Таг: рок

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ПЕЈАЧОТ МИТ ЛОУФ ПОЧИНА НА 74 ГОДИНИ

ПЕЈАЧОТ МИТ ЛОУФ ПОЧИНА НА 74 ГОДИНИ

Американскиот пејач и актер Мит Лоуф почина на 74 години, објави неговото семејство на Фејсбук. Роден во Далас како Мајкл Ли Адеј, тој оствари огроме ...
МЕСТО ОНЛАЈН, УЧЕНИЦИ ОД ЦЕЛА ДРЖАВА МОРАА ЛИЧНО ДА ГИ ПОДНЕСУВААТ ДОКУМЕНТИТЕ ЗА СТИПЕНДИЈА ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ НА САЈТОТ

МЕСТО ОНЛАЈН, УЧЕНИЦИ ОД ЦЕЛА ДРЖАВА МОРАА ЛИЧНО ДА ГИ ПОДНЕСУВААТ ДОКУМЕНТИТЕ ЗА СТИПЕНДИЈА ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ НА САЈТОТ

Денеска завршува рокот за аплицирање за ученички стипендии во рамките на Конкурсот за доделување на 520 стипендии за социјална поддршка на ученици од ...
ПОЧИНА БАСИСТОТ НА „ЗИ-ЗИ ТОП“, ДАСТИ ХИЛ

ПОЧИНА БАСИСТОТ НА „ЗИ-ЗИ ТОП“, ДАСТИ ХИЛ

Долгогодишниот басист и еден од брадестите членови на рок групата „Зи-Зи топ“, Дасти Хил, почина на 72 години во својот дом во Хјустон, потврдија него ...
УШТЕ ДВЕ ЛИЦА БЕЗ МАТИЧЕН БРОЈ И ИЗВОД НА РОДЕНИ ПОЧИНАЛЕ ПОКРАЈ МАТУРАНТОТ ТОНИ САЛИ, СОБРАНИЕТО ЌЕ ГО ПРОДОЛЖИ РОКОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ

УШТЕ ДВЕ ЛИЦА БЕЗ МАТИЧЕН БРОЈ И ИЗВОД НА РОДЕНИ ПОЧИНАЛЕ ПОКРАЈ МАТУРАНТОТ ТОНИ САЛИ, СОБРАНИЕТО ЌЕ ГО ПРОДОЛЖИ РОКОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ

Уште две лица без матичен број, покрај матурантот Тони Сали од Скопје, родени во Македонија, починаа како да не се родиле и да не постоеле никогаш. Ли ...
ОД ПРВИ ЈУЛИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА СО ИСТЕЧЕНИ ПАСОШИ ПОРАДИ ГОЛЕМ БРОЈ БАРАЊА ЗА НОВИ ИСПРАВИ

ОД ПРВИ ЈУЛИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА СО ИСТЕЧЕНИ ПАСОШИ ПОРАДИ ГОЛЕМ БРОЈ БАРАЊА ЗА НОВИ ИСПРАВИ

Од 1 јули ќе може да се патува со истечени пасоши, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Поради енормниот број барања за вадење нови патни ...
РОКЕНРОЛОТ НЕ Е МРТОВ – ИТАЛИЈАНСКАТА ГРУПА „МАНЕСКИН“ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

РОКЕНРОЛОТ НЕ Е МРТОВ – ИТАЛИЈАНСКАТА ГРУПА „МАНЕСКИН“ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Ротердам: Игор ТРАЈКОВСКИ) На синоќешното евровизиско финале, во конкуренција од 26 композиции и пред публика од само околу 3.500 гл ...
ЕДНОКРАТНАТА ПОМОШ ОД 6.000 ДЕНАРИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ТРОШИ И ПО 25 ДЕКЕМВРИ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

ЕДНОКРАТНАТА ПОМОШ ОД 6.000 ДЕНАРИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ТРОШИ И ПО 25 ДЕКЕМВРИ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Еднократната од 6.000 денари оние ќе ја добијат ќе може да ја користат и после предвидениот рок 25 декември 2020, вели Владата.Тие пари ќе може да се ...
ГОТОВИ СЕ ГОДИШНИТЕ ДАНОЧНИ ПРИЈАВИ ОД УЈП ЗА 2019, ТЕЧЕ РОКОТ ЗА ПРОВЕРКА И КОРЕКЦИЈА ОД ГРАЃАНИТЕ

ГОТОВИ СЕ ГОДИШНИТЕ ДАНОЧНИ ПРИЈАВИ ОД УЈП ЗА 2019, ТЕЧЕ РОКОТ ЗА ПРОВЕРКА И КОРЕКЦИЈА ОД ГРАЃАНИТЕ

Управата за јавни приходи (УЈП) ги подготви годишните даночни пријави за 2019 година. Денеска УЈП ги повика регистрираните корисници на системот „е-Пе ...
ДОКТОРКАТА ОД ВИНИЦА КОЈА ОСТАНА БЕЗ КАПИТАЦИЈА ДОБИ РОК ДО ЈУНИ ДА НАЈДЕ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА

ДОКТОРКАТА ОД ВИНИЦА КОЈА ОСТАНА БЕЗ КАПИТАЦИЈА ДОБИ РОК ДО ЈУНИ ДА НАЈДЕ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА

Управниот одбор на Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) на денешната седница одлучил на матичната лекарка од Виница која повеќе месеци е без капит ...
НАМАЛУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ НА РОАМИНГОТ СО ГРЦИЈА ДО ПОЧЕТОКОТ НА ЛЕТОТО, НАЈАВИ МАНЧЕВСКИ

НАМАЛУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ НА РОАМИНГОТ СО ГРЦИЈА ДО ПОЧЕТОКОТ НА ЛЕТОТО, НАЈАВИ МАНЧЕВСКИ

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски најави намалување на цените на роамингот со Грција, по денешната средба со мин ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ