Таг: Реал Мадрид

1 2 3 4 5 6 30 / 56 НАПИСИ
СУДИЈАТА ОЛИВЕР ИМА КОРПА ЗА ЃУБРЕ МЕСТО СРЦЕ, КАЖА БУФОН ЗА СПОРНИОТ ПЕНАЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД

СУДИЈАТА ОЛИВЕР ИМА КОРПА ЗА ЃУБРЕ МЕСТО СРЦЕ, КАЖА БУФОН ЗА СПОРНИОТ ПЕНАЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД

Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Кјелини, смета дека неговиот клуб не треба да биде изненаден од пеналот што беше досуден за Реал Мадрид во судиското п ...
РОНАЛДО ЌЕ ПРОРАБОТИ НА НАЈВАЖНИТЕ НАТПРЕВАРИ, ВЕЛИ ЗИДАН

РОНАЛДО ЌЕ ПРОРАБОТИ НА НАЈВАЖНИТЕ НАТПРЕВАРИ, ВЕЛИ ЗИДАН

Кристијано Роналдо не игра во најдобра форма последниот период, но неговиот тренер Зинедин Зидан застана во негова одбрана и потенцираше дека Португал ...
РОНАЛДО СРЕДЕ МЕЧ СО МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН ПРОВЕРУВАШЕ КАКО МУ ИЗГЛЕДА ПОВРЕДЕНОТО ЛИЦЕ

РОНАЛДО СРЕДЕ МЕЧ СО МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН ПРОВЕРУВАШЕ КАКО МУ ИЗГЛЕДА ПОВРЕДЕНОТО ЛИЦЕ

Кристијано Роналдо ја крена опсесијата со својот изглед на повисоко ниво, откако го разгледуваше своето раскрвавено лице на мобилен телефон, додека ле ...
ПО ЕВРОПСКАТА, РЕАЛ МАДРИД ЈА ОДБРАНИ И СВЕТСКАТА КЛУПСКА ТИТУЛА

ПО ЕВРОПСКАТА, РЕАЛ МАДРИД ЈА ОДБРАНИ И СВЕТСКАТА КЛУПСКА ТИТУЛА

Реал Мадрид го освои Светското клупско првенство по третпат во последните четири години, откако во финалето го совлада јужноамериканскиот шампион Грем ...
НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО КОНЕЧНО МУ ЈА ПОГОДИЈА СТАТУАТА

НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО КОНЕЧНО МУ ЈА ПОГОДИЈА СТАТУАТА

Кристијано Роналдо, конечно, доби статуа на којашто изгледа убаво. Таа беше откриена во музејот на Реал Мадрид, што се наоѓа на стадионот „Сантјаго ...
ВРАТИТЕ НА РЕАЛ МАДРИД СЕ ОТВОРЕНИ ЗА НЕЈМАР, ВЕЛИ СЕРХИО РАМОС

ВРАТИТЕ НА РЕАЛ МАДРИД СЕ ОТВОРЕНИ ЗА НЕЈМАР, ВЕЛИ СЕРХИО РАМОС

Серхио Рамос му порача на Нејмар дека вратите на Реал Мадрид се отворени за него, откако се појавија информации дека Бразилецот е незадоволен во Пари ...
ВАНРЕДНО СТАЊЕ

ВАНРЕДНО СТАЊЕ

1 Не знам. Каков е дипломатскиот протокол? Кога се напаѓа Собрание, кој е пристоен термин за да се најавиш? Кога треба да се јавиш за дозвола да влезе ...
РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид Кристијано Роналдо ги одигра само последните десетина минути од победата од 2:1 против Манчестер Јунајтед на синоќеш ...
ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

Легендарниот шпански тенор и диригент Пласидо Доминго вели дека е пресреќен што за неполни 24 часа имал можност за две лични задоволства, да го гледа ...
СЕГА МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ПИЈАМ КАФЕТИН, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЗАГРЕБ МИЛАН БАНДИЌ ГО ПОСЕТИ АЛКАЛОИД

СЕГА МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ПИЈАМ КАФЕТИН, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЗАГРЕБ МИЛАН БАНДИЌ ГО ПОСЕТИ АЛКАЛОИД

Градоначалникот на Загреб Милан Бандиќ го посети Алкалоид АД Скопје, соопштија од фармацевтската компанија. За време на работната средба Живко Мука ...
1 2 3 4 5 6 30 / 56 НАПИСИ