Таг: самоизолација

1 2 3 4 20 / 40 НАПИСИ
НАЈДОЦНА ДО УТРЕ ЌЕ ГИ ОБЈАВИМЕ ИМИЊАТА НА ЛУЃЕТО КОИ ОДБИВААТ ДА ПРИМАТ РЕШЕНИЈА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

НАЈДОЦНА ДО УТРЕ ЌЕ ГИ ОБЈАВИМЕ ИМИЊАТА НА ЛУЃЕТО КОИ ОДБИВААТ ДА ПРИМАТ РЕШЕНИЈА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека денеска, најдоцна утре, јавно ќе бидат објавени имињата на луѓето кои не сакаат да ги примат решенијат ...
ПО ДВЕ НЕДЕЛИ КАРАНТИН ОТВОРААТ СЕДУМТЕ ТЕКСТИЛНИ ФАБРИКИ ВО ШТИП, ВО ОСМА ИМА ТРОЈЦА ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19, А 10 РАБОТНИЧКИ СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

ПО ДВЕ НЕДЕЛИ КАРАНТИН ОТВОРААТ СЕДУМТЕ ТЕКСТИЛНИ ФАБРИКИ ВО ШТИП, ВО ОСМА ИМА ТРОЈЦА ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19, А 10 РАБОТНИЧКИ СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

Околу 800 текстилни работници во седумте затворени фабрики, по двонеделниот карантин и самоизолација почнаа постепено да се враќаат на работа. Од 800 ...
УТРЕ СЕ ОТВОРААТ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ, КОЈ САКА ДА ВЛЕЗЕ МОРА ДА ИМА НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС И ДА СЕДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

УТРЕ СЕ ОТВОРААТ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ, КОЈ САКА ДА ВЛЕЗЕ МОРА ДА ИМА НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС И ДА СЕДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

Од утре се отвораат сите гранични премини во Република Северна Македонија, одлучи Владата на денешната седница. Според соопштението на Владата, продол ...
МЕДИЦИНСКИ ТИМ ЌЕ ОДИ ВО ПРИДРУЖБА НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ ЗА БЕЗБЕДНО ГЛАСАЊЕ НА ЛИЦАТА ВО ИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

МЕДИЦИНСКИ ТИМ ЌЕ ОДИ ВО ПРИДРУЖБА НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ ЗА БЕЗБЕДНО ГЛАСАЊЕ НА ЛИЦАТА ВО ИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција во Владата, откако лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
ВОЈСКАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО ЗЕМАЊЕ БРИСЕВИ НА БАРАЊЕ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ВОЈСКАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО ЗЕМАЊЕ БРИСЕВИ НА БАРАЊЕ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

На барање на Министерството за здравство, и АРМ се вклучува тестирањето на населението од вирусот ковид-19. Од Генералштабот на АРМ потврдуваат за САК ...
НЕМА ВЕЌЕ ДРЖАВЕН КАРАНТИН ПРИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА, ТУКУ ДОМАШНА САМОИЗОЛАЦИЈА, НО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19

НЕМА ВЕЌЕ ДРЖАВЕН КАРАНТИН ПРИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА, ТУКУ ДОМАШНА САМОИЗОЛАЦИЈА, НО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19

Граѓаните кои ќе влезат во земјава нема да одат во државен карантин туку во домашна самоизолација, одлучено е на денешната владина седница. Македонски ...
ТРОЈЦА СПЕЦИЈАЛЦИ ОД ЕБР ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА ЗАДАЧА, СПИЕЛЕ ВО ОДМОРАЛИШТЕТО НА МВР ВО ОХРИД

ТРОЈЦА СПЕЦИЈАЛЦИ ОД ЕБР ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА ЗАДАЧА, СПИЕЛЕ ВО ОДМОРАЛИШТЕТО НА МВР ВО ОХРИД

Тројца припадници на единицата за брзо распоредување во МВР се заразени од коронавирус, потврди денеска министерот за здравство Венко Филипче. Се тест ...
ВО БОГОВИЊЕ 4 ДЕНА НЕМА НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, 156 ЛИЦА СЕ ПУШТЕНИ ОД ДОМАШНА САМОИЗОЛАЦИЈА

ВО БОГОВИЊЕ 4 ДЕНА НЕМА НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, 156 ЛИЦА СЕ ПУШТЕНИ ОД ДОМАШНА САМОИЗОЛАЦИЈА

Според официјалните податоци од Институтот за јавно здравје, во Општина Тетово досега се регистрирани 74 лица заболени од КОВИД-19, со што Тетово е во ...
ЗАДОЛЖИТЕЛНА САМОИЗОЛАЦИЈА ПО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС СÈ ДО ДОБИВАЊЕ НЕГАТИВЕН РЕЗУЛТАТ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ЗАДОЛЖИТЕЛНА САМОИЗОЛАЦИЈА ПО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС СÈ ДО ДОБИВАЊЕ НЕГАТИВЕН РЕЗУЛТАТ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Уредба со законска сила за задолжителна самоизолација при тестирање за присуство на коронавирус донесе денеска Владата. Според оваа уредба, сите домаш ...
322 ЛИЦА НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ВЕЛИГДЕНСКИОТ ВИКЕНД

322 ЛИЦА НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ВЕЛИГДЕНСКИОТ ВИКЕНД

За време на продолжениот празничен викенд 322 лица на територијата на цела држава не ја почитувале забраната за движење заради заштита од коронавирусо ...
1 2 3 4 20 / 40 НАПИСИ