Таг: рок

1 218 / 18 НАПИСИ
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ДАДЕ НОВ РОК ОД 3 ГОДИНИ ЗА ОТКУП НА ДВОРОВИТЕ И ЗЕМЈИШТЕТО ПОД ГРАДЕЖНИТЕ ОБЈЕКТИ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ДАДЕ НОВ РОК ОД 3 ГОДИНИ ЗА ОТКУП НА ДВОРОВИТЕ И ЗЕМЈИШТЕТО ПОД ГРАДЕЖНИТЕ ОБЈЕКТИ

Граѓаните повторно ќе можат да поднесуваат барања за откуп на дворови и земјиштето под градени објекти, кое е во државна сопственост. Новиот рок за по ...
МАКЕДОНИЈА ОД УНЕСКО ПОБАРАЛА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА РОКОТ ЗА ДА ГО ПРЕВЕДЕ НА АНГЛИСКИ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ОХРИД

МАКЕДОНИЈА ОД УНЕСКО ПОБАРАЛА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА РОКОТ ЗА ДА ГО ПРЕВЕДЕ НА АНГЛИСКИ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ОХРИД

Македонија побарала од УНЕСКО продолжување на рокот во кој земјата требаше да поднесе извештај за напредокот во имплементацијата на забелешките и преп ...
АВТОПАТОТ КОН ГРЦИЈА ЌЕ ДОЦНИ ДО МАРТ 2018, НОВИ 850.000 ЕВРА ЗА НАДЗОР

АВТОПАТОТ КОН ГРЦИЈА ЌЕ ДОЦНИ ДО МАРТ 2018, НОВИ 850.000 ЕВРА ЗА НАДЗОР

Автопатот кон Грција на делницата Демир Капија – Смоквица треба да биде пуштен за сообраќај најдоцна на почетокот на март идната година, соопшти Влада ...
ПОЧИНА РОК ЛЕГЕНДАТА ТОМ ПЕТИ

ПОЧИНА РОК ЛЕГЕНДАТА ТОМ ПЕТИ

Легендарниот рок музичар Том Пети почина од срцев удар на 66-годишна возраст. Тој бил пронајден во бессознание во својот дом во Малибу, објави сајтот ...
НЕМА ОДГОВОР ОД ИВАНОВ ШТО СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

НЕМА ОДГОВОР ОД ИВАНОВ ШТО СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Претседателот Ѓорге Иванов не одговара дали има план кога ќе се одржат локалните избори бидејќи рокот истекува вечер на полноќ, а Собранието не се сос ...
СЈО ИМА УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГИ И ДА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЈА

СЈО ИМА УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГИ И ДА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЈА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и нејзиниот тим имаат уште околу шест месеци (значи до 4 јуни, односно 30 јуни!) за отворање истраги и за ...
АКО ДО ПРВИ НОЕМВРИ „ЈУГОХРОМ“ НЕ СТАВИ ФИЛТРИ, ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ

АКО ДО ПРВИ НОЕМВРИ „ЈУГОХРОМ“ НЕ СТАВИ ФИЛТРИ, ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ

На први ноември му истекува рокот на „Југохром“ за поставување филтри, и ако не ги постави фабриката треба да биде затворена, потсети денеска здружени ...
ОД 39.502 СПОРНИ ГЛАСАЧИ ВО ДИК ПРИЈАВЕНИ 397, РОКОТ Е ДО 19 АВГУСТ

ОД 39.502 СПОРНИ ГЛАСАЧИ ВО ДИК ПРИЈАВЕНИ 397, РОКОТ Е ДО 19 АВГУСТ

Државната изборна комисија соопшти дека во првите 4 дена од пријавувањето, до вчера до 13 часот се пријавиле вкупно 397 граѓани за кои има несовпаѓања ...
1 218 / 18 НАПИСИ