Таг: референдум за името

ЗАРАЗНА АМНЕЗИЈА

ЗАРАЗНА АМНЕЗИЈА

1 Премиерот Зоран Заев, кога беше лидер на опозицијата во 2016 година, сите прес конференции на кои ги пушташе бомбите со прислушкуваните разговори ка ...
АМЕРИКАНСКИ ШПИОНИ И ДИПЛОМАТИ ГИ РАЗОТКРИЈА ОБИДИТЕ НА РУСИЈА ДА ГО ПОТКОПА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ВО МАКЕДОНИЈА, ПИШУВА „ЊУЈОРК ТАЈМС“

АМЕРИКАНСКИ ШПИОНИ И ДИПЛОМАТИ ГИ РАЗОТКРИЈА ОБИДИТЕ НА РУСИЈА ДА ГО ПОТКОПА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ВО МАКЕДОНИЈА, ПИШУВА „ЊУЈОРК ТАЈМС“

Грчко-рускиот милијардер Иван Савидис со години беше главниот човек на Кремљ во Грција, но и предмет на интерес на американските шпионски агенции, пиш ...
СЕ РАДУВАМ ШТО ОГРОМНО МНОЗИНСТВО ОД ОНИЕ ШТО ГО ИСКОРИСТИЈА СВОЕТО ДЕМОКРАТСКО ПРАВО ГЛАСАА ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР МАС

СЕ РАДУВАМ ШТО ОГРОМНО МНОЗИНСТВО ОД ОНИЕ ШТО ГО ИСКОРИСТИЈА СВОЕТО ДЕМОКРАТСКО ПРАВО ГЛАСАА ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР МАС

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас го поздрави факот што на референдумот за името огромното мнозинство од оние што гласале го поддржа ...
ИВАНОВ ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ТИЕ ШТО НЕ ГЛАСАЛЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ

ИВАНОВ ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ТИЕ ШТО НЕ ГЛАСАЛЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ

Претседателот Ѓорге Иванов рече дека референдумот за името е неуспешен бидејќи со негласањето народот се изјаснил против Преспанскиот договор, и го по ...
САД ГО ПОЗДРАВИЈА РЕЗУЛТАТОТ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ И ПОДДРЖАА ЦЕЛОСНО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ВО СОБРАНИЕТО

САД ГО ПОЗДРАВИЈА РЕЗУЛТАТОТ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ И ПОДДРЖАА ЦЕЛОСНО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ВО СОБРАНИЕТО

САД го поздравија резултатот од референдумот за името и изразија силна поддршка за целосната имплементација на Договорот од Преспа во Собранието, оти ...
АКО ТРЕБА, ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 25 НОЕМВРИ, СО ЦИПРАС ОСТАНУВАМЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО, КАЖА ЗАЕВ

АКО ТРЕБА, ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 25 НОЕМВРИ, СО ЦИПРАС ОСТАНУВАМЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека вечерва размениле пораки со грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој ја поздравил одлуката на граѓаните кои гласале на рефер ...
СО ГЛАСАЊЕ „ЗА“, ЌЕ ЗАСПИЈАТ КАКО МАЛА ДРЖАВА НА БАЛКАНОТ, А ЌЕ СЕ РАЗБУДАТ КАКО ЧЛЕНКА НА НАТО СО ЗАЧУВАН ИДЕНТИТЕТ, ВЕЛИ ЈОРГОС КУМУЦАКОС ОД ПАРТИЈАТА НА МИЦОТАКИС

СО ГЛАСАЊЕ „ЗА“, ЌЕ ЗАСПИЈАТ КАКО МАЛА ДРЖАВА НА БАЛКАНОТ, А ЌЕ СЕ РАЗБУДАТ КАКО ЧЛЕНКА НА НАТО СО ЗАЧУВАН ИДЕНТИТЕТ, ВЕЛИ ЈОРГОС КУМУЦАКОС ОД ПАРТИЈАТА НА МИЦОТАКИС

Македонија ќе заспие како мала држава на Балканот, а ќе се разбуди како членка на НАТО, доколку граѓаните на претстојниот референдум го прифатат догов ...
ВО 1991 ПРЕД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА САМОСТОЈНОСТ ПОВЕЌЕТО БИЛЕ „ЗА“ АМА НЕ ВЕРУВАЛЕ ВО УСПЕШЕН ИСХОД – АРХИВСКА АНКЕТА НА ЈАВНОТО МИСЛЕЊЕ

ВО 1991 ПРЕД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА САМОСТОЈНОСТ ПОВЕЌЕТО БИЛЕ „ЗА“ АМА НЕ ВЕРУВАЛЕ ВО УСПЕШЕН ИСХОД – АРХИВСКА АНКЕТА НА ЈАВНОТО МИСЛЕЊЕ

Во август 1991, еден месец пред историскиот Референдум за самостојност на Македонија, со колешката Валентина Велевска го тестиравме референдумското пр ...
8 / 8 НАПИСИ