Таг: самит

1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ
БЛИСКУ СМЕ ДО ДОГОВОР КОЈ ОВОЗМОЖУВА ПРАВДА ЗА БУГАРСКИТЕ БАРАЊА, СО СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ ВО СЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ, РЕЧЕ МАКРОН

БЛИСКУ СМЕ ДО ДОГОВОР КОЈ ОВОЗМОЖУВА ПРАВДА ЗА БУГАРСКИТЕ БАРАЊА, СО СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ ВО СЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ, РЕЧЕ МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека се чека конечната одлука на бугарскиот парламент за предлогот со кој ќе се одблокира ветото за прис ...
КОВАЧЕВСКИ НЕ ГО ВИДЕЛ ТВИТОТ НА ВАРХЕЈИ ДЕКА ВО ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВЛЕГЛЕ СИТЕ БУГАРСКИ БАРАЊА, НЕ ОТВОРАЛ ТВИТЕР НА СЛУЖБЕН ПАТ

КОВАЧЕВСКИ НЕ ГО ВИДЕЛ ТВИТОТ НА ВАРХЕЈИ ДЕКА ВО ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВЛЕГЛЕ СИТЕ БУГАРСКИ БАРАЊА, НЕ ОТВОРАЛ ТВИТЕР НА СЛУЖБЕН ПАТ

Премиерот Димитар Ковачевски на барање на дописничката на МИА од Брисел да го искоментира денешниот твит на еврокомесарот за проширување Оливер Вархеј ...
ЈА ИРОНИЗИРАВ ГРДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА ЗА МАКЕДОНИЈА ПРЕД ШОЛЦ, ТВИТНА РАМА 

ЈА ИРОНИЗИРАВ ГРДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА ЗА МАКЕДОНИЈА ПРЕД ШОЛЦ, ТВИТНА РАМА 

Албанскиот премиер Еди Рама на својот твитер профил денеска објасни дека на Самитот во Солун кој со земјите од регионот во петокот го организираше грч ...
КУЛТУРАТА И ТУРИЗМОТ ВО ФОКУСОТ НА САМИТОТ „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ВО ОХРИД

КУЛТУРАТА И ТУРИЗМОТ ВО ФОКУСОТ НА САМИТОТ „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ВО ОХРИД

Културата и туризмот се во фокусот на самитот „Отворен Балкан“ што е во тек во Охрид. На денешната панел-сесија на тема „Отворен Балкан, отвора култур ...
СЕГА ЌЕ ВИДИМЕ КОЈ НИ Е ПРИЈАТЕЛ, А КОЈ НÈ ПРЕДАЛ ЗА ПАРИ, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ПРЕД САМИТИТЕ НА НАТО, Г7 И ЕУ

СЕГА ЌЕ ВИДИМЕ КОЈ НИ Е ПРИЈАТЕЛ, А КОЈ НÈ ПРЕДАЛ ЗА ПАРИ, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ПРЕД САМИТИТЕ НА НАТО, Г7 И ЕУ

Џо Бајден им се придружи на западните лидери во Брисел во пресрет на три самити за руската инвазија на Украина. НАТО, Г7 и ЕУ ќе одржат самити за да п ...
СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ВЕТИЈА ДЕКА ЌЕ ГО ЗАПРАТ УНИШТУВАЊЕТО НА ШУМИТЕ ДО 2030, МЕЃУ ПОТПИСНИЦИТЕ НА ДОГОВОРОТ И МАКЕДОНИЈА

СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ВЕТИЈА ДЕКА ЌЕ ГО ЗАПРАТ УНИШТУВАЊЕТО НА ШУМИТЕ ДО 2030, МЕЃУ ПОТПИСНИЦИТЕ НА ДОГОВОРОТ И МАКЕДОНИЈА

Повеќе од 100 светски лидери ветија дека ќе стават крај на уништувањето на шумите до 2030 година, што е првиот голем договор постигнат на самитот за к ...
СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ФРЛИЈА ПАРИЧКИ ЗА СРЕЌА ВО ФОНТАНАТА ТРЕВИ ВО РИМ

СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ФРЛИЈА ПАРИЧКИ ЗА СРЕЌА ВО ФОНТАНАТА ТРЕВИ ВО РИМ

Светските лидери фрлија парички за среќа во прославената фонтана Треви, традиција за посетителите во Рим која трае со векови. Легендата вели дека фрла ...
СВЕТОТ СЕ СОБИРА ВО ГЛАЗГОВ НА КЛУЧНИОТ САМИТ ЗА ИДНИНАТА НА ПЛАНЕТАТА, НА КОЈ ДРЖАВИТЕ ТРЕБА ДА СТОРАТ ПОВЕЌЕ ОД СТАРИТЕ ВЕТУВАЊА

СВЕТОТ СЕ СОБИРА ВО ГЛАЗГОВ НА КЛУЧНИОТ САМИТ ЗА ИДНИНАТА НА ПЛАНЕТАТА, НА КОЈ ДРЖАВИТЕ ТРЕБА ДА СТОРАТ ПОВЕЌЕ ОД СТАРИТЕ ВЕТУВАЊА

Околу 200 земји ќе земат учество на самитот за климатските промени ЦОП26, кој почнува денеска во Глазгов со една година одложување поради пандемијата ...
НАД 100 ДРЖАВИ УЧЕСТВУВААТ НА САМИТОТ НА НЕВРЗАНИТЕ ВО БЕЛГРАД, РУСИЈА ПРВПАТ ВО УЛОГА НА НАБЉУДУВАЧ

НАД 100 ДРЖАВИ УЧЕСТВУВААТ НА САМИТОТ НА НЕВРЗАНИТЕ ВО БЕЛГРАД, РУСИЈА ПРВПАТ ВО УЛОГА НА НАБЉУДУВАЧ

Претставници на повеќе од 100 држави ќе се соберат во Белград, кој денеска и утре е домаќин на Самитот на неврзаните, што се организира по повод 60 го ...
ЕУ ЗА СИТЕ ШЕСТ ЗЕМЈИ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ЌЕ ДАДЕ 30 МИЛИЈАРДИ ЕВРА, САМО ЗА БУГАРИЈА 38 МИЛИЈАРДИ, ЕКОНОМСКИОТ ЈАЗ ЌЕ СТАНЕ ПРОВАЛИЈА

ЕУ ЗА СИТЕ ШЕСТ ЗЕМЈИ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ЌЕ ДАДЕ 30 МИЛИЈАРДИ ЕВРА, САМО ЗА БУГАРИЈА 38 МИЛИЈАРДИ, ЕКОНОМСКИОТ ЈАЗ ЌЕ СТАНЕ ПРОВАЛИЈА

Самитот ЕУ-Западен Балкан не донесе конкретен рок за влез на земјите од регионот во ЕУ, иако домаќинот Словенија ја предложи 2030 година, па како утех ...
1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ