Таг: реплики

СУПЕР ВЕСТИ

СУПЕР ВЕСТИ

1 Супер вест за Македонците стаса неделава од Европската унија. Бугарија, која од 1 јануари ќе биде претседавач со Унијата, најави дека ќе се потруди ...
РАСПРАВАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ В ПЕТОК

РАСПРАВАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ В ПЕТОК

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина маратонската седница за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски во 21.30 часот и продол ...
ПРАТЕНИЧКА ОД ВМРО-ДПМНЕ РЕЧЕ ДЕКА ДЕБАТАТА ЗА ПЛАТФОРМАТА Е ДЕГУТАНТНА И МОНОТОНА

ПРАТЕНИЧКА ОД ВМРО-ДПМНЕ РЕЧЕ ДЕКА ДЕБАТАТА ЗА ПЛАТФОРМАТА Е ДЕГУТАНТНА И МОНОТОНА

Пратеничката Дафина Јовановска - Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ кажа дека дискусијата за т.н. Тиранска платформа станала монотона и дегутантна на денешното ...
СОБРАНИЕТО ВИКЕНДОВ ЌЕ ОДМАРА

СОБРАНИЕТО ВИКЕНДОВ ЌЕ ОДМАРА

Иако има пријавено 50 дискутанти, сепак пратениците одлучиле викендов да не работат. Конститиутивната седница што почна на 30 декември минатата година ...
ГЕРМАНИЈА ГО ПОВИКА ИВАНОВ ДА ЈА КОРИГИРА ОДЛУКАТА ВО ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ

ГЕРМАНИЈА ГО ПОВИКА ИВАНОВ ДА ЈА КОРИГИРА ОДЛУКАТА ВО ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел вели дека е загрижен поради влошената политичка ситуација во Македонија и го повика претседат ...
5 / 5 НАПИСИ