Таг: Санкт Петербург

РУСКАТА ПЛАТЕНИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА „ВАГНЕР“ ГО ОТВОРИ СВОЕТО ПРВО СЕДИШТЕ ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

РУСКАТА ПЛАТЕНИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА „ВАГНЕР“ ГО ОТВОРИ СВОЕТО ПРВО СЕДИШТЕ ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

До неодамна тајната руска паравоена организација „Вагнер“, со која раководи Евгени Пригожин, го отвори своето прво официјално седиште во Санкт Петербу ...
РУСКА „ФАБРИКА НА ТРОЛОВИ“ НА ИНТЕРНЕТ ШИРИ ЛАЖНА ПОДДРШКА ЗА ИНВАЗИЈАТА НА ПУТИН НА УКРАИНА, ВЕЛИ БРИТАНСКОТО МНР

РУСКА „ФАБРИКА НА ТРОЛОВИ“ НА ИНТЕРНЕТ ШИРИ ЛАЖНА ПОДДРШКА ЗА ИНВАЗИЈАТА НА ПУТИН НА УКРАИНА, ВЕЛИ БРИТАНСКОТО МНР

Руските интернет тролови со седиште во стара фабрика за оружје во Санкт Петербург се насочени кон светските лидери на Интернет и шират поддршка за инв ...
РУСИЈА НАПРАВИ МУЗЕЈ ОД ПАЛАТАТА НА ПОСЛЕДНИОТ РУСКИ ЦАР НИКОЛАЈ ВТОРИ

РУСИЈА НАПРАВИ МУЗЕЈ ОД ПАЛАТАТА НА ПОСЛЕДНИОТ РУСКИ ЦАР НИКОЛАЈ ВТОРИ

Палатата „Александар“, последната резиденција на последниот руски цар Николај Втори, го доби сјајот кој го имала во раните 1920-ти, пред да биде уништ ...
ПОЛИЦИЈАТА БАРАЛА ОРУЖЈЕ, А ПРОНАШЛА КРОКОДИЛ ВО КУЌА ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

ПОЛИЦИЈАТА БАРАЛА ОРУЖЈЕ, А ПРОНАШЛА КРОКОДИЛ ВО КУЌА ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

Руската полиција имала необична средба додека пребарувала куќа во Санкт Петербург, откако пронашла жив крокодил во подрумот. Рускиот сајт Фонтанка ...
ЕКСПЛОЗИЈА ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ, ИМА ПОВРЕДЕНИ

ЕКСПЛОЗИЈА ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ, ИМА ПОВРЕДЕНИ

Неколку луѓе се повредени во експлозија во трговски центар во Санкт Петербург во Русија, кажаа федералните инспектори, класифицирајќи го инцидентот ка ...
НАД 200 УАПСЕНИ ВО ПРОТЕСТИТЕ НИЗ РУСИЈА ЗА 65. РОДЕНДЕН НА ПУТИН

НАД 200 УАПСЕНИ ВО ПРОТЕСТИТЕ НИЗ РУСИЈА ЗА 65. РОДЕНДЕН НА ПУТИН

Полицијата уапсила повеќе од 200 опозициски активисти за време на протестите во саботата во 27 руски градови, јавија агенциите, повикувајќи се на пода ...
10 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО МЕТРОТО ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

10 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО МЕТРОТО ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

Најмалку 10 лица загинаа, а други 50 се повредени во две експлозии во метрото во Санкт Петерсбург, јавија руските медиуми. Агенциите „ТАСС“ и „Инте ...
ГЕРМАНИЈА ВЕРУВА ДЕКА ИВАНОВ ЌЕ ДОЗВОЛИ ДА СЕ ФОРМИРА ВЛАДА

ГЕРМАНИЈА ВЕРУВА ДЕКА ИВАНОВ ЌЕ ДОЗВОЛИ ДА СЕ ФОРМИРА ВЛАДА

Парламентот мора да биде функционален за да може да одлучува за ургентните прашања што се под негова негова надлежност, изјави Кристијан Хелбах, специ ...
8 / 8 НАПИСИ