Таг: санкции

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
БАЈДЕН И ПУТИН НЕ ГИ СМИРИЈА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА, САД ПОВТОРНО СЕ ЗАКАНИЈА СО БОЛНИ САНКЦИИ

БАЈДЕН И ПУТИН НЕ ГИ СМИРИЈА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА, САД ПОВТОРНО СЕ ЗАКАНИЈА СО БОЛНИ САНКЦИИ

САД подготвуваат жестоки одговори поради можна руска инвазија во Украина, било кажано на вчерашните разговори помеѓу Џо Бајден и Владимир Путин. Диску ...
ЗАПАДНИТЕ СИЛИ ЗАСТАНАА ЗАД УКРАИНА ПРЕД ДЕНЕШНИОТ СОСТАНОК БАЈДЕН-ПУТИН И Ѝ СЕ ЗАКАНИЈА НА РУСИЈА СО ЕКОНОМСКИ САНКЦИИ

ЗАПАДНИТЕ СИЛИ ЗАСТАНАА ЗАД УКРАИНА ПРЕД ДЕНЕШНИОТ СОСТАНОК БАЈДЕН-ПУТИН И Ѝ СЕ ЗАКАНИЈА НА РУСИЈА СО ЕКОНОМСКИ САНКЦИИ

Западните лидери ја повикаа Русија да ги смири тензиите и ветија дека ќе ја поддржат Украина во случај на каква било закана од Москва. Џо Бајден разго ...
КОРУПЦИЈА КАДЕ БИЛО Е ЗАКАНА ЗА НАЦИОНАЛНАТА БЕЗБЕДНОСТ НА САД И СОЈУЗНИЦИТЕ, ВЕЛИ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР БЛИНКЕН ЗА НАРЕДБАТА НА БАЈДЕН ЗА САНКЦИИ ЗА ЛИЦА ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН

КОРУПЦИЈА КАДЕ БИЛО Е ЗАКАНА ЗА НАЦИОНАЛНАТА БЕЗБЕДНОСТ НА САД И СОЈУЗНИЦИТЕ, ВЕЛИ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР БЛИНКЕН ЗА НАРЕДБАТА НА БАЈДЕН ЗА САНКЦИИ ЗА ЛИЦА ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен кажа дека корупцијата каде било директно ги загрозува надворешната политика, националната безбедност и економ ...
БУГАРИЈА ЌЕ ПРАВИ СОПСТВЕНА ЦРНА ЛИСТА НА ПОЕДИНЦИ И КОМПАНИИ ПО АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ ЗА КОРУПЦИЈА

БУГАРИЈА ЌЕ ПРАВИ СОПСТВЕНА ЦРНА ЛИСТА НА ПОЕДИНЦИ И КОМПАНИИ ПО АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ ЗА КОРУПЦИЈА

Бугарија ќе направи своја сопствена црна листа на поединци и компании поврзани со тројцата Бугари и 64-те субјекти на кои САД им изрекоа санкции порад ...
БЕЛОРУСКИТЕ АВИОКОМПАНИИ ДОБИЈА ЗАБРАНА ЗА ЛЕТАЊЕ ВО ЕУ ПОРАДИ КИДНАПИРАЊЕТО НА НОВИНАР

БЕЛОРУСКИТЕ АВИОКОМПАНИИ ДОБИЈА ЗАБРАНА ЗА ЛЕТАЊЕ ВО ЕУ ПОРАДИ КИДНАПИРАЊЕТО НА НОВИНАР

Европската Унија им забрани на белоруските авиокомпании да го користат нејзиниот воздушен простор и да слетуваат на аеродромите во блокот поради неода ...
АМЕРИКА ЈА ЗАСРАМИ ЕУ ЗАТОА ШТО СО ГОДИНИ МИЖИ ПРЕД КОРУПЦИЈАТА ВО БУГАРИЈА

АМЕРИКА ЈА ЗАСРАМИ ЕУ ЗАТОА ШТО СО ГОДИНИ МИЖИ ПРЕД КОРУПЦИЈАТА ВО БУГАРИЈА

САД во средата воведоа санкции против шестмина бугарски функционери и бизнисмени поради корупција, како и против 64 компании поврзани со нив, додека Е ...
ЕУ ОЧЕКУВА БУГАРИЈА ДА ПОЧНЕ ДА ИЗРЕКУВА ПРЕСУДИ ЗА КОРУПЦИЈА И НЕ СЕ ПРОТИВИ НА АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ ЗА БУГАРСКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ И БИЗНИСМЕНИ

ЕУ ОЧЕКУВА БУГАРИЈА ДА ПОЧНЕ ДА ИЗРЕКУВА ПРЕСУДИ ЗА КОРУПЦИЈА И НЕ СЕ ПРОТИВИ НА АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ ЗА БУГАРСКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ И БИЗНИСМЕНИ

Водечките бугарски политичари ги поздравија американските санкции за шестемина Бугари поради корупција и 64 компании поврзани со нив, додека Европскат ...
БЕЛОРУСКИ АВИОН ПОВЕЌЕ ОД ДВА ЧАСА КРУЖЕШЕ ВО ВОЗДУХОТ ПОРАДИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

БЕЛОРУСКИ АВИОН ПОВЕЌЕ ОД ДВА ЧАСА КРУЖЕШЕ ВО ВОЗДУХОТ ПОРАДИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

Авион на белоруската национална авиокомпанија „Белавија“ повеќе од два часа кружеше во воздушниот простор на земјата пред  локалните воздухопловни вла ...
ЕУ ВОВЕДЕ НОВИ САНКЦИИ ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТКАКО ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР, НЕГОВИОТ ТАТКО СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ГО МАЧАТ

ЕУ ВОВЕДЕ НОВИ САНКЦИИ ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТКАКО ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР, НЕГОВИОТ ТАТКО СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ГО МАЧАТ

Европската Унија договори нови санкции за Белорусија откако таа викендов пренасочи авион кон Минск за да го уапси дисидентскиот новинар Роман Протасев ...
БАЈДЕН ГИ УКИНА САНКЦИИТЕ ЗА ГАСОВОДОТ РУСИЈА-ГЕРМАНИЈА

БАЈДЕН ГИ УКИНА САНКЦИИТЕ ЗА ГАСОВОДОТ РУСИЈА-ГЕРМАНИЈА

Американскиот претседател Џо Бајден ги укина санкциите за компанијата која го гради гасоводот „Северен тек 2“, што ќе ги поврзе Германија и Русија, за ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ