Таг: рестрикции

1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ
ВЕЧЕРВА НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, АМА КАФЕАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ДО 20:30 ЧАСОТ

ВЕЧЕРВА НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, АМА КАФЕАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ДО 20:30 ЧАСОТ

Вечерва нема полициски час, но летните тераси на кафеаните и кафулињата ќе работат до 20:30 часот, согласно одлуката на Владата од 27 април. Утревечер ...
ГЕРМАНИЈА ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО ГОЛЕМИ ДЕЛОВИ ОД ЗЕМЈАТА ОТКАКО НА СИЛА СТАПИ НОВ ЗАКОН

ГЕРМАНИЈА ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО ГОЛЕМИ ДЕЛОВИ ОД ЗЕМЈАТА ОТКАКО НА СИЛА СТАПИ НОВ ЗАКОН

Нов контроверзен закон стапи на сила во Германија, кој предвидува автоматско воведување строги мерки во областите каде што брзо се зголемува бројот на ...
КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ ДА ОСТАНАТ ЗАТВОРЕНИ УШТЕ СЕДУМ ДЕНА, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ ДА ОСТАНАТ ЗАТВОРЕНИ УШТЕ СЕДУМ ДЕНА, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Полицискиот час да продолжи да важи од 20 до 5 часот и кафулињата и рестораните да останат затворени и во наредните седум дена, е препораката на Коиси ...
ПО 4-МЕСЕЧЕН КАРАНТИН БРИТАНИЈА ГИ ОТВОРА САМО ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА ПАБОВИТЕ, ФРИЗЕРНИЦИТЕ И ПРОДАВНИЦИТЕ

ПО 4-МЕСЕЧЕН КАРАНТИН БРИТАНИЈА ГИ ОТВОРА САМО ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА ПАБОВИТЕ, ФРИЗЕРНИЦИТЕ И ПРОДАВНИЦИТЕ

Милиони граѓани на Велика Британија од денес, после 4 месеци повторно ќе имаат можност да одат на фризер, шопинг или пак да ручаат во ресторан, откако ...
МЕРКЕЛ СЕ ОТКАЖА ОД ЦЕЛОСНОТО ЗАТВОРАЊЕ НА ГЕРМАНИЈА ЗА ВЕЛИГДЕН И СЕ ИЗВИНИ ЗА СВОЈАТА ГРЕШКА

МЕРКЕЛ СЕ ОТКАЖА ОД ЦЕЛОСНОТО ЗАТВОРАЊЕ НА ГЕРМАНИЈА ЗА ВЕЛИГДЕН И СЕ ИЗВИНИ ЗА СВОЈАТА ГРЕШКА

Ангела Меркел се откажа од плановите за целосно затворање на Германија за Велигден откако се соочи со жестоки критики за нејзината одлука, што ја опиш ...
МЕРКЕЛ ГИ ПОВИКА ГЕРМАНЦИТЕ ДА ОСТАНАТ ДОМА ПЕТ ДЕНА ЗА ВЕЛИГДЕН ЗА ДА СЕ ЗАПРЕ НОВАТА ПАНДЕМИЈА

МЕРКЕЛ ГИ ПОВИКА ГЕРМАНЦИТЕ ДА ОСТАНАТ ДОМА ПЕТ ДЕНА ЗА ВЕЛИГДЕН ЗА ДА СЕ ЗАПРЕ НОВАТА ПАНДЕМИЈА

Канцеларката Ангела Меркел ги повика Германците да останат дома пет дена за велигденските празници, во обид да се скрши третиот бран на коронавирусот. ...
ГЕРМАНИЈА СЕ ОТКАЖА ОД ОЛЕСНУВАЊЕТО НА КОВИД МЕРКИТЕ И ОСТАНУВА ЗАТВОРЕНА ДО 18 АПРИЛ

ГЕРМАНИЈА СЕ ОТКАЖА ОД ОЛЕСНУВАЊЕТО НА КОВИД МЕРКИТЕ И ОСТАНУВА ЗАТВОРЕНА ДО 18 АПРИЛ

Германија го продолжи делумното затворање до 18 април, премислувајќи се околу олеснувањето на рестрикциите што се на сила од средина на декември, отка ...
НОВИ РЕСТРИКЦИИ НЕМА, ОСТАНУВА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ДО 6 АПРИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

НОВИ РЕСТРИКЦИИ НЕМА, ОСТАНУВА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ДО 6 АПРИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата на денешната седница одлучи да не се носат нови рестрикции за спречување на ширењето на ковид-19 и на сила да останат само сегашните мерки. Со ...
„СЕМЕЈСТВО ОД АФРИКА ДОНИРАШЕ ВОДОВОДНА ЦЕВКА ЗА ТЕТОВО“ – ГЕРИЛА АКЦИЈА ПРОТИВ РЕСТРИКЦИИТЕ НА ВОДА

„СЕМЕЈСТВО ОД АФРИКА ДОНИРАШЕ ВОДОВОДНА ЦЕВКА ЗА ТЕТОВО“ – ГЕРИЛА АКЦИЈА ПРОТИВ РЕСТРИКЦИИТЕ НА ВОДА

Пет денови Тетово има рестрикции на водата за пиење кои траат по повеќе од 11 часови дневно. Одронот на земја кај месноста Лешница повторно ја оштети ...
ГЕРМАНИЈА ПРЕД НОВО ЗАОСТРУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ, БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Е ВО ГОЛЕМ ПОРАСТ

ГЕРМАНИЈА ПРЕД НОВО ЗАОСТРУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ, БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Е ВО ГОЛЕМ ПОРАСТ

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан ги намали надежите дека рестриктивните мерки во земјата ќе продолжат да се укинуваат и поверојатно е дека ...
1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ