Таг: Реал Мадрид

1 2 3 4 6 20 / 56 НАПИСИ
ОТКАЗ ЗА СОЛАРИ, ЗИДАН СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

ОТКАЗ ЗА СОЛАРИ, ЗИДАН СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

Зинедин Зидан по девет месеци се враќа на клупата на Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ го разреши досегашниот тренер Сантјаго Солари и потпиша три и по ...
РЕАЛ МАДРИД ЌЕ ГО ИМЕНУВА САНТЈАГО СОЛАРИ ЗА НОВ ТРЕНЕР

РЕАЛ МАДРИД ЌЕ ГО ИМЕНУВА САНТЈАГО СОЛАРИ ЗА НОВ ТРЕНЕР

Реал Мадрид планира да го именува Сантјаго Солари за постојан тренер, откако клубот веќе го испратил неговиот договор во Шпанската фудбалска федерациј ...
РЕАЛ ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ ЛОПЕТЕГИ ПО САМО ЧЕТИРИ И ПОЛ МЕСЕЦИ

РЕАЛ ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ ЛОПЕТЕГИ ПО САМО ЧЕТИРИ И ПОЛ МЕСЕЦИ

Реал Мадрид го отпушти тренерот Хулен Лопетеги само ден по катастрофалниот пораз од Барселона од 1:5, по кој падна на деветтото место на табелата, што ...
ТИБО КУРТОА ПОТПИША СО РЕАЛ МАДРИД НА ШЕСТ ГОДИНИ, НАВАС ПОРАЧА ДЕКА НЕ СИ ОДИ

ТИБО КУРТОА ПОТПИША СО РЕАЛ МАДРИД НА ШЕСТ ГОДИНИ, НАВАС ПОРАЧА ДЕКА НЕ СИ ОДИ

Тибо Куртоа и официјално стана нов голман на Реал Мадрид, откако потпиша шестгодишен договор. Белгискиот репрезентативец одби да се приклучи на тре ...
ЧЕЛЗИ ГО ПУШТА КУРТОА ВО РЕАЛ МАДРИД И ГО КУПИ ШПАНЕЦОТ КЕПА ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 80 МИЛИОНИ ЕВРА

ЧЕЛЗИ ГО ПУШТА КУРТОА ВО РЕАЛ МАДРИД И ГО КУПИ ШПАНЕЦОТ КЕПА ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 80 МИЛИОНИ ЕВРА

Челзи ќе го направи младиот Шпанец Кепа Арисабалага најскап голман на сите времиња, наоѓајќи во него замена за Тибо Куртоа, кој веќе два дена не се по ...
„ЦР7 ДЕН“ ВО ЈУВЕНТУС – ИЛЈАДНИЦИ ФАНОВИ ГО ПРЕЧЕКАА РОНАЛДО ВО ТОРИНО

„ЦР7 ДЕН“ ВО ЈУВЕНТУС – ИЛЈАДНИЦИ ФАНОВИ ГО ПРЕЧЕКАА РОНАЛДО ВО ТОРИНО

Јувентус прогласи ден на ЦР7, во очекување на еден од најголемите трансфери во историјата на италијанскиот фудбал. Најдобриот светски фудбалер Крис ...
РОНАЛДО ПОТПИША ЗА ЈУВЕНТУС, РЕАЛ ЌЕ ДОБИЕ 105 МИЛИОНИ ЕВРА

РОНАЛДО ПОТПИША ЗА ЈУВЕНТУС, РЕАЛ ЌЕ ДОБИЕ 105 МИЛИОНИ ЕВРА

Кристијано Роналдо ќе ја продолжи кариерата во Јувентус, потврди Реал Мадрид, на кој за овој трансфер ќе му припаднат 105 милиони евра. Тоа ќе биде ...
СЕЛЕКТОРОТ НА ШПАНИЈА ЛОПЕТЕГИ СТАНА НОВ ТРЕНЕР НА РЕАЛ МАДРИД

СЕЛЕКТОРОТ НА ШПАНИЈА ЛОПЕТЕГИ СТАНА НОВ ТРЕНЕР НА РЕАЛ МАДРИД

Актуелниот селектор на шпанската репрезентација Хулен Лопетеги ќе биде нов тренер на Реал Мадрид. Педесет и едногодишниот Лопетеги потпиша тригодиш ...
ЗИДАН ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ КАКО ТРИКРАТЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК

ЗИДАН ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ КАКО ТРИКРАТЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК

Зинедин Зидан објави дека ја напушта клупата на Реал Мадрид, само пет дена по освојувањето на Лигата на шампионите. „Го сакам овој клуб, но сега му ...
ФЕНОМЕНАЛНИОТ БЕЈЛ ГО ПОТОПИ ЛИВЕРПУЛ ЗА 13. ЕВРОПСКА ТИТУЛА НА РЕАЛ

ФЕНОМЕНАЛНИОТ БЕЈЛ ГО ПОТОПИ ЛИВЕРПУЛ ЗА 13. ЕВРОПСКА ТИТУЛА НА РЕАЛ

Два кикса на голманот Кариус и спектакуларниот погодок на Герет Бејл му ја донесоа 13. европска титула на Реал Мадрид, кој со 3:1 (0:0) го совлада Лив ...
1 2 3 4 6 20 / 56 НАПИСИ