Таг: реклами

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ЗАЕДНО ИЗГЛАСАА ЗАКОН ЗА ДРЖАВНИ РЕКЛАМИ НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ ОД НАД 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ЗАЕДНО ИЗГЛАСАА ЗАКОН ЗА ДРЖАВНИ РЕКЛАМИ НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ ОД НАД 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

Пратеници на владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Собранието во рамки на 129. седница ги изгласаа измените на Законот за аудио и аудиовизуелни ...
249 ПОРТАЛИ, 37 ТЕЛЕВИЗИИ, 35 РАДИЈА И 11 ВЕСНИЦИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА РЕКЛАМИРАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, ЌЕ СЕ ПОТРОШАТ 10,6 МИЛИОНИ ЕВРА ОД БУЏЕТОТ

249 ПОРТАЛИ, 37 ТЕЛЕВИЗИИ, 35 РАДИЈА И 11 ВЕСНИЦИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА РЕКЛАМИРАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, ЌЕ СЕ ПОТРОШАТ 10,6 МИЛИОНИ ЕВРА ОД БУЏЕТОТ

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 седница го усвои регистарот на радиодифузери, печатени медиуми, електронски медиуми и интернет портал ...
ГОЛЕМИТЕ ФИРМИ ГИ ПОВЛЕКУВААТ РЕКЛАМИТЕ ОД ИКС ПОРАДИ НАПЛИВОТ НА АНТИСЕМИТИЗМОТ, МАСК НАЈАВИ „ТЕРМОНУКЛЕАРНА ТУЖБА“

ГОЛЕМИТЕ ФИРМИ ГИ ПОВЛЕКУВААТ РЕКЛАМИТЕ ОД ИКС ПОРАДИ НАПЛИВОТ НА АНТИСЕМИТИЗМОТ, МАСК НАЈАВИ „ТЕРМОНУКЛЕАРНА ТУЖБА“

Компании како „Епл“, „Дизни“ и „Ај-Би-Ем“ објавија дека прекинуваат со рекламирањето на социјалната мрежа Икс поради напливот на антисемитизмот на ова ...
ЕВРОРЕАЛИСТИ И ЕВРООПОРТУНИСТИ

ЕВРОРЕАЛИСТИ И ЕВРООПОРТУНИСТИ

Ја грабнаа приказната за евроинтеграцијата за да грабнат поголеми провизии. ...
ПОЧНАА ДА СЕ ЛЕПАТ СО РЕКЛАМИ И НОВИТЕ ЕКО АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“

ПОЧНАА ДА СЕ ЛЕПАТ СО РЕКЛАМИ И НОВИТЕ ЕКО АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“

Дел од новите еколошки автобуси „МАН“ на ЈСП „Скопје“ кои беа набавени пред три години почнаа да се лепат во реклами. Откако беа набавени во времето н ...
БАНКИТЕ ЌЕ ГИ ИЗГАСАТ СВЕТЛЕЧКИТЕ РЕКЛАМИ ЗА ДА ШТЕДАТ СТРУЈА

БАНКИТЕ ЌЕ ГИ ИЗГАСАТ СВЕТЛЕЧКИТЕ РЕКЛАМИ ЗА ДА ШТЕДАТ СТРУЈА

Сите експозитури и централни објекти на банките во земјава ќе ги изгаснат светлечките реклами во период од 30 дена за да се штеди струја, одлучи Макед ...
НЕ НИ ПЛАТИ ВМРО-ДПМНЕ, ТУКУ МАРКЕТИНГ АГЕНЦИЈА, ВЕЛАТ ОД ГРУПАЦИЈАТА НА ПОРТАЛИТЕ „БИЗНИСВЕСТИ“, „ЛЕЈДИ“, „ГРАДИНА“ И „ЕКРАН“ ЗА РЕКЛАМИТЕ КОИ ГИ ИСТРАЖУВА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

НЕ НИ ПЛАТИ ВМРО-ДПМНЕ, ТУКУ МАРКЕТИНГ АГЕНЦИЈА, ВЕЛАТ ОД ГРУПАЦИЈАТА НА ПОРТАЛИТЕ „БИЗНИСВЕСТИ“, „ЛЕЈДИ“, „ГРАДИНА“ И „ЕКРАН“ ЗА РЕКЛАМИТЕ КОИ ГИ ИСТРАЖУВА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Рекламирањето на нашите портали најчесто го нарачуваат компании, маркетинг агенции и други институции, a конкретната нарачка за предизборното политичк ...
ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА ГИ ОТСТРАНУВА БИЛБОРДИТЕ ОД ПЕШАЧКИТЕ ПАТЕКИ

ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА ГИ ОТСТРАНУВА БИЛБОРДИТЕ ОД ПЕШАЧКИТЕ ПАТЕКИ

Град Скопје почна со ослободување на пешачките и велосипедските патеки од билборди и рекламни паноа. Екипи од Градот викедов ги отстрануваа рекламните ...
ФЕЈСБУК СО РАЗГЛЕДНИЦИ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ СТРАНСКО МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД

ФЕЈСБУК СО РАЗГЛЕДНИЦИ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ СТРАНСКО МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД

Во ерата на најсовремени технологии, Фејсбук реши да отиде во минатото, па ќе користи услуги на пошта, за да спречи странско мешање во идни избори во ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ