Таг: самит

1 2 3 9 10 / 83 НАПИСИ
ИДНИНАТА НА УКРАИНА Е ВО НАТО, МУ КАЖА СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗЕЛЕНСКИ

ИДНИНАТА НА УКРАИНА Е ВО НАТО, МУ КАЖА СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗЕЛЕНСКИ

Иднината на Украина е во НАТО, порача генералниот секретар Јенс Столтенберг на заедничката прес-конференција со Володимир Зеленски на крајот на тридне ...
ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

Од Вашингтон за САКАМДАКАЖАМ.МК, Горан Михајловски Унгарската Влада ќе ѝ позајми на македонската Влада 500 милиони евра, соопшти премиерот Христиј ...
ОСТАНУВАМЕ ПАРТНЕР НА УКРАИНА, РУСКАТА АГРЕСИЈА МОРА ДА ИМА КРАЈ, ВЕЛИ МУЦУНСКИ

ОСТАНУВАМЕ ПАРТНЕР НА УКРАИНА, РУСКАТА АГРЕСИЈА МОРА ДА ИМА КРАЈ, ВЕЛИ МУЦУНСКИ

Министерот за надворешни работи Тимчо Муцунски вели дека Македонија останува партнер на Украина, не само од политички аспект, туку и од одбранбена и б ...
НАТО ВЕТИ ПОДДРШКА ЗА ИДНОТО ЧЛЕНСТВО НА УКРАИНА И ЈА ОБВИНИ КИНА ДЕКА ЈА ПОТТИКНУВА РУСКАТА АГРЕСИЈА

НАТО ВЕТИ ПОДДРШКА ЗА ИДНОТО ЧЛЕНСТВО НА УКРАИНА И ЈА ОБВИНИ КИНА ДЕКА ЈА ПОТТИКНУВА РУСКАТА АГРЕСИЈА

Членките на НАТО ветија поддршка за „неповратен пат“ на Украина кон членството, како и уште помош на самитот во Вашингтон, на кој западната воена алиј ...
НИЕ СМЕ ПОВЕЌЕ ОД СОСЕДИ СО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, АМА СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ ТРЕБА ДА СИ ГИ ЗАПАЗАТ УСЛОВИТЕ, РЕЧЕ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ГЛАВЧЕВ ПРЕД САМИТОТ НА НАТО

НИЕ СМЕ ПОВЕЌЕ ОД СОСЕДИ СО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, АМА СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ ТРЕБА ДА СИ ГИ ЗАПАЗАТ УСЛОВИТЕ, РЕЧЕ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ГЛАВЧЕВ ПРЕД САМИТОТ НА НАТО

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Бугарскиот премиер Димитар Главчев кажа дека пред состанокот на Северноатлантскиот совет на сами ...
МАКЕДОНИЈА КАКО ДРЖАВА ЌЕ ПРОМОВИРА МИР, СТАБИЛНОСТ И ВЛАДЕЕЊЕ НА МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО, КАЖА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

МАКЕДОНИЈА КАКО ДРЖАВА ЌЕ ПРОМОВИРА МИР, СТАБИЛНОСТ И ВЛАДЕЕЊЕ НА МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО, КАЖА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Тука сме заедно со нашите сојузници да ја потврдиме нашата посветеност, како и досега така и во ...
АВИОНИ „Ф-16“ СЕ НА ПАТ ЗА УКРАИНА, ОБЈАВИ НАТО НА САМИТОТ ВО ВАШИНГТОН

АВИОНИ „Ф-16“ СЕ НА ПАТ ЗА УКРАИНА, ОБЈАВИ НАТО НА САМИТОТ ВО ВАШИНГТОН

Генералниот секретар Јенс Столтенберг изјави дека членките на НАТО ќе договорат значителен пакет за Украина на самитот во Вашингтон, на кој се одбележ ...
СЕ СООЧУВАМЕ СО КЛУЧЕН МОМЕНТ ВО ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА БАЈДЕН НА СТАРТОТ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

СЕ СООЧУВАМЕ СО КЛУЧЕН МОМЕНТ ВО ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА БАЈДЕН НА СТАРТОТ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

Џо Бајден со моќен говор ги пречека лидерите на НАТО на самитот во Вашингтон, на кој западната воена алијанса одбележува 75 години од основањето, вету ...
НИЕ ГО САКАМЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЕУ И ЗАГРИЖЕН СУМ ДЕКА НОВАТА ВЛАДА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НЕПОТРЕБНО ГО КОМПЛИЦИРА ЕВРОПСКОТО ОБЕДИНУВАЊЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ВО САД

НИЕ ГО САКАМЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЕУ И ЗАГРИЖЕН СУМ ДЕКА НОВАТА ВЛАДА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НЕПОТРЕБНО ГО КОМПЛИЦИРА ЕВРОПСКОТО ОБЕДИНУВАЊЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ВО САД

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Премиерот на Грција Киријакос Мицотакис рече дека неговата Влада е доследна на политиката за про ...
СПРЕМНИ СМЕ СЕГА ДА ГИ УСВОИМЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, НО ДА СТАПАТ ВО СИЛА КОГА СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ ЌЕ ГО РАТИФИКУВААТ ПРИСТАПНИОТ ПРОТОКОЛ, КАЖА МИЦКОСКИ ВО САД

СПРЕМНИ СМЕ СЕГА ДА ГИ УСВОИМЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, НО ДА СТАПАТ ВО СИЛА КОГА СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ ЌЕ ГО РАТИФИКУВААТ ПРИСТАПНИОТ ПРОТОКОЛ, КАЖА МИЦКОСКИ ВО САД

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Премиерот Христијан Мицкоски кажа дека македонската власт е спремна уште сега во парламентот да ...
1 2 3 9 10 / 83 НАПИСИ