладување на машката ракометна репрезентација, конечно, би можело да се оствари на претстојното Светско првенство во Данска и Ге ...
ШПАНЕЦОТ ПАРОНДО ЌЕ ГО ЗАМЕНИ РАУЛ НА КЛУПАТА НА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

ШПАНЕЦОТ ПАРОНДО ЌЕ ГО ЗАМЕНИ РАУЛ НА КЛУПАТА НА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

Европскиот ракометен првак Вардар објави дека Шпанецот Роберто Гарсија Парондо ќе биде тренер на екипата од наредната сезона. Тој ќе го наследи својо ...
ПРВЕНСТВОТО МОЖЕБИ ЗАВРШИ ЗА КИРЕ, КАЖА СЕЛЕКТОРОТ ГОНСАЛЕС

ПРВЕНСТВОТО МОЖЕБИ ЗАВРШИ ЗА КИРЕ, КАЖА СЕЛЕКТОРОТ ГОНСАЛЕС

Кире Лазаров, можеби, го заврши настапот на Европското првенство во Хрватска, кажа селекторот Раул Гонсалес по завршувањето на средбата со Шпанија. ...
РАУЛ ГО НАПУШТА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР И ЌЕ БИДЕ НОВ ТРЕНЕР НА ПСЖ

РАУЛ ГО НАПУШТА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР И ЌЕ БИДЕ НОВ ТРЕНЕР НА ПСЖ

Раул Гонсалес ја напушта клупата на европскиот ракометен првак Вардар по завршувањето на сезоната и ќе го преземе најбогатиот светски ракометен клуб, ...
7 / 7 НАПИСИ