Таг: Реал Мадрид

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
МБАПЕ ПОТПИША ДОГОВОР СО РЕАЛ МАДРИД

МБАПЕ ПОТПИША ДОГОВОР СО РЕАЛ МАДРИД

Килијан Мбапе потпиша договор да игра за Реал Мадрид на слободен трансфер кога неговиот договор со Пари Сен Жермен (ПСЖ) ќе истече на 30 јуни. Фран ...
ОВА Е НАВРЕДА ЗА ФУДБАЛОТ, КАЖАА ШПАНЦИТЕ ОТКАКО МБАПЕ ГО ОТКАЧИ РЕАЛ И РЕШИ ДА ОСТАНЕ ВО ПСЖ

ОВА Е НАВРЕДА ЗА ФУДБАЛОТ, КАЖАА ШПАНЦИТЕ ОТКАКО МБАПЕ ГО ОТКАЧИ РЕАЛ И РЕШИ ДА ОСТАНЕ ВО ПСЖ

Килијан Мбапе се согласи да остане во Пари Сен-Жермен, откажувајќи го очекуваниот трансфер во Реал Мадрид, со кого веќе ги имаше договорено финансиски ...
КАРЛО АНЧЕЛОТИ СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД ПО ШЕСТ ГОДИНИ

КАРЛО АНЧЕЛОТИ СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД ПО ШЕСТ ГОДИНИ

Карло Анчелоти го напушти Евеертон и по вторпат ќе седне на клупата на Реал Мадрид. Шеесет и едногодишниот италијански стручњак го водеше Реал од 2013 ...
ЗИДАН ПО ВТОРПАТ ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

ЗИДАН ПО ВТОРПАТ ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

Зинедин Зидан објави дека ја напушта клупата на Реал Мадрид по сезоната во која клубот не освои ниеден трофеј. „Зинедин Зидан реши да го заврши сво ...
БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕАЛ МАДРИД ЛОРЕНСО САНС ПОЧИНА ОД КОВИД-19

БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕАЛ МАДРИД ЛОРЕНСО САНС ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Бившиот претседател на Реал Мадрид, Лоренсо Санс, почина вчера на 76 години откако се заразил со коронавирусот. Санс беше на чело на клубот од 1995 ...
ИГРАЧИТЕ НА РЕАЛ МАДРИД ВО КАРАНТИН, СЕ ПРЕКИНУВА ШПАНСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

ИГРАЧИТЕ НА РЕАЛ МАДРИД ВО КАРАНТИН, СЕ ПРЕКИНУВА ШПАНСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

Шпанското фудбалско првенство се прекинува на најмалку две недели откако Реал Мадрид објави дека неговите играчи одат во карантин. Ваква одлука беш ...
ЕЛ КЛАСИКО ОДЛОЖЕНО ПОРАДИ СТРАВ ОД НЕМИРИ

ЕЛ КЛАСИКО ОДЛОЖЕНО ПОРАДИ СТРАВ ОД НЕМИРИ

Големото шпанско фудбалско дерби помеѓу Барселона и Реал Мадрид нема да се игра овој месец поради страв од немири. Популарното Ел Класико требаше д ...
ГЕРЕТ БЕЈЛ ЌЕ ИГРА ВО КИНА ЗА МИЛИОН ФУНТИ НЕДЕЛНО

ГЕРЕТ БЕЈЛ ЌЕ ИГРА ВО КИНА ЗА МИЛИОН ФУНТИ НЕДЕЛНО

Герет Бејл конечно го напушта Реал Мадрид и ќе ја продолжи кариерата во Кина, кадешто ќе потпише тригодишен договор со екипата на Џијангсу Сунинг. Кин ...
ПОЛ ПОГБА ПОБАРАЛ ТРАНСФЕР ОД МАНЧЕСТЕР, САКА ВО РЕАЛ МАДРИД

ПОЛ ПОГБА ПОБАРАЛ ТРАНСФЕР ОД МАНЧЕСТЕР, САКА ВО РЕАЛ МАДРИД

Пол Погба побарал од Манчестер јунајтед да биде продаден ова лето, изјави неговиот менаџер Мино Рајола. Се верува дека еден од најдобрите француски ...
САРИ ВО ЈУВЕНТУС, АЗАР ВО РЕАЛ – ЧЕЛЗИ ВО ИСТ ДЕН ОСТАНА БЕЗ ТРЕНЕРОТ И НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ

САРИ ВО ЈУВЕНТУС, АЗАР ВО РЕАЛ – ЧЕЛЗИ ВО ИСТ ДЕН ОСТАНА БЕЗ ТРЕНЕРОТ И НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ

Челзи во ист ден остана без тренерот Маурицио Сари и без најдобриот играч Еден Азар, кои ќе ги продолжат кариерите во Јувентус, односно во Реал Мадрид ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ