Таг: самоизолација

1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ
ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ИЗЛЕГУВААТ ОД САМОИЗОЛАЦИЈА ПО ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА, ПОМИНАА 14 ДЕНА ОД КОНТАКТОТ СО НОВИНАРОТ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ИЗЛЕГУВААТ ОД САМОИЗОЛАЦИЈА ПО ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА, ПОМИНАА 14 ДЕНА ОД КОНТАКТОТ СО НОВИНАРОТ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се негативни и на вторите тестови за присуство на вирусот КО ...
НЕ ЗНАЕВМЕ ДЕКА ЧЛЕНОВИТЕ НА КРИЗНИОТ ШТАБ ВО КУМАНОВО СЕ ТЕСТИРАНИ И ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИ, ИНАКУ ПОИНАКУ ЌЕ СЕ ОРГАНИЗИРАВМЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НЕ ЗНАЕВМЕ ДЕКА ЧЛЕНОВИТЕ НА КРИЗНИОТ ШТАБ ВО КУМАНОВО СЕ ТЕСТИРАНИ И ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИ, ИНАКУ ПОИНАКУ ЌЕ СЕ ОРГАНИЗИРАВМЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Минстерот за здраство Венко Филипче кажа дека при вчерашната посета на Кризниот штаб во Куманово не знаеле дека на членовите им биле земени брисеви и ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ФИЛИПЧЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ НА КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ФИЛИПЧЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ НА КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК

Министерот за здраство Венко Филипче од денеска ќе биде во домашна самоизолација, соопшти Министерството за здравство. Ова следи по информацијата дека ...
ПОЧНА МАСОВНО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОВИД-19 НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА

ПОЧНА МАСОВНО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОВИД-19 НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА

Со масовно тестирање на здравствените работници во Кумановската болница, Владата одлучи да го спречи ширењето на заразата помеѓу медицинскиот персонал ...
ПРВИОТ ТЕСТ НА НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА БИЛ НЕГАТИВЕН

ПРВИОТ ТЕСТ НА НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА БИЛ НЕГАТИВЕН

Новинарот на Канал 5 телевизија Гоце Михајлоски првите симптоми на КОВИД-19 ги добил во неделата на 5 април, односно неколку дена откако во емисијата ...
ЧЕТИРИ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ МЕЃУ НОВИТЕ 13 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО

ЧЕТИРИ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ МЕЃУ НОВИТЕ 13 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО

Четири медицински сестри од Општата болница Куманово, се меѓу 13 новозаболени од коронавирус во Куманово, потврдија од Центарот за јавно здравје Куман ...
БИТОЛЧАНЕЦОТ КОЈ БЕШЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА И РОДИЛКАТА ОД ОХРИД НЕ ПОЧИНАЛЕ ОД КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

БИТОЛЧАНЕЦОТ КОЈ БЕШЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА И РОДИЛКАТА ОД ОХРИД НЕ ПОЧИНАЛЕ ОД КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Шеесет и шестгодишниот маж од Битола и 37-годишната охриѓанка, кои посмртно беа тестирани на коронавирус, се негативни на вирусот, што значи не почина ...
НЕМА ДА СЕ ТЕСТИРААТ ЗА КОРОНАВИРУС ОНИЕ КОИ НЕМААТ СИМПТОМИ ПОСЛЕ 14 ДЕНА САМОИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

НЕМА ДА СЕ ТЕСТИРААТ ЗА КОРОНАВИРУС ОНИЕ КОИ НЕМААТ СИМПТОМИ ПОСЛЕ 14 ДЕНА САМОИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Граѓаните на кои ќе им помине 14-дневниот карантин нема да се тестираат ако немаат симптоми, кажа министерот за здравство Венко Филипче, одговарајќи н ...
СЕ ЧЕКА РЕЗУЛТАТ ОД ТЕСТОТ ЗА КОРОНАВИРУС НА БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА НА ПРЕТПОСЛЕДНИОТ ДЕН ОД САМОИЗОЛАЦИЈАТА

СЕ ЧЕКА РЕЗУЛТАТ ОД ТЕСТОТ ЗА КОРОНАВИРУС НА БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА НА ПРЕТПОСЛЕДНИОТ ДЕН ОД САМОИЗОЛАЦИЈАТА

Не е завршено тестирањето за коронавирус на мажот од Битола кој вчера беше пронајден мртов во неговиот стан, рече министерот за здравство Венко Филипч ...
КРИВИЧНА ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ НАМЕСТО ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, ОДЕЛ НА РАБОТА, СЕ ГЛЕДАЛ СО РОДНИНИ И ПРИЈАТЕЛИ И ЗАРАЗИЛ ПОВЕЌЕ ЛИЦА

КРИВИЧНА ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ НАМЕСТО ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, ОДЕЛ НА РАБОТА, СЕ ГЛЕДАЛ СО РОДНИНИ И ПРИЈАТЕЛИ И ЗАРАЗИЛ ПОВЕЌЕ ЛИЦА

Министерството за внатрешни работи ќе поднесе кривична пријава против едно лице бидејќи не ја почитувало мерката за самоизолација и со КОВИД-19 зарази ...
1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ