Таг: самоизолација

1 2 3 440 / 40 НАПИСИ
102 ПРИВЕДЕНИ ЗА ВРЕМЕ НА НАЈДОЛГИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

102 ПРИВЕДЕНИ ЗА ВРЕМЕ НА НАЈДОЛГИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Вкупно 263 лица на територијата на целата држава не го почитувале полицискиот час кој почна порано, од 16 часот вчера (сабота), па до 5 часот утринава ...
УШТЕ ДВА АВИОНА ОД МИНХЕН И ЉУБЉАНА СТИГААТ ДЕНЕСКА, ЧУЛЕВ ЗА ПРВПАТ РЕГИСТРИРА ДЕН БЕЗ ПРЕКРШУВАЊЕ НА САМОИЗОЛАЦИЈАТА

УШТЕ ДВА АВИОНА ОД МИНХЕН И ЉУБЉАНА СТИГААТ ДЕНЕСКА, ЧУЛЕВ ЗА ПРВПАТ РЕГИСТРИРА ДЕН БЕЗ ПРЕКРШУВАЊЕ НА САМОИЗОЛАЦИЈАТА

За времетраењето на полицискиот час од 22 март до утринава во 5 часот, 502 граѓани од кои најголем број се на возраст 18 до 67 години, не ја почитувал ...
АРМИЈАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС И ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ДРЖАВНИ ОБЈЕКТИ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

АРМИЈАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС И ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ДРЖАВНИ ОБЈЕКТИ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

Од денеска Армијата се вклучува во спроведување на мерките за спречување на понатамошно ширење на коронавирусот, кажа министерката за одбрана Радмила ...
СИТЕ ШТО БЕГААТ ОД САМОИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ОДАТ ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН НА СВОЈ ТРОШОК, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

СИТЕ ШТО БЕГААТ ОД САМОИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ОДАТ ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН НА СВОЈ ТРОШОК, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Сите што не ја почитуваат мерката за самоизолација заради заштита од коронавирусот да бидат спроведени во државен карантин и против нив да биде поведе ...
ПОВРАТНИЦИ ОД ИТАЛИЈА ГИ НАТЕПАЛЕ СОСЕДИТЕ ВО БИТОЛА ОТИ ИМ РЕКЛЕ ДА СИ СЕДАТ ДОМА

ПОВРАТНИЦИ ОД ИТАЛИЈА ГИ НАТЕПАЛЕ СОСЕДИТЕ ВО БИТОЛА ОТИ ИМ РЕКЛЕ ДА СИ СЕДАТ ДОМА

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог за пет лица, членови на семејство, кои сториле кривично дело – Непостапу ...
ЌЕ ИМА И ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ЗА ОНИЕ КОИ НЕ ПОЧИТУВААТ САМОИЗОЛАЦИЈА, НАЈАВИ СПАСОВСКИ ПО ВОВЕДУВАЊЕТО НА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

ЌЕ ИМА И ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ЗА ОНИЕ КОИ НЕ ПОЧИТУВААТ САМОИЗОЛАЦИЈА, НАЈАВИ СПАСОВСКИ ПО ВОВЕДУВАЊЕТО НА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

Премиерот Оливер Спасовски најави поригорозни казни за лицата кои потпишале изјава дека ќе останат во самоизолација, а потоа не ја почитуваат. Досега, ...
УШТЕ ТРИ ЛИЦА ОД ГЕВГЕЛИЈА И ПЛАСНИЦА ЈА НАПУШТИЛЕ САМОИЗОЛАЦИЈАТА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ДА БИДАТ КАЗНЕТИ 2.000 ЕВРА

УШТЕ ТРИ ЛИЦА ОД ГЕВГЕЛИЈА И ПЛАСНИЦА ЈА НАПУШТИЛЕ САМОИЗОЛАЦИЈАТА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ДА БИДАТ КАЗНЕТИ 2.000 ЕВРА

Само што техничкиот премиер Оливер Спасовски кажа дека Владата бара од претседателот Стево Пендаровски да прогласи вонредна состојба, која нема да зна ...
МЕДИЦИНСКАТА СЕСТРА ОД ОРТОПЕДИЈА КОЈА СЕ ВРАТИЛА ОД РИМ ВООПШТО НЕ ДОЈДЕ НА РАБОТА И СЕ САМОИЗОЛИРАЛА, ВЕЛИ РАКОВОДИТЕЛОТ НА КЛИНИКАТА ВИКТОР КАМНАР

МЕДИЦИНСКАТА СЕСТРА ОД ОРТОПЕДИЈА КОЈА СЕ ВРАТИЛА ОД РИМ ВООПШТО НЕ ДОЈДЕ НА РАБОТА И СЕ САМОИЗОЛИРАЛА, ВЕЛИ РАКОВОДИТЕЛОТ НА КЛИНИКАТА ВИКТОР КАМНАР

Медицинската сестра, која пред една недела се вратила од Рим преку Солун, веднаш се пријавила и не дошла на работа, велат од Клиниката за ортопедски б ...
СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Македонија има седум пациенти заразени со коронавирус, 193 лица се во домашна изолација и затворена е Клиниката за кожни болести во Скопје, се последн ...
ЌЕ ИМА МЕРКИ ПРОТИВ СИТЕ КОИ ЌЕ ГО ЗАГРОЗАТ ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ПО ОБЈАВАТА ДЕКА ДОКТОРКА ИМА КОРОНАВИРУС

ЌЕ ИМА МЕРКИ ПРОТИВ СИТЕ КОИ ЌЕ ГО ЗАГРОЗАТ ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ПО ОБЈАВАТА ДЕКА ДОКТОРКА ИМА КОРОНАВИРУС

Министерот за здравство Венко Филипче апелира дека секој граѓанин кој доаѓа од ризично подрачје  заразено со коронавирус, мора да остане во автоизолац ...
1 2 3 440 / 40 НАПИСИ